Fenomeni i basketbollit, është i gjatë vetëm 137 cm (Video)

Julian Newman është vetëm 11 vjeçar, por luan si të ishte një djalë shumë më i madh se ai në skuadrën e shkollës së tij. Fakti që është 35-40 centimetra më i shkurtër se shokët e tjerë të skuadrës, nuk bën asnjë dallim. Djaloshi është i gjatë 137 centimetra dhe peshon vetëm 31 kilogramë, ndërsa është basketbollisti më i mirë i skuadrës së tij të shkollës. Ai ka...

NBA: Heat u përgjigjen Thunder

LeBron James dhe Dwyane Wade kanë treguar se nuk janë të harxhuar, duke e udhëhequr Miami Heat drejt fitores 100-96 ndaj Oklahoma City Thunder në ndeshjen e dytë të finaleve të NBA-së. James shënoi 32 pikë dhe Wade kontribuoi me 24 pikë të tjera, derisa Heat u rikthyen nga disfata e të martës për të barazuar në 1-1 serinë e ndeshjeve finale. Oklahoma City luftoi nga 13 pikë disavantazh...

Fitorja në basketboll gati sa nuk shkaktoi konflikt ndëretnik

Festa e fitores së kombëtares së basketbollit të Maqedonisë gati sa nuk shkaktoi incident ndëretnik në Kumanovë. Pas ndeshjes së basketbollit Maqedoni – Lituani dhe hyrjes së Maqedonisë në gjysmë finale, tifozët euforik kishin dash që ta vendosin flamurin e Maqedonisë tek xhamia që ndodhet në qendër të qytetit të Kumanovës, mirëpo ishin penguar nga një grup të rinjsh...

NBA, fitore e vështirë e Lakers

Los Angelos Lakers arritën një fitorë të vështirë në ndeshjet e mbrëmshme të NBA-së, duke mposhtur Portlandin vetëm në pjesët shtesë. Një minutë e gjysmë nga fundi i kohëve shtesë, pasi ndeshja u mbyll në rezultatin 87-87, Blazers kryesonin 97-95. Në atë pikë, shpërthimi i Kobe Bryant, që realizoi tetë pikë në 90 sekonda, lejoi Lakers të fitonin takimin me rezultatin 106-101. Në...

NBA, Cleveland humbi ndeshjen e tyre te 25

Cleveland Cavaliers humbën ndeshjen e tyre të 25-të radhazi në NBA, duke përkeqësuar gjithmonë e më shumë rekordin e tyre negativ. Largimi i Lebron James në fillimit të sezonit duket se ka shokuar tërësisht skuadrën, e cila nuk ka mundur të ngrihet kurrë në nivelin e duhur gjatë këtij kampionati. I vetmi lajm i mirë për tifozët e Cleveland-it është fakti që ata dyluftuan denjësisht...

Sport Live

Your browser does not support frames, so you will not be able to view this page. 325 total views, 1 views today

New York Knicks te forte per New Jersey Nets

Ne Madison Square Garden u zhvillua nje loje teper e mire mes skuadrave te  New York Knicks dhe New Jersey Nets ku skuadra e Knicks kanë shfrytëzuar çerekun e tretë të ndeshjes për të shpërthyer në shënime dhe për të mposhtur rivalët e New Jersey Nets me rezultat 111-100 në takimin e zhvilluar në Madison Square Garden. 259 total views, no views today