List/Grid

Zgjedhje Subscribe to Zgjedhje

Obama: Nuk e urojmë Thaçin pa u vërtetuar se u zgjodh pa e shkelur Kushtetutën

Obama: Nuk e urojmë Thaçin pa u vërtetuar se u zgjodh pa e shkelur Kushtetutën

Duket se zgjedhja e Hashim Thaçit si President i Kosovës është duke u marrë me rezerva nga shtetet mike. Pasi që nga zgjedhja e tij, ai nuk u urua as… Lexo më gjërësisht.. »

235 total views, no views today

Pas tre humbjeve të mëdha radhazi, Rufi Osmani jep dorëheqje nga RDK-ja

Pas tre humbjeve të mëdha radhazi, Rufi Osmani jep dorëheqje nga RDK-ja

Rufi Osmani pas tre humbjeve të mëdha në Zgjedhjet e Parakohshme Parlamentare të vitit 2011, Zgjedhjeve lokale për kryetar të komunës së Gostivarit në vitin 2013 dhe së fundmi në… Lexo më gjërësisht.. »

153 total views, no views today

Foto lajm, BDI feston në Gostivar

Foto lajm, BDI feston në Gostivar

218 total views, 1 views today

218 total views, 1 views today

BDI feston, Kryetari Ahmeti: Fitorja historike i dedikohet kombit shqiptar

BDI feston, Kryetari Ahmeti: Fitorja historike i dedikohet kombit shqiptar

Bashkimi Demokratik për Integrim ka fituar mbi 150 mijë vota dhe pretendon të marrë deputetin e njëzetë. Këtë fitore ia dedikojmë Kombit Shqiptar dhe të gjithë votuesve të BDI-së. Kështu… Lexo më gjërësisht.. »

145 total views, no views today

Vazhdojnë reagimet ndaj rrahjes së aktivistit të PDSH-së nga ana e huliganëve të BDI-së

Vazhdojnë reagimet ndaj rrahjes së aktivistit të PDSH-së nga ana e huliganëve të BDI-së

Nëndega e PDSH-së e fshatit Sllupçan me indinjatë të thellë reagon kundër aktit qyqar, me rastin e sulmit fizik që u bë ndaj vllaut, bashkqytetarit dhe anëtarit të PDSH-së nga… Lexo më gjërësisht.. »

132 total views, no views today

Nevzat Bejta në Gostivar fitoi opsioni i BDI-së, faleminderit shqiptarëve!

Nevzat Bejta në Gostivar fitoi opsioni i BDI-së, faleminderit shqiptarëve!

Shefi i Shtabit komunal zgjedhor të Degës së BDI-së në Gostivar, Nevzat Bejta, përpara masës së tubuar para selisë partiake në Gostivar, shpalosi rezultatet nga Zgjedhjet Presidenciale të mbajtura në… Lexo më gjërësisht.. »

158 total views, no views today

Ermira Mehmeti: Ka ardhur koha që në Maqedoni një shqiptar të bëhet president

Ermira Mehmeti: Ka ardhur koha që në Maqedoni një shqiptar të bëhet president

Në tubimin e mbrëmshëm me qytetarë në Shkup, Bashkimi Demokratik për Integrim ka bërë thirrje që sërish shqiptarët t’i bojkotojnë zgjedhjet presidenciale. “Ka ardhur koha që në Maqedoni një shqiptar… Lexo më gjërësisht.. »

215 total views, no views today

Nevzat Bejta fitoi në Gostivar!

Nevzat Bejta fitoi në Gostivar!

Të dhënat më të reja nga KSHZ flasin se BDI dhe kandidati i tyre Nevzat Bejta ka shënuar një fitore bindëse në Gostivarë, duke e mposhtë liderin e RDK-së Rufi… Lexo më gjërësisht.. »

178 total views, no views today

Ne Zajas festohet fitorja e Fatmir Deharit

Ne Zajas festohet fitorja e Fatmir Deharit

Lajme të mira nga Maqedonia. Komuna e Kërçovës u fitua nga Fatmir Dehari. Për herë të parë kjo komunë fitohet nga një shqiptar në zgjedhjet lokale të Maqedonisë. Kjo fitore… Lexo më gjërësisht.. »

160 total views, no views today

Gjakova më shumë votues se banorë

Gjakova më shumë votues se banorë

Numri i përgjithshëm i votuesve në Kosovë, për zgjedhjet e 12 dhjetorit të vitit 2010, ishte 1.630.636 persona. Ndërkaq, numri i përgjithshëm i banorëve, sipas regjistrimit të vitit të kaluar,… Lexo më gjërësisht.. »

159 total views, 1 views today