List/Grid

Politika Subscribe to Politika

O, Ali Ahmeti mua s’më ndal dot.., po pate dicka, me fto në Zajaz! Të betohem që vijë

O, Ali Ahmeti mua s’më ndal dot.., po pate dicka, me fto në Zajaz! Të betohem që vijë

Unë jam origjinal kumanovali, jo si ata zagarët që të shkojnë mbrapa ty, prandaj s’njoh frigën unë, kur cënohet interesi shqiptar. Gjithcka në jetë, kam krijuar e ndërtuar, me djersë… Lexo më gjërësisht.. »

830 total views, no views today

Osama i LR-PDSH i dërgon letër në gjuhën shqipe Zoran Zaevit!

Osama i LR-PDSH i dërgon letër në gjuhën shqipe Zoran Zaevit!

OSAMA MUADINI  nga LR-PDSH-ja i ka drejtuar një letër liderit të LSDM-së Zoran Zaev në lidhje me deklaratat e tij rreth gjuhës të cilën e flasin mbi 20%  e popullatës… Lexo më gjërësisht.. »

1,154 total views, no views today

Xhafer Ukshini e godet ashpër Nevzat Bejtën

Xhafer Ukshini e godet ashpër Nevzat Bejtën

Xhafer Ukshini, vëllau i Sami Ukshinit- Komandant Sokolit ka reaguar ndaj lajmit të botuar në agjencinë e lajmeve INA me titull: Bejta del nga kontrolli kur i përmendet Kumanova, ofendon… Lexo më gjërësisht.. »

1,375 total views, no views today

BDI me ulje historike të rejtingut vetëm 5.8%, opozita shqiptare diskriminohet në lista!

BDI me ulje historike të rejtingut vetëm 5.8%, opozita shqiptare diskriminohet në lista!

Agjensioni për hulumtim të opinionit publik “Brima Gallup” ka bërë matjen e  rejtingjeve të partive politike në Republikën e Maqedonisë. Në lista vërehet që ka “përjashtuar” nga konkurimi partitë opozitare… Lexo më gjërësisht.. »

368 total views, no views today

Maqedonia do të zhbëhet, shqiptarë bëhuni gati ta merrni pjesën tuaj!

Maqedonia do të zhbëhet, shqiptarë bëhuni gati ta merrni pjesën tuaj!

Gjithëçka e mundur në atë shtet artificial monstruoz, prandaj duhet që të gjithë së bashku njëherë e mirë ti themi mjaft më poshtërimit përuljes diskreditimit dhe njollosjes së qenies sonë… Lexo më gjërësisht.. »

386 total views, no views today

Ndërkombëtarët kërkojnë Këshillin Opozitar në negociata, BDI kundër?! (Foto)

Ndërkombëtarët kërkojnë Këshillin Opozitar në negociata, BDI kundër?! (Foto)

Rezultatet dhe anketa e fundit e realizuar nga një prej institutive më prestigjioze në Maqedoni, “Instituti për Demokraci”, ka përfshirë edhe protestën madhështore të Këshillit Opozitar që u realizua më… Lexo më gjërësisht.. »

360 total views, no views today

Le të mblidhemi bashkë e ta marr vesh bota mbarë, se nuk jemi skllevër

Le të mblidhemi bashkë e ta marr vesh bota mbarë, se nuk jemi skllevër

Sekretari organizativ i LR-PDSH, Arben Taravari përmes një postimi në rrjetin social në Facebook, tregon arsyet se pse shqiptarët duhet të dalin masovikisht në protestat që do të mbahen më… Lexo më gjërësisht.. »

305 total views, no views today

Kërçova dhe Struga përfundimisht humben nga shqiptarët!

Kërçova dhe Struga përfundimisht humben nga shqiptarët!

Shkup, 19 prill – Shqiptarët e Maqedonisë janë të tronditur tej mase se në zgjedhjet e ardhëshme lokale, në muajin shkurt të vitit 2017, Komuna e Strugës dhe ajo e… Lexo më gjërësisht.. »

240 total views, 1 views today

Protestuesit nuk po lejohen të afrohen pranë selisë së VMRO-së (VIDEO)

Protestuesit nuk po lejohen të afrohen pranë selisë së VMRO-së (VIDEO)

Protestuesit po insistojnë që t’i afrohen selisë së VMRO-DPMNE-së, ndërsa një gjë të tillë janë duke e penguar forcat e shumta policore, të cilët po pengojnë këtë tentim të protestuesve…. Lexo më gjërësisht.. »

235 total views, no views today

Shukri Aliu me letër prej burgu i përgjigjet Ali Ahmetit: Po, unë jam “ekstremistë”

Shukri Aliu me letër prej burgu i përgjigjet Ali Ahmetit: Po, unë jam “ekstremistë”

Komandanti i UÇK-së dhe veteran i luftërave kombëtare në Kosovë dhe Maqedoni, ka reaguar në lidhje me bisedën e përgjuar mes Ali Ahmetit dhe Blerim Bexhetit, ku bisedohet rreth ekstradimit… Lexo më gjërësisht.. »

354 total views, 2 views today