List/Grid

Maqedonia Subscribe to Maqedonia

Djali zbulon arsyen, pse vjehrri zviceran vrau dhëndrin shqiptar

Djali zbulon arsyen, pse vjehrri zviceran vrau dhëndrin shqiptar

Të hënën në Gerlafingen vjehrri Imran S. (54) qëlloi me plumb dhëndrin Alil A. (34) përpara bijës dhe dy mbesave. Në mbrëmjen mes të hënës dhe të martës ai ndërroi… Lexo më gjërësisht.. »

682 total views, no views today

O, Ali Ahmeti mua s’më ndal dot.., po pate dicka, me fto në Zajaz! Të betohem që vijë

O, Ali Ahmeti mua s’më ndal dot.., po pate dicka, me fto në Zajaz! Të betohem që vijë

Unë jam origjinal kumanovali, jo si ata zagarët që të shkojnë mbrapa ty, prandaj s’njoh frigën unë, kur cënohet interesi shqiptar. Gjithcka në jetë, kam krijuar e ndërtuar, me djersë… Lexo më gjërësisht.. »

974 total views, no views today

Një dasëm në Gostivar u shndërrua në horror

Një dasëm në Gostivar u shndërrua në horror

Është ngritur një padi penale kundër N.Sh.(37) nga Gostivari për shkak të ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e veprës penale, nxitje e rrezikut të përgjithshëm, transmeton Zemra.org I padituri me… Lexo më gjërësisht.. »

1,864 total views, no views today

Sporti apo mjeksia?

Sporti apo mjeksia?

Kryetari i komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta apo siç njihet në opinion si kryetari 24 karat, shquhet për skandale dhe thënie boshe dhe krejt të pa kuptimta, të cilat janë… Lexo më gjërësisht.. »

1,018 total views, no views today

Osama i LR-PDSH i dërgon letër në gjuhën shqipe Zoran Zaevit!

Osama i LR-PDSH i dërgon letër në gjuhën shqipe Zoran Zaevit!

OSAMA MUADINI  nga LR-PDSH-ja i ka drejtuar një letër liderit të LSDM-së Zoran Zaev në lidhje me deklaratat e tij rreth gjuhës të cilën e flasin mbi 20%  e popullatës… Lexo më gjërësisht.. »

1,206 total views, no views today

Vrasja në Gostivar, avokati konfirmon uljen e dënimit për policin vrasës

Vrasja në Gostivar, avokati konfirmon uljen e dënimit për policin vrasës

Gjykata Supreme ka zbutur dënimin e policit maqedonas i Joakim Trifunovski i cili vrau dy shqiptarë nga Gostivari në vitin 2012. Lajmin e konfirmoi avokati i familjes së dëmtuar shqiptare… Lexo më gjërësisht.. »

2,895 total views, no views today

Hiqet dënimi i përjetshëm për policin maqedonas që vrau dy shqiptarë, Jankullovska qeshet (AUDIO)

Hiqet dënimi i përjetshëm për policin maqedonas që vrau dy shqiptarë, Jankullovska qeshet (AUDIO)

Shkup, 27 korrik – Gjykata Supreme e Maqedonisë ka hequr dënimin e përjetshëm për policin maqedonas, Joakim Trifunovskin që vrau dy shqiptarë nga Gostivari . Trifunovski u dënua për një… Lexo më gjërësisht.. »

6,139 total views, no views today

Njoftim, Ish Ushtarët e UÇK-së, Brigada 116 Tahir Sinani

Njoftim, Ish Ushtarët e UÇK-së, Brigada 116 Tahir Sinani

Gostivar, me 27 Korrik 2016 Njoftim Me rastin e shënimit të 15-vjetorit të rënies së Dëshmorëve të Kombit- Brigada 116: Gjen: TAHIR SINANI NASER ADEMI HYRË EMINI BRAHIM ADEMI HISË… Lexo më gjërësisht.. »

4,087 total views, no views today

Shqiptarët janë mbi 40 % në Maqedoni, prandaj shtyhet regjistrimi i popullsisë?

Shqiptarët janë mbi 40 % në Maqedoni, prandaj shtyhet regjistrimi i popullsisë?

Regjistrimi i popullsisë në Maqedoni është riaktualizuar tre vite pas dështimit të tij, për shkak të mosmarrëveshjeve të shumta atë kohë mes partive të koalicionit qeverisës BDI-VMRO lidhur me metodologjinë… Lexo më gjërësisht.. »

1,632 total views, no views today

Si u likuidua Xhemë Gostivari, Operacioni “Vraca”

Si u likuidua Xhemë Gostivari, Operacioni “Vraca”

Gjersa i kisha në dispozicion të plotë një mal dosiesh sekrete nga sirtarët dhe arkivi i OZN-s dhe UDB-së në sektorin e IV operativ të përpunimit dhe analitikës,gjurmoja dhe lexoja… Lexo më gjërësisht.. »

1,481 total views, no views today