“E Diell” rikthehet ne Top Channel

“E Diell” rikthehet në ekranin e Top Channel, tërësisht e riformatuar, por duke ruajtur qëllimin për të zbavitur, kënaqur dhe për të relaksuar publikun në ditën e fundit e javës.

Autorë janë Aida Baraku dhe Armend Rexhepagiqi, regjia Redi Treni, prezantuese vajzat bukuroshe: Xhemi Shehu, Albana Osmani, Diellza Kolgeci dhe Marina e Luana Vjollca, te cilave do t’u bashkohen me rubrika e tyre dhe Florian Agalliu e Adi Pojani. Ja cilat janë disa prej të rejave që do të ketë ky program. Ato i rrëfen vetë autori Rexhepagiq: “”E Diell’ vazhdon rrugëtimin e vet në menyrë të qetë dhe të sigurt. Kemi një ristrukturim të plotë të programit, e kemi ndarë në shtatë segmente, ku vetëm njëri është më i gjatë se 30 minuta. Do të jetë një gjallëri, një dinamikë shumë e madhe, por duke mos harruar në asnjë moment të respektojnë idealin tonë programor, që të jetë një e diel e qetë, e këndshme për shumë njerëz, që janë të stërngarkuar nga ky realiteti ynë politik, nga ky dinamizëm që jeta na ofron të gjithëve.Ky program i dedikohet një qytetari normal, që dëshiron që të dielën ta kalojë i relaksuar, të përmbushet me informacionin, te qeshë me batuta, të kënaqet me këngë. Të ndjejë edhe spektaklin, i cili do të jetë në pjesën e fundit të programit,por edhe të kenaqet me kuriozitete dhe me gjëra të papara gjer më sot”.

Cilat do te jene disa prej rubrikave?

“Një varg rubrikash të reja, duke nisur nga “Asgjë personale”, në të cilën ekspertët do të analizojne veshjet e personave VIP dhe duke shkuar edhe në intervista shumë personale. Ka rubrika muzikore, recetat e dashurisë dhe në programin tonë do të ketë edhe show te këngëtarëve më popullorë”, thotë Rexhepagiq.

“E Diell” kete vit nuk do te hyje ne shtepite e shqiptareve vetem nepermjet ekranit. Por ne disa prej tyre….”Adi Pojana do të trokasë në dyert e shikuesve tane për t’u dhuruar para, nëse ata do të jenë në gjendje t’u përgjigjen disa pyetje të kulturës së përgjithshme”, shton Rexhepagiq.

Nga 2 tetori, “E Diell” e re per te dielat e shqiptareve!

Zemra - How to Get a Free Car Insurance Quote in 15 Minutes or Less, Maybe you`ve heard something about saving 15% or more on your car insurance. Maybe you`re charmed with an eloquent little Gecko. No matter how you found us, you`re in the right place to get a fast, free, and accurate auto insurance quote online. Just answer some simple questions about: Yourself Other drivers Your car We will then ask you questions about possible auto insurance discounts you may qualify for that would reduce your insurance costs. In 15 minutes or less you`ll have a personalized car insurance quote. If you like what you see, you can purchase immediately and start enjoying Insurances top-notch coverage. Need help choosing the right car insurance? That`s where we come in. Car insurance isn't the simplest thing to understand. Between legal requirements, optional coverage, deductible choices, and different coverage levels, its not always easy to figure out how to choose the best auto insurance policy. Do you need full coverage or liability only? What does this mean? If your car is new, leased or purchased with a loan, you`ll probably need "full coverage." In case of an accident, these coverages will help protect your car and the other driver up to the limits shown on your policy. At a minimum, full coverage includes: The standard liability protection Both collision and comprehensive coverage Unless a third party requires full coverage (standard in many loans and leases), you can choose to carry "liability only," which typically only protects the other driver and their vehicle in case you are found at-fault for an accident. Its a good idea to make sure you could afford to replace your car out-of-pocket when considering this option. Take a look at all of the auto insurance coverage options available from Insurance and how each one protects you. Still deciding on what car insurance you need? We understand that you want the best deal and the most accurate car insurance rates. That`s why Insurance will store your quote for 90 days so you wont have to start over. At Insurance, were confident that you`ll receive excellent service and affordable car insurance prices. Insurance agents are always available to help you find the right protection and give you peace of mind. Take note of your auto insurance quote reference number that will appear on the top right when you save your quote then connect with a real person. Insurances teams of professionally trained agents are available 24 hours a day online (AUTO). Once you purchase your auto insurance policy, you can sign up for instant, round-the-clock access to your policy. Are you ready to save on your auto insurance? Go ahead, get a car insurance quote. You`ve got nothing to lose, and a lot to save!

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , , , ,

Publikoni komentin tuaj!

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

One Response

  1. hahaha shum te bukura

Komenti juaj:

VEREJTJE:

Administratorët e Zemra.Org mbajnë të drejtën e fshirjes së të gjitha komenteve që nuk i përmbahen temës së artikullit, kanë përmbajtje fyese ose përdoren për promovimin e faqeve të tjera. Ju falemnderit për mirëkuptim!

*
*