Shoqeria e vajzave ne AlbaChat

ZaNa –Fr:  Sot me erdhen ne mendje  shume kujtimet dhe caste te bukura qe i kalova me juve  #vajza .Nje gje e di qe koha me juve nuk ishte  vetem nje humbje kohe, ishte dicka….  qe une dot ta mbaj ne mendje dhe shpirt gjithmone !! Per mu personalisht nuk o me rendesi kush prej nga ishte Ks apo Mk, me rendsi eshte qe une kam kalu mire ne mesin e ksaj shoqerie qe i takova ktu ne #AlbaChat dhe...

Poezi per shoqerin e AlbaChat

Koha shkon dhe vitet nuk ndalen Kur je ne mesin e nje shoqeri te mire Ditet shkojne shpejt dhe si vren se si shkuan. Kur jam me ju reflektoj Lumturi me plote jete Ndoshta eshte dita fundit qe sot jena mbledh krejt bashk si dikur!! Mos u ndalni, qeshni e knaquni deri maximum keto dite si nxojm mo kurr Keto vite qe kaluam s’bashku nuk jane pak Kena me lyp me kthy kohen, po kto vite nuk kthen mo. Jemi...

Per Miqesine

Po mundohna me shpreh  qka jam tu ndje… Kjo nate shume e shkurt, I kujtoj ditet dhe netet qe kaualm se bashku “ Athu”, ku kem me mbet..!  A kem me u taku ndojhere ne jete.? A po kem me u largu krejt..! Thone qe e vetmja menyre qe te besh miq, eshte te jesh mik. Miqesia eshte  e mira me e madhe, me e embel qe njeriu mund ta qezoj Ne jete. Jeta na dhuron persona, qe do duam te mos I humbasim...

Sikur!

Sikur ëndrra të ishte realitet Asgjë më shumë s’do të doja n’jetë! Çfarë kënaqësie unë do të kisha Me ty si në ëndërr sikur të isha?! Ah! kjo mendja ime si fluturon Në vendet më të bukura mua m’dërgon, N’mes lulesh të bukura plotë me aromë Bashkë me atë që zemra ma don!? Ëndërra, ëndërr ka për të mbetë Rrallëherë ndodhë të bëhet realitet? E sa shumë do...

Dashnor “budalla”

Ngucur prane teje Sa i lirshem jam Ku me pare te vete Me pas, ku te ndal? Mos ma vere re Kam pangopesi Ngucur teje ndjej Etje dhe uri. Ti gjithshka me jep S’me do fukara S’e di qe me ke Dashnor “budalla”! 448 total views, 3 views today

Fundi i Jetes

Edhe një ditë e re në vargun e jetës Edhe një ditë rëndon mbi supet e mia, E gota e ime është e mbushur plot Njëra gjysmë me helm, dhe tjetra me lot! I kalova ditët sikur në errësirë Jeta po më ik si dheu ndër këmbë, Vdekja më është ngjitur dhe nuk më ik dot Sa ka helm në gotë, aq ka edhe lot! Në ditëlindjen time kam hapur një gropë Hallet e jetës time në te dua ti mbyll, Dhe...

Pa ty

Pa ty jete me duket e ashper Pa ty cdo gje me duket e vdekur Pa ty dhe dita kurre ska mbarim Pa ty dhe yjet nuk kane te njejtin shkelqim Pa ty vetem trishtim ka ne syte e mi Pa ty ndjehem gjithnje ne vetmi Pa ty kete jete nuk me pelqen ta jetoj Pa ty vetem vdekjen imagjinoj 548 total views, 1 views today

Dashuria

Më e rëndë se toka Më e lehtë se hija E vjeter sa lindja Pafund sa gjithësia E ëmbël sa fjala E hidhur sa pikëllimi E ngrohët sa falja E fortë sa qëndrimi Rrënon edhe atje Ku fare ska ndërtuar Ep fryte në atë vend Ku rrënjë ska lëshuar E-ndrit errësirën Errëson ndriqimin I pasuron ëndrrat Dhe ndalon ëndrrimin Ujitet dhe jeton Edhe në shkretëtirë Përballon acarin Dhe nuk...

Plagë Dashurie

Gjendesh diku larg, qe as vete s’mund ta paramndoj, se kur do te kthehesh fati do ta percaktoj. Si mund te jetosh pa mua kur te mundon vetmia njeriu me gjysem shprese kur i mungon dashuria. Ndoshta ke gjetur dike per te mposhtur vetmine per te luftuar jeten te kujtosh dashurine. Te frenosh shpresen e nje te riu ne lulezim Zoti do te dhuroj me te madhin denim Ndoshta do te kthehesh po ku ta di i shkreti edhe...

Fillim i mbare

Fillim i mbar por ne fund i vrar dashuri e papar po prap te ndar!!! duhemi kshtu se paku mendojm me gjelozi a thua vall ku do shkojm npole tkunderta jetojm por smund te jemi tqet ku njeri tjetrit i mungojm kur te kam pran perlahëmi puthëmi ledhatohëmi por ne fund shahëmi vrapoi nga dera ik me lot provon t’me harrosh por lodhesh kot harron se per ty ska tjeter dashuria kurr s’behet e vjeter kah...