Rafael Nadal: Sezoni më emocionues në karrierë

Rafael Nadal thotë se ky është sezoni më emocionues për të, pasi mbrëmë mposhti Novak Djokovic për të fituar titullin e US Open. Spanjolli, i dyti në botë, triumfoi ndaj serbit, i pari në botë, në katër sete (6-2, 3-6, 6-4, 6-1) për të fituar titullin e dytë US Open. “Për disa gjëra ky sezon është ndoshta më emocionuesi në të gjithë karrierën time. Jam ndjerë se kam bërë...

Nadal thote qe Djokovic mund të mposhtet

Tenisti i dytë në botë, Rafael Nadal, ka deklaruar se Novak Djokovic nuk është i pamposhtshëm. “Novak është më miri aktualisht, por mund të mposhtet”, ka thënë spanjolli. Nadal ka folur edhe rreth akuzave për përdorim të dopingut. “Tashmë i kemi dhënë shumë publicitet kësaj. Mendoj se dopingu është problem global, gjithmonë do të ketë njerëz që mashtrojnë”. “Unë...

Australian Open, Murray të ruajë nderin britanik

Pesë përfaqësues britanikë janë përshëndetur nga Australian Open që në ditën e parë të garës në Melbourne, në turneun e parë sezonal Grand Slam. Heather Watson, Anne Keothavong, Elena Baltacha, Laura Robson dhe James Ward u eliminuan, madje pa fituar asnjë set. Ishte hera e parë pas vitit 1992 që britanikët merrnin pjesë me aq shumë tenistë në ndonjë Grand Slam turne (përveç...