Boksieri shqiptar fyhet në baza etnike, kafshon në ring kundërshtarin serb (VIDEO)

Boksieri shqiptar, që jeton dhe vepron në Austri, Astrit Klementa, të premten në Munich është përballur me boksierin serb Andrej Pesiq, meç ky që nuk përfundoi në mënyrë sportive. Në këtë meç boksieri shqiptar i kafshoi veshin boksierit serb, ndërsa më pas ai përballet edhe me promotorin dhe trajnerin e Pesiqit, Alexander Petkoviq, i cili e grushton boksierin shqiptar, transmeton...

Daniel Cormier vs. Alexander Gustafsson

323 total views, no views today

Emigranti shqiptar në Gjermani, kampion bote në kickbox (Video)

Alban Dorzi, një i ri shqiptar që përveç titujve në Gjermani është shpallur së fundmi edhe kampion bote për amatorë në versionin ISKA në sportin e Kickboxit. Dëshirën për t’u marrë me sport, Albani e ka marrë nga i ati, i cili vite më parë ka ushtruar sportin e mundjes. “Babai im ka qenë mundës në Shqipëri. E kam pasur që i vogël dëshirën që të merresha me boks dhe...

Shqiptari i parë që foli shqip pas fitores së tij në UFC!

Pas fitores ndaj kickboxerit Holandes, Ilir Latifi e bëri simbolin e shqiponjës me duart e tij dhe pas intervistës së shkurtë me reporterin e UFC, ai në fund falenderoi familjen e tij, fansat Suedez dhe Shqiptarë të cilët i përshendeti në UFC në gjuhën shqipe. Ishte ky shqiptari i parë dhe i vetmi që ka folur shqip ne historinë e UFC – Ultimate Fighting Championship. Pasi të...

Nora Gjakovës iu “mohua” medalja e arit (Video)

Xhudistes Nora Gjakova i është mohuar medalja e arit në Lojërat Evropiane “Baku 2015”. Kështu ka deklaruar trajneri i saj, Driton Kuka, në një prononcim për Televizionin Dukagjini, transmeton Gazeta Olle. Pas rikthimit nga Lojërat Evropiane të hënën mbrëma, ai ka thënë se gjyqtarët ia mohuan asaj fitoren në gjysmëfinale Nora Gjakova fitoi medaljen e bronztë në kategorinë deri...

Bokseri 13 vjecar Shqiptar që është duke mahnitur botën (VIDEO)

Vogëlushi Reshat Mati që nga mosha e tij e hershme është marë me boks dhe ka qenë Nr.1 në boxing dhe Nr.1 në kickboxing në kategorinë e tij, asnjëherë ska qen i mposhtur në MMA (Mixed Martial Arts) dhe asnjëherë ska qenë i mposhtur në Muay Thai dhe ka rreth 22 breze të fituara në kampionate të ndryshme (po të mos kish patur këtë moshe e kishim shikuar si një makinë për rrahje...

Anderson Silva vs Chris Weidman full fight video

Watch Anderson Silva vs. Chris Weidman full fight video for free! Please like and share Anderson Silva vs. Chris Weidman fight video below. Official UFC results online: LIVE UFC 162 Anderson Silva vs. Chris Weidman – MMA Full Fight Video of Chris Weidman vs. Anderson Silva (c) in the Main Event Middleweight Championship Bout @ UFC 162 in Las Vegas, Nevada, USA on July 6, 2013. 221 total...

Kesaj i thuhet lufte deri ne vdekje (VIDEO)

Kesaj i thuhet lufte deri ne vdekje (VIDEO) [wp-like-locker][/wp-like-locker] 275 total views, no views today

Rrahja me brutale qe egziston, nese je i dobet nga zemra mos e shiko (VIDEO)

[wp-like-locker][/wp-like-locker] 256 total views, no views today

Recetat e Reçit dhanë sukses në Portugali

Sukses të shkëlqyeshëm kanë arritur tre reprezentueset e Maqedonisë në karate, anëtare të KK Arena nga Struga, në Kampionatin europian të Wado-Kai që me 22 e 23 tetor u mbajt në kryeqytetin portugez, Lisbonë. Kështu, Drilona Biçaku në kategorinë -53 kg, ka fituar medalje të artë, duke mundur në finale garuesen nga Portugalia me rezultat të thellë 7:0. Reprezentuesja tjetër, po...