Dasma e dekadës për Tamara Ecclestone

Tamara Ecclestone, e cila është një prej vajzave më të pasura në planet, e bija e pronarit të Formula 1, Bernie Ecclestone, do të martohet. Dhe dasma e saj mund të jetë një prej dasmave më të shtrenjta të dekadës, mbase edhe të gjithë historisë së njerëzimit deri tash. Ja disa detaje që zbulojnë mediat britanike: Festë treditore në jug të Francës, e ndjekur nga kurorëzimi...

Red Bull më i shpejtë në historinë e F.1!

Red Bulli është e vetmja skuadër në kampionatin Botëror të Formula 1 me një besueshmëri perfekte deri tani, në sezonin 2011 të sportit më të shpejtë në Botë. Nga një analizë e revistës prestigjioze gjermane, të specializuar në garat motorike, “Auto Motor & Sport”, doli në pah se skuadra e “Demave të Kuq” jo vetëm që po dominon dy renditjen e Botërore,...

F1, Alonso: Nuk dorëzohemi

Fernando Alonso e përsërit prej muajsh: “Duhet të besojmë”. Dhe me këtë besim të pilotëve, edhe Ferrari përmirëson cilësitë dhe sidomos rezultatet. Fituesi i vendit të dytë në Çmimin e Madh të Monakos, piloti australian vijon me të njëjtat ide. “Diferenca në klasifikim sa vjen dhe zgjerohet, por as unë dhe as skuadra ime nuk jemi mësuar të dorëzohemi”, shkruan Alonso...

Briatore: Ferrari e ka humbur titullin

Flavio Briatore, drejtor i ekipit Renault kur piloti aktual i Ferrarit Fernando Alonso fitoi dy tituj kampion me skuderinë franceze, thekson se “Ferrari duhet të fillojë të përqendrohet në makinën e vitit 2012”. Sipas italianit, skuderia e Maranellos ka shumë diferencë me Red Bullin këtë vit dhe kjo diferencë është e pamundur të ngushtohet brenda këtij sezoni sepse skuderia...