Njihuni me Laurimin, kamarieri që përloti të gjithë me gjestin e tij ndaj një klienti të veçantë

Të quhesh njeri i madh, i vlerësuar dhe i dashur nga të gjithë nuk mjafton një pozitë, por një gjest, një veprim apo një fjalë që do të mbahet mend e do të komentohet nga të gjithë. Disa kohë më parë u bë hit fotografia e një kamarieri të huaj, i cili po ushqente një klient me aftësi të kufizuara. Të gjithë folën për atë kamarier, e vlerësuan dhe uruan më të mirën...

Ja si duket pa uniformë, policja më e bukur shqiptare! (Foto)

Anisa Zani është një ndër femrat më të bukura në Shqipëri, në radhët e policisë. 23-vjeçarja nga Gjirokastra ka një përvojë pune katërvjeçare në Policinë e Shtetit dhe tash ka përfolet në media si policja më e bukur shqiptare. Bukuria e saj vihet gjithnjë në qendër të vëmendjes dhe jo rrallë herë është diskutuar në media për pamjen e saj, e bukur dhe një police e...

TIRANA si ne FILMA…Ndiqej nga policia për armë e drogë BMW përplas makinën e Shqiponjave

Nje automjet tip BMW X6 me targe 888 ka goditur nje automjet te policis se forcave ”Shqiponja dhe ida nga makina te tjera,teksa ndiqej nga uniformat blu ne nje aksion policor per arme dhe droge. Ngjarja ka ndodhur ne zonen afer gjimnazit Petro Nini ne kryeqytet,kur automjeti tip BMW eshte ndaluar per nje kontroll nga uniformatblu,por sapo drejtuesi i mjetit eshte ndaluar nga efiktivet e policis ai...

U shit 400 euro: Viktima mbron tutorët, kam një fëmijë në Bullgari

Vjollca Shkëmbi, nga fshati Pojan i rrethit të Korçës ka hedhur poshtë akuzat e policisë së qytetit juglindor se është rrëmbyer dhe është shitur disa herë në Maqedoni për 400 euro nga 23-vjeçari Qazimaj (banues po në Pojan) dhe daja i këtij të fundit, 50-vjeçari Mersin Myrtollari, nga fshati Porodinë e Korçës. “Unë kam qenë e martuar në Maqedoni, por nuk jam shitur....

Ja femra që ruan Edi Ramën

515 total views, no views today

Kavajë, konflikti me ish-bashkëshortin, ja si i shpëtoi vrasjes

Rreth orës 16.00 të datës 19 korrikut 2015, shërbimet e policisë gjyqësorë të Komisariatit të Policisë Kavajë, kanë marre informacion se ne vendin e quajtur plazhi i Golemit të rrethit Kavaje, në afërsi të hotel “Horizonti”, Fadil Kasemi ka kanosur me anën e një pistolete që e mbante pa leje të organeve kompetente, në prani të fëmijëve, ish-bashkëshorten e tij, shtetasen...

Vlorë, mbytet në det fëmija 6-vjeçar

Sezoni veror ka shënuar edhe viktimën e parë në ujrat e Adriatikut. Një fëmijë 6-vjeçar me inicialet A.L ka qënë i shoqëruar nga halla e tij duke bërë plazh dhe për një moment është larguar nga shoqëria e hallës dhe është futur në ujë. Fëmija 6-vjeçar ka qënë duke u larë në zonën e Ujit të Ftohtë, por mesa duket ka qënë fatal për jetën e tij. Edhe pse ndihma e...

Tension i madh në Lezhë: Zbarkon RENEA, zv.ambasadori amerikan braktis qytetin!

Bashkia e Lezhës mendohet të jetë një prej zonave më të nxehta nga 61 bashkitë,pasi jo vetëm prej ngjarjes së mbremshme ku është qëlluar pranë makinës së deputetes Monika Kryemadhi për ta frikësuar, porse se në zonën e fshatrave të Lezhës janë shpërngulur shumë militantë të PD-së nga Laçi, Mamurrasi e Miloti, sepse demokratët i kanë bojkotuar zgjedhjet në bashkinë e...

Trupi i gjendur në Belgjikë pa kokë, krahë e këmbë është 22-vjeçari nga Shqipëria (Video)

Trupi cung, i cili u gjet më 9 Qershor në Libret e Belgjikës, ka arritur të identifikimi vetëm dje gjatë ditës së djeshme (17 Qershor). Mediat belge shkruajnë sot se policia belge ka përfunduar analizat mjeko-ligjore dhe ka dalë me përfundimin se trupi i pajetë, pa kokë, krahë dhe këmbë, që u gjet në qershor, është një student shqiptar nga Shqipëria Ngjarja makabër u zbulua...

Vritet Rama në Durrës, policia në kërkim të autorit!

Një i vrarë dhe dy të plagosur në një lokal në zonën e ish-Kënetës në Durrës. Mësohet se ngjarja ndodhi në orët e mbrëmjes së djeshme, ku u ekzekutua me plumb në kokë një 31-vjeçar, ndërsa dy të tjerë mbetën të plagosur, një prej të cilëve më rëndë. Mësohet se viktimë e atentatit mbeti 31-vjeçari Robert Rama nga Laçi, ndërsa të plagosur Arnold Velaj, 32 vjeç dhe...