Barcoleta

Shkon nje person tek doktori dhe i thote:- Doktor sa here pij kafe me dhemb syri.Doktori pasi e shikon me vemendje i pergjigjet.- Tani e tutje kur te pish kafe hiqe lugen nga filxhani!

Pacienti: Doktorr kam nje problem shume te madh flas ne gjume.
Doktorri: Mos u shqetesoni nuk eshte ndonje gje serioze.
Pacienti: E di doktorr e di po nuk dua qe te tere ne zyre te marin vesh gjerat e mia.

Nje djale kishte lene takim me nje bjonde, dhe teksa po i jepte ferrarit i thote:
– E dashur, dua te te them dicka te rendesishme. Une jam i martuar!
– Idjot,me trembe! Thash se ferrari nuk ishte i joti…

Kush peshon 100g ne darkë dhe 400kg ne mëngjes?
– Gruaja, sepse ne darke burri i thote a do flemë zogu im, ndërsa ne mëngjes i thotë do çohesh apo jo moj lope.

Ajo: I dashur, do vras veten.
Ai: Si the ?
Ajo: Po ja, do fus gishtat ne prize.
Ai: Moos, larg qofte se me djeg instalimet..!

Nje njeri donte te blinte nje kompjuter qe kushtonte 500 Euro, mirepo ai kishte vetem 499 Euro.
Del ne rruge, sheh nje grua dhe e pyet: A mund te me japesh 1 euro se me duhen per ta bler nje kompjuter? Gruaja gjith gezim ia kthen: Po nqs te jap 2 euro, do ma blesh dhe mua 1 kompjuter…

Dy shok
Hasa: Kam nje lajm te mire dhe nje lajm te keq,
Hysa: Ok me thuaj ate te mirin me perpara,
Hasa: Kam lene drogen,
Hysa: Po shyqyr me ne fund… po lajmi i keq
Hasa: Se mbaj mend ku e kam lene ja q…..a ropt.

Ishte Shqiptari, Italiani, Francezi dhe po flisnin per seks.
Francezi: un e bera mbrem me gruan 3 here, dhe ne mengjes ishte ne qef akoma.
Italiani: un e bera mbrem 6 her dhe ne mengjes gruaja me tha qe isha i vetmi qe dashuronte.
Shqiptari nuk po fliste.
Italiani dhe Francezi: po ti mer Shqiptar sa her e bere.
Shqiptari: 1 her.
Italiani dhe Francezi: po ca tha ne mengjes.
Shqiptari: mos ndalo, mos ndalo…

Nje malok vete ne kinema dhe shef nje film porno, ku ne ate moment nje pornostar po ja merte me goj.
Del nga kinemaja dhe vete ne mal dhe i thot gruas: Grua ke me ma marr me goj.
Ca thua thot gruaja se eshte turp.
Burri ke me ma marr se te mbyta.
Po mire thot gruaja me nje kusht se ta lyjm pak me mjalt.
Burri i thot: Me e ly me mjalt e fus ne goj teme jo tanen.

Fadili ishte ne ushtri dhe i vdes babai.
I thojne komandantit tregoji Fadilit qe i ka vdek baba por jo drejtperdrejte se merzitet.
Te nesermen komandanti: Ushtare kush ka babe nje hap para, ti Fadil ku k*rin po shkon?

E pyeten nje plak, me cilen nuse shkon me mire?
Plaku u pergjigj:Me te voglen.
E pyeten perseri Pse?
Sepse e madhja kur flas me thote, Ha mut ha, ndersa e vogla me thote, Mos ha mut

Ne shtepi, gjate ngrenies se darkes, gruaja e pyet burrin qe kishte drejtor: -Degjova se te ka ardhur nje sekretare e re?
– Po, e re
-Po si eshte ajo?
-E zakonshme.
-E bukur?
-Grua si te tjerat.
-Po me thuaj te pakten, si vishet?
-O, ooo vishet shume shpejt!

Një doktor pyeti pacientin e tij: Pi duhan?
Pacientin: Jo
Doktori: E pin alkolin?
Pacientin: Jo
Doktori: Po ti nuk paske asnjë ves
Pacientin: E kam një
Doktori: Çfarë?
Pacientin: Gënjej…

Mesuesi i thote nxenesit: ma zgjedho foljen “ec’
Nxenesi: un eci, ti ecen
Mesuesi: Me shpejt se skemi koh
Nxenesi: un vrapoj, ti vrapon.

Zoti krijoi boten, nje mrekulli.
Zoti krijoi detin, nje fantazi.
Zoti te krijoi edhe ty…
Epo nje gabim do e bente dhe ai…

Nje minister shkon ne azil, dhe takon te moshuarin e pare dhe i thote: sa vjec je, 65 thote i moshuari.
Si e kalon kohen e lire i thote ministri, po ja i thote i moshuari ne mengjes cohem bej çicin bej kaken pastaj merrem me punet e mia personale… largohet ministri pak i deshperuar.

Pyet nje tjeter: sa vjec je 75 thote ai, po si e kalon kohe e lire po ja i thote i moshuari ne mengjes cohem bej çicin bej kaken pastaj merrem me punet e mia personale… i deshperuar largohet ministri.

Pyet nje tjeter akoma me te moshuar sa vjec je (duke i bertitur ne vesh) 92 thote ai po si e kalon kohen e lire Po ja (thote ai) ne fillim bej çicin bej kaken pastai cohem nga shtrati.

U ka nal ni ferari ne samafor edhe vjen njani me bicikel edhe ja qel deren atij ferarit e i thot a bojm terka? aj thot jo. Ky e luti aj bre loqk tkam! Aj ja ban ani edhe ky kur ja mbyll deren, dera ja zen maicen.  Ferari nis e shkel 200 edhe biciklla barabar, ferari 300 edhe biciklla 300. Nalet ferari edhe biciklla nalet. I habut shoferi i ferrarit  i  thot qysh je qkaq i shpejt? Aj thot ma ke zan maicen te dera  hahhahahhahaha

U kan amerikani gjermani shqiptari edhe jan shty kush po shlohet pi kodrav e smytet gjermani u myt amerikani u myt kur i ka ardh reni shqiptarit ushlu edhe ja ka ba allla per para alla per mas kur i ka ardh reni meja ba alla per par ja ka ikk alla se tshkelaa

ish kan ni msuse edhe i thot nje qikes ke me sheni ni ese qa bon ti ton diten edhe ajo shkon ne shpi edhe ja nis e nin baben e vet ai thot tu nanen jau(******)ktyne politikanve e shenon ta (******)nanen edhe e gjyshja tu e thirr vllavin e vet kish pas pas ai me shku ne zvicer kjo e nin tu ba telefonin tytyty e shenon ty ty ty kur fol gjyshja i thot ati shko me ajroplan e shenon shko me ajroblan kur shkon te motra ish kan tu e kshur explorerin ajo thot qy majmuni cullak e shenon qy majmuni cullak kur shkon ne shkoll thot e kam ba thot lexoe : ta qifsha naen kujt e vet msusja ty ty ty thot shkoj te drejtori shko me ajroplan shkon te drejtori e lajmron kur vjen drejtori ne klas thot kush ka than ashtu thot qy majmuni cullak

ish kan niher djali edhe baba djali e kish ble ni or shum te shtrejt edhe ku shkon me ja kallxu babes baba i thot sa e ke ble qit or djali i thot200 euro baba i thot te pshurrsha ne te djali i thot pshurre se dush se nuk i hin uji

ishin 3 persona njeri Gjerman.Italijan.Shiptar dhe vendosin kush po rrin me magar ma shum.
i pari gjermani rri 1 or e 30 minuta dhe del e thot ik bre se spo rrike me magar.
i dyti italiani hin dhe rrin 3 or e del thot ik bre se spo rrike me magar.
i treti shqiptari kur hin shqiptari mas 5 min del magari thot ik bre se spo rrike me shqiptarin

ish nje gjerman nje amerikan dhe nje shqiptar dhe e bojn kush de kerceje ma shum me vetura armerikani me mercedes gjermani me bmw dhe shqiptari me fiqe nis amerikani dhe thot jo nuk e thej veturen nis edhe gjermani ndalet dhe thot jo nuk e thej veturen nis shqiptari dhe hudhet dhe thot asgje nuk dua vec nje pal brek se u dhita

ish kan nje burr edhe kur kish hi dhenderr , hala pa ra me fjet i thot gruas , grua : shko lart ne dhom une tani vi , edhe ky kur hyn ne dhom i thot gruas , mshili perdet ,dhe gruaja i mshel , burri thot : fike driten dhe gruaja e fik driten , burri thot : hyr brenda nen jorgan dhe gruaja hyn dhe burri i thot : shih qfar ORE me drit kam ble ,

ishkan nje hogj e nje burr e purri shin te hogja e i thot o hogj kum bo shun gjynahe po edhe shun tmira a shkoj ngjenet a ngjenem hogja kujtohet e thot po as ngjenet e as ngjenem po qaty te dera
nalet burri e i thot po ti be hogj ku shkon hogja i pergjigjet eeeee une ngjenet
e burri thot sa te jem une rte dera ti sun hyn mrena

U kon 1 Plak ne Autobus edhe 1 djal i ri ja ka nxan venin edhe ton kohen ka bo zhurum .Ky plaku nkam tu nejt me krroqee ka kersit se ska mujt me njet ju kan dridh durt .Ja ka bo aj djali o Axh ish me ja kon ngjit qesaj krroqes tane 1 gom ma mir ish kan skishe bo zhurum .Plaku ja ka kthy edhe baba jot me kon ngjit 1 gom sishe dal tii hiq.

 

 

Tags: , , , , ,

Publikoni komentin tuaj!

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org.!
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

32 Responses

 1. Nje burre dhe nje grua po thonin se sa here e kishin tradhtuar njeri tjetrin.
  -Une thote burri, te kam tradhtuar nje here me komshijen perballe.

  Une thote gruaja te kam tradhtuar vetem tre here.
  Kur e pyet burri.
  -E mban mend kur ai burri sdonte te na e jepte shtepine me qira?
  -Mire thot burri. Po hera tjeter?
  -E mban mend kur ministri sdonte te te bente deputet.
  -Po hera tjter?
  -E mban mend kur te duheshin 2000 votat…!

 2. shume nice por me gjarte ju kosovaret.

 3. Jen Kan 7Gjuxha Dhe I 7-i Martoet Me 1 Gru Tmadhe Dhe Kta Te 6-shtit Presin Jasht Kur Xhuxhi Bon Eh Eh Eh Eh Kur Hyn xhuxhet Qka U Ba Po Spo Muj Hypi Ne Krevet…………..uahuahuahuauhah

 4. Jen Kan 7Gjuxha Dhe I 7-i Martoet Me 1 Gru Tmadhe Dhe Kta Te 6-shtit Presin Jasht Kur Xhuxhi Bon Eh Eh Eh Eh Kur Hyn xhuxhet Qka U Ba Po Spo Muj Hypi Ne Krevet…………..uahuahuahuauhah

 5. :)gjysa pom pelqenj gjysa joo

 6. Nje baba kishte dy djemt jashte shteti ,nuki kishte pare shum kohe ,nje dite ata erdhen dhe babai doli me i prit ne dogane,pasi u pershendet me ta njeri nga djemtei thot baba te kam sjedhe nje k…r artificial,por si do tia bej per ta futur pa dogane, babai i thot,fute ne b…..th qe te mos e shikoje polici…………

 7. ketu..ka…shum…barcoleta…te…bukura

 8. HASA DHE HYSA

  keta ishin duke ecur dhe papritmas Rrezohen ne nje grop dhe hasa i thot hyses qdo bejm tani po presmi 1min.dhe pastaj te shkoj ti marr shkallet………

 9. Shqiptari,dhe ,francezi

  Shqiptari dhe francezi ishin ne avion .Francezi mberritem ne franc (shqiptari i thot) ku po e di .Sepse e preka kullen e ajfellit .Shqiptari i thot erdhem ne Kosov (francezi ku po e di ) sepse ma vodhen oren ….

 10. hahahah shum te fortaaa veq vazhdonii … NooO Coment

 11. U kan ni polic dhe u nis heret me shku en pun kur u shku i ka thon komisari pse i ke vesh kpucat njanen ndrysh e tjetren ndrysh i ka thon komisari shko ndrroj i ka thonn polici qa me shku en shpi se edhe en shpi qishtu i kom

 12. u kan njani edhe ja ka ba do qikav a e dini more shoqe,sa t madh e kom ………………………rrespektin ndaj jush . Mos om shtin me ardh e mi mshu grusht ………….tavolines dhe ta derdhi shampanjen

 13. kish qen ni njeri dhe një ur e prisht ai njeri ka pas me e qu millin me plu qka dueht me ba per mi kalu uthen dhe me shku mi blu millin……
  Pergjigjja… po milli nuk bluhet hahahahahahha…………

 14. ishin kan nja dy qika edhe po i thojn njana tjetres cila ras e njerezve jan ma te mir per me qi ajo tjetra i thot shqiptaret jan specialista per at pun .kjo tjetra pi thot ku me gjet 1 shqiptar krjo tjettra i thot shko ka veceja e djemve qata qe e sheh me patent qel ai eshte shqiptar

 15. U kan 1 djal 10 vjeq edhe pike cigare aty afrohet 1 i rritur edhe fillon t’i flas keq per duhanin.Kaluan 20 minuta vetem duke folur.Djali i thot:e di ti gjyshi im i ka 104 vjet, I rrituri dhe pi duhan.Djali:jo nuk perzihet ne punen e te tjereve…………………….veq te meqmit e kuptojn.

 16. u kon hasa edhe hysa edhe hin me ni banes me vjedh hysa i thot hases me kallxo kur te vjen policia ky i ka than ani kur ka ardh policia hasa ska pas qysh me thir hysen se pe marrin edhe ato e aj ka kknu ojj lulia jon mee limooonnaaa ik o hys se tu q*nona

 17. shum bukur ishte faMTASTYIKE HAHAHAHAHAHSHAYAHAH UUUUUUUUUUUUUU KOT FARE

 18. valla barcoletat me te bukura qitu jon ju lumt pa komente

 19. Pse bjondja i mbyll syte para pasqyres?
  Qe te shohe veten si duket kur flen

 20. Perse bjondja e merr kompjutorin ne spital?
  Qe ti heqin viruset

 21. ********sa te bukura*************

 22. hahahahahahahhaha shum mir veq vazhdoniiiiiiii

 23. shum te bukra kto barcoleta :D

 24. u kan hasa edhe hysa jan kan te varfer
  skan pas ku me fjet e kan pa ni shpi te
  kallt edhe kan hi me fjet ne ta po i kan
  hangen mickojat edhe te nesermen e
  gjet ni llastik edhe jan mlu me ta por
  kur u qu hasa me kshyr per gjami i ka
  pa yjet edhe ka bertin qu hys se paskan
  ardh mickojat me bataria. hahahhahahhahahahhahahha

 25. nji xhaje kishte dy cuna nji ne greqi dhe nji ne itali me liberalizimin e vizave djali i italis i thot babes hajde rri nja dy jave te shofesh ku te jeton djali kshu niset plaku dhe mas nji jave i thot te birit or te past baba a po me con anej nga ai kopili vogel ne graqi se ty te pash ti vetem pun nuk dishe gjo tjeter dhe e con ne greqi te djali vogel kurr arrin e prret djali vogel me nja dy goca dhe nisen per ne shpi , ne darke djali i thot babes hajde te dalim te coj me nji ven dhe con te dritat e kuqe dhe i thot te zonjes se punes na 100 euro e tma qesesh baben tel . kur del baba mas 1 ore i thot djalit nigjo or cun sa te shkoj ne katun nonen tate kom per ta vra . pse i thot djali . po nona jote e pska pas gojen vetem per buk mer bab

 26. jon kan 2 vllazen edhe kan pas me hi ne provim edhe hin i pari edhe e vet profa me qka lufton ti i thot me tenka , kallasha , alltija , bume e qisi sene e tani e vet qka han ti domate , karrota .kastraveca e qisi sene a jetohet ne han valla krejt thon qe po e nuk di une e ky e dha provimin hyn i dyti e vet qka han ti tenka , kallasha , alltija , bume e qisi sene me qka lfton ti me domate , karrota , kastraveca e qisi sene aje budall valla krejt thone qe po e nuk di une ha,ha,ha,ha. :)

 27. jon kan hasa edhe hysa edhe kan ra ni grop te thell edhe munohu gjithqysh se qysh me ja gjet qaren me dal edhe bahet nevoz hysa edhe thot edhe qit her po e provoj edhe po shkoj ne shpi :)

 28. jon kan hasa edhe hysa edhe hin ni bank me vjedh pare edhe i thot hysa hases ti rri ruj jasht e un po hi po vjedhi. Edhe tasht vjen ni polic edhe ja bon qa je ka bon aty ne pem ja bon qe po recitoj hajt thuma 1 vjerrsh “o sa mir po rrezon hana ik o hys se tu kajt nana

 29. u kan ni njeri edhe i ka pas 59 sec jet edhe ja ka ba mjekut o doktorr ai ja beri prit 1 minut hahahh

 30. Jon kon amerikani,gjermani,shqiptari edhe jon shty kush po kcen pi ni ndertese e nuk po vdes.K’cen gjermani vdes .K’cen amerikani vdes.I r’shet koma shqiptarit nuk vdess e bjen me bëth pastaj e pyet regjia si e ke emrin prej dhimtes se bëthës thot ole le bëtha ka fituar vendin e par

Komenti juaj: