List/Grid

Kronika e Zeze Subscribe to Kronika e Zeze

Ndrecaj dhe Rizaj u burgosën pastaj u vranë!

Ndrecaj dhe Rizaj u burgosën pastaj u vranë!

Shkup, 9 nëntor – Javorja “Fokus” shkruan se udhëheqësit e grupit të armatosur në Kumanovë, fillimisht u arrestuan dhe pastaj u likuiduan, me qëllim që të fshihet skenari për luftën… Lexo më gjërësisht.. »

Gjuajta se më vdiq nëna pa nevojë, për shkak të mjekëve të cilët e lanë të vdes ?!

Gjuajta se më vdiq nëna pa nevojë, për shkak të mjekëve të cilët e lanë të vdes ?!

Shkup, 9 nëntor- Policia ka arrestuar 3 personat të cilët kishin shkaktuar  incidentin e rëndë në Spitalin shtetëror në Shkup. Ku njëri prej tyre i revoltuar se i ka vdekur… Lexo më gjërësisht.. »

Zbulohen motivet per vrasjen ne Has, nga dasma në mort vëllai vret vëllanë për parkim (Video)

Zbulohen motivet per vrasjen ne Has, nga dasma në mort vëllai vret vëllanë për parkim (Video)

Një dasma të gjithë të pranishmit i janë drejtuar ceremonisë së mortit pasi vëllai vrau vëllanë për parkimin e makinave. Sipas mediave Kosovare si dhe autoriteteve zyrtare njëri vëlla ka… Lexo më gjërësisht.. »

Aksidentohet një autobus nga Gostivari me “Toyota” në Serbi. Dy femije te vdekur

Aksidentohet një autobus nga Gostivari me “Toyota” në Serbi. Dy femije te vdekur

Preshevë, 9 gusht -Një autobusë nga Gostivari është aksidentuar mëngjesin e sotëm në autostradën e korridorit 10 në Serbi.   Një aksident me makinë në autostradë pranë Krnjevo afërt Velika… Lexo më gjërësisht.. »

Kavajë, konflikti me ish-bashkëshortin, ja si i shpëtoi vrasjes

Kavajë, konflikti me ish-bashkëshortin, ja si i shpëtoi vrasjes

Rreth orës 16.00 të datës 19 korrikut 2015, shërbimet e policisë gjyqësorë të Komisariatit të Policisë Kavajë, kanë marre informacion se ne vendin e quajtur plazhi i Golemit të rrethit… Lexo më gjërësisht.. »

Vlorë, mbytet në det fëmija 6-vjeçar

Vlorë, mbytet në det fëmija 6-vjeçar

Sezoni veror ka shënuar edhe viktimën e parë në ujrat e Adriatikut. Një fëmijë 6-vjeçar me inicialet A.L ka qënë i shoqëruar nga halla e tij duke bërë plazh dhe… Lexo më gjërësisht.. »

Hajnat në Serbi plaçkisin mërgimtarët shqiptarë

Hajnat në Serbi plaçkisin mërgimtarët shqiptarë

Shfaqen hajnat në rrugët e Serbisë, ku disa mërgimtarë shqiptarë në adresë të portalit Zemra.org kanë treguar tmerrin që ju ka ndodhur duke ardhur në shtëpi. “Sapo hyra në rrugën… Lexo më gjërësisht.. »

Tension i madh në Lezhë: Zbarkon RENEA, zv.ambasadori amerikan braktis qytetin!

Tension i madh në Lezhë: Zbarkon RENEA, zv.ambasadori amerikan braktis qytetin!

Bashkia e Lezhës mendohet të jetë një prej zonave më të nxehta nga 61 bashkitë,pasi jo vetëm prej ngjarjes së mbremshme ku është qëlluar pranë makinës së deputetes Monika Kryemadhi… Lexo më gjërësisht.. »

Trupi i gjendur në Belgjikë pa kokë, krahë e këmbë është 22-vjeçari nga Shqipëria (Video)

Trupi i gjendur në Belgjikë pa kokë, krahë e këmbë është 22-vjeçari nga Shqipëria (Video)

Trupi cung, i cili u gjet më 9 Qershor në Libret e Belgjikës, ka arritur të identifikimi vetëm dje gjatë ditës së djeshme (17 Qershor). Mediat belge shkruajnë sot se… Lexo më gjërësisht.. »

Vritet Rama në Durrës, policia në kërkim të autorit!

Vritet Rama në Durrës, policia në kërkim të autorit!

Një i vrarë dhe dy të plagosur në një lokal në zonën e ish-Kënetës në Durrës. Mësohet se ngjarja ndodhi në orët e mbrëmjes së djeshme, ku u ekzekutua me… Lexo më gjërësisht.. »