Flet pas ndeshjes Nuri Seferi,edhe kam dy fjal per Luan Krasniqin: O vlla Shqiptar a je ti qaj qe..

Flet pas ndeshjes Nuri Seferi,edhe kam dy fjal per Luan Krasniqin: O vlla Shqiptar a je ti qaj qe e kshillojshe Turkun per te me rrahur a veq mbonen syt? Turp duhet met ardh jo prej mu po prej Shqiptarve prap se prap une krehnona qe jam Shqiptar… 13,367 total views, 3 views today

Vdes legjenda e boksit Muhamed Ali

Legjenda e boksit, kampioni botëror në peshat e rënda, Muhammad Ali vdiq në Phoenix të Arizonës, më 3 Qershor, “pas 32 vjet beteje me sëmundjen e Parkinsonit”, njoftoi familja e tij. Ali, 74 vjec, një nga figurat më të njohura të shekullit 20, u shtri në spital këtë javë për shkak të problemeve me frymëmarrjen, dhe mediat njoftuan se gjendja e tij u përkeqësua shumë shpejt. Muhammad...

Sulmohet Kliçko nga zezakët Bring dhe Holifild (Video)

Boksieri ukrainas Vladimmi Klichko asesi nuk ka mundur të i ik provokimeve të zezakut Shenon Brigs. Gjatë intervistës së ukrainasit, pa pritur ka ndërhyrë Brigs duke kërkuar që të përballet me Kliçkon dhe kështu situata ka eskaluar deri aty sa Kliçko për një moment e ka kapur për mjekrre zezakun duke i dëshiruar rritje sa më të shpejt të mjekrrës. Në atë moment ndërhynë edhe...

Komuna e Gostivarit do ta organizoje përcjelljen e boksit midis Nuri Seferit dhe Krzysztof Glowacki

Komuna e Gostivarit do ta organizoje përcjelljen e ndeshjes së boksit midis Nuri Seferit dhe Krzysztof Glowacki.  “Me anë të këtij organizimi dëshirohet ti jepet mbështetje morale boksierit nga Korita e Gostivarit në luftën historike drejt titullit Kampion Bote. Të gjithë të interesuarit, ndeshjen mund ta përcjellin në Sallën e Kinemasë në Qendrën Tregtare CITY CENTER në Gostivar,...

Nuri Seferi kampion Evropian në WBO, gëzon shqiptarët anë e mbanë botës

Boksieri i mirënjohur nga Korita e Gostivarit, Nuri Seferi fitoi titullin Evropian në kategorinë WBO, përballë hungarezit Tamas Lodi. Ndeshja u vendos me anë të pikëve ku u luajtën 12 raunde. Lufta për titullin Evropian u zhvilluar në palestrën sportive në Hamburg të Gjermanisë, në prani të qindra tifozëve shqiptar. Stafi i Zemra.Org, Nuri Seferit i uron për fitoren e madhe duke...

Boksieri Sefer Seferi me 16 Maj do të ngjitet në ringun e Hamburgut, krahas vëllait të tij Nuriut

Boksieri nga Korita e Gostivarit, Seferi Seferi do të ndeshet me 16 Maj në Hamburg të Gjermanisë. Në të njëjtën natë dhe në të njëjtin vend ku vëllau i tij më i madh boksieri i mirënjohur Nuri Seferi do të ndeshet për titullin WBO Kampion Evropian, përballë boksierit hungarez Tamas Lodi. 242 total views, no views today

Wladimir Klitschko mbret në Moskë (Video)

Wladimir Klitschko pa kurrfarë problemi ka arritur ta mbroj titullin e tij të kampionit. Ukrainasi mposhti rusin, Alexander Povetkin edhe pse dueli u zhvillua në arenën Olimpyski të Moskës. Shumica e të pranishmëve mbështetën boksierin rus, por ky i fundit as vetë nuk e di si qëndroi në ato raunde ndaj Klitschko. E kampioni aktual botëror ndoshta ka pësuar vetëm 4-5 goditje në fytyrë...

Nuri Seferi vs. Sasha Mitreski – Shqiptari duke e rrahur Maqedonasin (VIDEO)

[wp-like-locker][/wp-like-locker] Nuri Seferi vs. Sasha Mitreski – Shqiptari duke e rrahur Maqedonasin (VIDEO)   257 total views, 1 views today

Nuk mposhtët lehtë gjaku i shqiptarit. Nuriu triumfon ndaj serbit (VIDEO)

Nuri Seferi ka arrit ta kthej titullin WBO pas triumfit të madh që arriti ndaj serbit Nenad Stankoviç. Gjithçka mbaroj shpejt pasi që “Tajsoni shqiptar” nuk iu deshën ma shumë se 64 sekonda për të triumfuar në këtë takim. Goditja në fytyrë dhe hedhja e kundërshtarit në dysheme ishte shkak që trajneri i serbit menjëherë të hedh peshqirin me qerastë dorëzoj luftë. Kjo bëri...

Nuri Seferi nokauton serbin për 15 sekonda

Boksieri shqiptar nga Gostivari i Maqedonisë, Nuri Seferi, sonte në Shkup u ngjitë në ring për t’u përballur me boksierin serb, Nenad Stankoviç, për titullin e kampionit të Europës në versionin WBO. Me çka me të parin raund, ose më sakt për disa sekonda arriti ta nokauton Serbin Nenad Stankoviç./Almakos Nuri Seferi ia dedikon fitoren 100 vjetorit të pavarsië të shtetit shqiptar Nuk...