Ilaz Hysaj: Ne e kemi vra këtë djalë

Kur një student 26 vjeçar vritet apo vetvritet në paraburgim , pa marrë parasyshë arësyet, sistemi i drejtësisë, me të gjitha hallkat, vëhet para përgjegjësisë faktike. Por jo vetëm drejtësia, politika dhe shteti që janë përgjegjës për vdekjen e Astritit, vëllaut të tij para dy vjetësh, sikurse edhe shumë e shumë të rinjëve, atdhetarëve e veteranëve të vërtetë të luftës. Përgjegjësia...

Inspektori i SHIK-ut: Shërbimi maqedonas dha dy milionë euro për vrasjen e Begut e Mirsadit

Ish eprori i lartë i UÇK-së, G2, TMK-së dhe pjesëtari i Shërbimit informativ të Kosovës (SHIK), Naim Miftari përmes një dëshmie ekskluzive për “Lajm”, shpalos informacione tronditëse që thotë se i posedon lidhur me vrasjen e Beg Rizajt dhe Mirsad Ndrecaj. Duke reaguar ndaj spekulimeve se Begu e Mirsadi kanë reketuar funksionarë të BDI-së, Miftari thotë se situata është e...

Ja se kush i rrahu rojet dhe e kalli lokalin e KALLASHIT (FOTO – VIDEO)

Super valltarja me nofkën e njëjtë me emrin e mjetit që Hashim Thaçi nuk e ka prekur me dorë gjatë luftës, siç deklaroin ai vetë kur thotë se ka qenë larg vijës së frontit të luftës, ka drejtuar gishtin për djegien e lokalit të saj mu në drejtim të Hashim Thaçit, i cili në luftë kishte nofkën mu si njëri ndër vallëzimet që bën Kallashi. Kallashi, apo siç nuk njihet, Donjeta...

Kosovë, aksion si nëpër filma, policia terrorizon qytetarët amerikanë (VIDEO)

Dy shtetas amerikanë në Kosovë, Jonay dhe Olga Jonay kanë menduar se kanë rënë pre e dy kriminelëve të armatosur. Por, njerëzit që po u drejtonin armët ishin pjesëtarë të njësisë së mbrojtjes së afërt, të Policisë së Kosovës. Ramadan Krasniqi dhe Bajram Gashi në atë kohë kishin nën mbrojtje kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajn. Kjo ngjarje...

Beg Rizaj në krah të Triumf Rizës kundër Enver Sekiraçës

Natën që Triumf Riza e kishte rrahur Enver Sekiraçën, në krah e kishte Beg Rizajn. Prania e tij dëshmohet nga videoincizimet dhe fotografitë e siguruara nga Insajderi, të nxjerra nga kamerat e sigurisë në Swiss Casino. Në vitin 2005 në këtë Casino kishte ndodhur një përleshje mes Enver Sekiraqës dhe Triumf Rizës. Atë kohë Triumf Riza kishte filluar takime me këngëtaren, Adelina...

Obama: Nuk e urojmë Thaçin pa u vërtetuar se u zgjodh pa e shkelur Kushtetutën

Duket se zgjedhja e Hashim Thaçit si President i Kosovës është duke u marrë me rezerva nga shtetet mike. Pasi që nga zgjedhja e tij, ai nuk u urua as nga Bashkimi Evropian e as nga ShBA, ka ardhur një deklaratë e fuqishme që shpjegon më së miri pse po ndodh kjo. Është Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i cili siç duket, ka vënë në pikëpyetje zgjedhjen si president...

Për djegien e lokalit “Kobra City”, flet Kallashi (VIDEO)

Lokali i valltares së njohur me nofkën Kallashi, në fshatin Landovicë të Prizrenit, është djegur në orët e hershme të ditës së enjte. Nga ky incident lëndime morën dy roje të restorantit, njëri prej tyre më rëndë – ai mbeti pa 7 dhëmbë, njofton Klan Kosova. Donjeta Kasumi, e cila nuk ishte në vendin e ngjarjes në kohën e incidentit shpjegon atë që i rrëfyen rojet. Por dy...

Rrëfimi i “Kobrave” pas Zjarrit te lokalit te KALLASHIT (VIDEO)

Një rojtar i lokalit në pronësi të valltares Donjeta Kasumi- Kallashi rrëfen për sulmin e sotëm. Uran Badallaj, një nga rojat e valltares Donjeta Kasumi- Kallashi, në një bisedë ekskluzive për zemra.org ka rrëfyer për sulmin dhe djegien e lokalit “Kobra City” sot në orët e hershme të mëngjesit. “Rreth orës 4 të mëngjesit dy vetë të maskuar e të armatosur kanë hy në lokal...

Vazhdojnë ndihmat për familjen Dibrani, iniciator ishte Labinot Tahiri

Familja Dibrani nga Kishnica e cila para 4 ditësh u vendos në banesën e re falë ndihmës së njerëzve bamirës, sot ka pranuar edhe disa mjete të grumbulluara. Sot kryefamiljari pranoi disa gjëra ushqimore, veshmbathje dhe një shumë të konsiderueshme parash. Kryefamiljari Dibrani falënderoi shumë bamirësit, duke u uruar të gjitha të mirat për mbështetjen e dhënë. Kujtojmë se ditë...

17 vjet nga rënia e dëshmorëve Talla, Maliqi dhe Durmishi

Para 17 vjetësh në Prishtinë kanë rënë heroikisht dëshmorët Hyzri Talla, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi. Hyzri Talla, Afrim Maliqi dhe Ilir Durmishi, më 2 dhjetor 1998 ranë në një pritë të forcave serbe, në Prishtinë. Kjo ishte një vrasje makabre e dëshmorëve Talla, oficer i lartë i UÇK-së, Maliqi dhe Durmishi. Ata u vranë nga shërbimi sekret serb në afërsi të Qendrës së...