List/Grid

Kronika e Zeze Subscribe to Kronika e Zeze

Një dasëm në Gostivar u shndërrua në horror

Një dasëm në Gostivar u shndërrua në horror

Është ngritur një padi penale kundër N.Sh.(37) nga Gostivari për shkak të ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e veprës penale, nxitje e rrezikut të përgjithshëm, transmeton Zemra.org I padituri me… Lexo më gjërësisht.. »

1,247 total views, no views today

Kush e vërtetoi vrasjen e 500 mijë shqiptarëve nga serbët, si u gjet libri i austriakut?

Kush e vërtetoi vrasjen e 500 mijë shqiptarëve nga serbët, si u gjet libri i austriakut?

Sipas Leo Freundlih, hebreu austriak qe botoi librin Golgota Shqiptare, liber qe protestonte kundër zhdukjes masive të shqiptarëve nga serbët në vitet 1912-1913, e njejta ushtri vrau mbi gjysem milion… Lexo më gjërësisht.. »

1,810 total views, no views today

Nëna e dy fëmijëve nuk e ka as edhe një copë bukë për iftar!

Nëna e dy fëmijëve nuk e ka as edhe një copë bukë për iftar!

Në këto ditë të agjërimit, muajit të begatisë, Fehime Ahmeti, nëna e Hanës 11-vjeçe dhe e Sinanit 8-vjeç, nuk ka as edhe një copë bukë për ta vendosur në tryezë…. Lexo më gjërësisht.. »

584 total views, no views today

Vdes legjenda e boksit Muhamed Ali

Vdes legjenda e boksit Muhamed Ali

Legjenda e boksit, kampioni botëror në peshat e rënda, Muhammad Ali vdiq në Phoenix të Arizonës, më 3 Qershor, “pas 32 vjet beteje me sëmundjen e Parkinsonit”, njoftoi familja e… Lexo më gjërësisht.. »

414 total views, no views today

19 vjeçari nga Sanakosi është rrahur nga 5 persona

19 vjeçari nga Sanakosi është rrahur nga 5 persona

19 vjeçari A.A nga fshati Senakos i Gostivarit, mbrëmë rreth 1 e 30 minuta ka raportuar se dy orë përpara, deri sa ai po kthehej në shtëpi në vendin “Potoçan”,… Lexo më gjërësisht.. »

141 total views, no views today

Aksident i rëndë në autostradë Gostivar – Tetovë, ka të vdekur

Aksident i rëndë në autostradë Gostivar – Tetovë, ka të vdekur

Agjencia e Lajmeve FLAKA, njofton nga vendngjarje për një aksident të rëndë të ndodhur para pak çastesh (ora 23:00) në autostradën Gostivar – Tetovë, në kilometrin e parë nga pikëpagesa… Lexo më gjërësisht.. »

162 total views, no views today

Ekskluzive: Ministrin e luftës kolonel Ahmet Krasniqin e vrau Artan L. për 300 mijë marka! (Video)

Ekskluzive: Ministrin e luftës kolonel Ahmet Krasniqin e vrau Artan L. për 300 mijë marka! (Video)

Ishte takimi i fundit me ushtarakët që koloneli Ahmet Krasniqi do ta bënte. Në fakt takimi me ushtarakët ishte një skenar dhe kurth i organizuar nga grupi i LPK-së së… Lexo më gjërësisht.. »

181 total views, no views today

Ja si u rrahën “Ballistët” dhe tifozët nga Mali i Zi (Foto/Video)

Ja si u rrahën “Ballistët” dhe tifozët nga Mali i Zi (Foto/Video)

Telegrafi Maqedoni raportoi ekskluzivisht për zënkën e tifogrupit ”Ballistët” me tifozët nga Mali i Zi të quajtur ”Varvari” (Barbarët). Zënka ka ndodhur në rrugën Gostivar – Kërçovë. Një autobus me… Lexo më gjërësisht.. »

128 total views, no views today

Rrahje masive në Strazhë në mes tifozëve të Buduqnost dhe të Shkëndijës

Rrahje masive në Strazhë në mes tifozëve të Buduqnost dhe të Shkëndijës

Pesëmbëdhjetë persona prej tyre dy më rëndë është bilanci në një përleshje që ka ndodhur mes dy grupeve të tifozëve në Strazhë në autostadën Gostivar – Strugë. Sipas policisë, dy… Lexo më gjërësisht.. »

196 total views, no views today

Policët e Tetovës rrihen mes veti!

Policët e Tetovës rrihen mes veti!

Mospërputhja për shkak të një automjet të parkuar ishte shkaku i grindjes verbale që ndodhi dje në mes të dy të punësuarve në SPB të Tetovës. Një ditë pasi është… Lexo më gjërësisht.. »

143 total views, no views today