Poezi Dashurie

Ne vazhdim do te lexoni poezi te derguara nga vizitoret tane!


Poezi Dashurie 2014
Poezi Dashurie Te Reja

Te Dua

Të dua, për ty vuaj!
Të dua, për ty shkruaj!
Të dua, për ty ëndëroj!
Deri në vdekje ty s’të harroj!

Një ditë Zoti po mendonte,
diqka zemrës time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetës mblodhi
dhe për zemrën time vetëm ty të zgjodhi.

Ti fali syt, nëse ti i shikon!
Ti fali duart, nëse ti i shtërngon!
Ta fali shpirtin, nëse ti më përqafon!
Ta fali zemrën, nëse ti më don!
Si ndihesh sonte kur afer sme ke

Çdo Dit pa ty, është sie një dit pa diell.
Çdo mbrëmje pa ty, është si një nat pa yje.
Çdo or pa ty, ësht si një jetë pa ndjenja.
Çdo minut pa ty, është një minut si mos te isha në jetë.
Çdo sekund pa ty, është si mos tmë reh zemra.

VETEM TI –
________________________________________
Smundem të mendoj
diqka më të mir në jet ,
se të dashuroj,të kam afer të ledhatoj ,
ti ndjej puthjet tua , ta ndjej ngrohtësin tënde,
Smundem të mendoj diqka më të mir në jet
që ti të jesh i imi dit dhe net për mira vjet ,
për gjithmon,
Smundem të mendoj diqka më të mir në jet
që të vdes për ty i dashur ,
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
më mungon shumë, ani kisha dëshir që të jem pran teje

Mos bëj!
________________________________________
Mos bëj që jeta ime të duket kot,
mos bëj që nga syt e mi të dalin vec lote.
Mos bëj që vdekjën ta kërkoj,
se vetëm e vdekur mund të të haroj.

Ruaje kujtim nga shpirti im!
________________________________________
Lexo këtë mesazhë që del nga shpirti im
e në me do ruaje si kujtim
Grise nëse s’më do, bëje cop e therime,
po ta dish bashkë më të ke thyer zemrën time.

Digjem për ty!
________________________________________
Më fal një buzqeshje zemrën mos ma lëndo,
më thuaj dhe njëherë të dua dhe fort më përqafo.
Z’dua ta di se cila je, kjo zemër për ty po rreh,
ky sy për ty po qan, sepse dua të të kem pranë.
Nëse një ditë do bëhem hi,
ta dish se jam gjegur për ty.

Dua veç një çast!
________________________________________
Veç një çast do doja,
veç një çast zërin ta dëgjoja,
do të doja veç fytyrën ta shikoja,
do të doja veç një çast me ty të qëndroja,
do të doja veç një çast puthjen tënde ta shikoja,
do të doja veç një çast dashurin ta kujtoja.

Më the…..
________________________________________
Më the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim,
Më the TI AMO mu duk mashtirm,
Më the ICH LIEBE DICH syt mi qorove
Më the TË DUA zemrën ma gëzove!

Në emër…..
________________________________________
Në emër të jetës
Jeto për mua!
Në emër të dhimbjes
Vuaj për mua!
Në emër të dashuris
Më thuaj TË DUA!
E kur të vdes un
Ti të jesh me mua!

lexoje edhe besom se te due dhe kamme te dasht gjith jeten pa ty skam asgje ne jet time kurr nuk po te harroj deri sa te vdes

Pyete Zemrën tënde!
________________________________________
Nëse je i vetmuar,
nëse je në mendime,
pyete zemrën tënde!
A e don zemrën time?
E kam një dëshirë,
është shumë e thjesht,
të isha afër teje,
tjetër s’kisha desht!

Në mesin e natës
________________________________________
Në mesin e natës,
në terrin e zi,
unë rri e zgjuar,
dhe mendoj për ty!

Si te kalon nata kur mua sme sheh?
Si te rin qeta buzet e tua?
Si te shkon kjo jetti zemer pa mua

Derguar nga LoLa[email protected]

Fjale dashurije

Sikur ti ta dije,
se sa shum te dua,
asnje qast i dashur,
s`do t`rrije pa mua.

Por qfar te them un tash,
kur ti e din shum mir?
Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
shum esht e veshtir.

Andaj t`pyes o shpirt,
si t`ja bejm ne tash?
Qe t`mos jemi vetem,
por gjith te jem bashk.

Ah moj perendi,
pse jeten sma gezon?
Qe zemra ime te ket pran,
at qe vertet shum e don.

Kur ne do jem bashk,
kjo dit do te vjen,
qe zemra ime e lodhur,
pran tendes te flen.

TE PRES

Nga ti pres
buzen te ma ofrosh
nga ti pres
zemren te ma dhurosh

Nga ti pres
fjalen shum te dua
ateher je i imi
dhe kurr nuk kam per te harruar.

E DI
E di si po ndjehet pa mua.
Kur un me sputh me buzet e tua.
E di je vetem ne vetmi.
Duke menduar per tonen dashuri.
E di zemra jote esht e semur
qe ska sherim.Qe kur ne ate
cast qe ska pran shpirtin tim.
E di jeta jote u shkaterrua.
Nga ajo dit qe ne larg njeri
tjeterit jemi largua.E di syri
lot pikon.Me ke dasht.Te kam
dasht.Po tani me shum njeri
tjeterin dashurojm.E pa
mundesi mas lejemi per tu
bashkuar.Qe te dy do jemi
te dashuar .Po me zemer te lenduar.

Deguar nga LoRrAa[email protected]

Edhe nje nat ne pritje po mbaron
Dita e re ne pritje po fillon
Edhe sa net te tjera do te mbarojn
Sa dit te tjera ne pritje do fillojn

Ah sa me ka marr malli shum po me mungon
Po me mungon gjithqka qe te perket ty
Aroma jote syt e zi

Vetem fjalen pritje sa e urrej si erdhi kjo dit qe ta perjetoj
Kjo zemer e shkret sa shum esht lendu
Sepse pritja me rrjet e ka rrethu

Athu dovjen ajo dit ket rrjet ta shkepus te lirohem nga aty
Dhe te hidhem ne krahet e tu
Nuk e di kjo zemer sa ka me duru ket rrjet qe e ka roberu
Po ta jap fjalen qe do jem e fort se per ty bej gjithqka ne ket bot
se pa ty nuk jetoj as nje sekond

Derguar nga Xuxi – [email protected]

Shpirti im
Shpirt mi jep Syt te te shoh sa e Bukur je , se Zemren e di si e ke . . .
Shpirt mi jep Buzet të ti ndjej , se të ëmbla e di se i ke . . .
Shpirt ma jep Lumturin , se un pa ty nuk jam i Lumtur . . .
Shpirt ma jep Gezimin , se Gëzimi im je ti . . .
Shpirt më jep ndriçimin e rrugen , se pa ty ndodhem ne Tunel . ! .
Shpirt më bej Trëndafil , se ti per mu je Tulipan . . .
Shpirt mos më bej te Vuaj , se do Vuajsh më shum . ! .
Shpirt mos më thuaj ste Dua , se un të Adhuroj . . .
Shpirt të dua se je e vetmja për Mua , pse nuk jam un ashtu per ty . ? .
Shpirt te dua se kam prëgatitur nje Dhuart per ty ,a pranon kët unaz për Dashuri ??

Te Dua (SMS Dashurie)
Te dua zemer po deshe vertetoje behu mjek dhe zemren time operoje gjaku do te mblidhet ne duart tua dhe pas do te formohet fjala TE DUA

Poezi dashurie e dhimbshme
Kur u mbyllen shkollat mu fik dashurija, vajzen qe e deshta e ndalen te shtepia, muajin shtator e prisja me gezim se te dashuren time e prisja ne takim.
Ja filloj mesimi ne shkoll e kerkova por te dashuren time askund se takova, ndegjova prej te tjerve me than se e kan feju.
E kishin fejuar per ate qe kurr se kishte pare, per asgje tjeter vetem se per te na ndare.
A jet e mallkuar o fat i pa prir i ndave dy dashnor si nuk pate meshir…

Mos me tradhto
Duke te pritur lotet me jane shterr, eja te lutem mos mi len vitet pa pranver, ne gjume kur bie shoh endrra nate per nate, eja te lutem jepi fund ksaj pritje te gjate

Te lutem më thuaj qe me don pse kaq shum me mundon Pse Po’ tallesh ti me mua eshte gabim qe une ty TE DUA.

Te dua gjithmon
Sa her ne endrra shoh
Nje princesh simpatike
Me duket si kur e njoh
Madje e kam edhe mike
Ajo me beri ftese
Ti beja vec shoqeri
Por i erdhi ne kujtese
Qe me mua kish ren n’dashuri
Un s’jam familje mbreti
As princ sisha vertet
Se di cfar tek un gjeti
E m’tha: te du perjet
E embel dhe e bukur
Buzqeshjen mu ma fal
Vallzova me nje flutur
Me nxorri mu shum mallll…

Pse me krijove Perendi qe te vuaj un per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jem ne shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty duhet me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t’a largoj ket merzi.

Perse me kujton, tek mendja jote jam gjithmone? Perse, perderisa je shume larg, deshiron te me kesh prane? Perse vendose qe te ikje dhe si nje send te pavlershem me braktise, e tani kerkon te jemi si me pare. Gjithmone me thua, te mos ndryshohem, te jem ai qe isha me pare, po ca kujton se une jam, nje robot pa ndjenja e pa gjak? Jam dhe une si gjithe te tjeret, nje njeri i parendesishem, qe ti e hodhe si nje leter, si te mos isha i leverdisshem. Ti as falje s’meriton, se ke bere shume gabime, por prape pretendon qe une mos te ndryshoj, si skllavi yt gjithmone do jetoj? Lamtumire po te them, me mos eja ne kete vend, sepse sjell rrezik dhe mekat,te lutem me mos me bezdis, por me le rehat. Mjaft te durova, ty dhe lojrat e tua, ti je dinake, dhe njekohesisht shume e zgjuar, i ben veprimet me paramendim, cdo hap i yti e ka nje synim, ndersa une qendroj i heshtur, naiv dhe i shkrete, por tani nuk jam ai qe isha, e ke kuptuar dhe vete. Nje parandjenje te flet per ndryshimin tim dhe ti perpiqesh te me lajmerosh, por dije e dashur, se tani eshte shume vone, jemi shume te vegjel ne kete bote, pra po te them LAMTUMIRE, se MIRUPAFSHIM s’te them dot!

Derguar nga Qafiriii – [email protected]

Duke te pritur lotet me jane shterr,
eja te lutem mos mi len vitet pa pranver,
ne gjume kur bie shoh endrra nate per nate,
eja te lutem jepi fund ksaj pritje te gjate
Te lutem më thuaj qe me don
pse kaq shum me mundon
Pse Po’ tallesh ti me mua
eshte gabim qe une ty TE DUA.

Derguar nga mirian – [email protected]

Ndarja

Betoheshe n`ZOtt qe hajgare nuk je ka bon..
Thoishe kurr n`jett skom me t`lendu Gjithmon si syt kom me t`rujt.
Boishe Be qe Teper m`don .. kur t`pytsha ; Sa jon perqindjet
Thoishe ato nuk Egzistojn .. ska numer qe e kufizon ..
Kur t`thash qe ty shum t`du ,,Spo muj pa ty me jetu..
Bash qat`here un per ty nuk pasna egzistu..
U ndave prej meje e shum m`lendove ..
As shkakun e ndarjes nuk ma tregove..
Asgje nuk arsyetove, veq keq veprove .
Fjalen e Fundit ma the n`menyren ma t`keqe qe 1 njeri mundet me mendu.
Se qysh ekom kalu at Dit as vett smundem me paramendu
prap jeta vazhdoon…zemra dashuron prap…
sdu me pas prap at fat , afër teje se boj as ni hap…
thojn senet ecin me kohën , un sdu met pa ma nsy…
amo duhet me kuptuu , zemra jem ska ma vend për ty

Derguar nga NoOraa

Te Dua

Duke te pritur lotet me jane shterr,
eja te lutem mos mi len vitet pa pranver,
ne gjume kur bie shoh endrra nate per nate,
eja te lutem jepi fund ksaj pritje te gjate
Te lutem më thuaj qe me don
pse kaq shum me mundon
Pse Po’ tallesh ti me mua
eshte gabim qe une ty TE DUA.

Derguar nga Genta

Rrug e Humbur.

Isha nje dit duke kaluar rruges,
i qet edhe pse ne vetmi,
u ndala afer nje vetures,
aty brenda saj pash nje vajz qe te n’gjante oj zemer ty..

Hapa deren dhe i thash me shef qe akoma jam i gjall,
pse ateher me shikon me aq habi,
ajo me tha ste njof aspak me fal,
sedi pse flet keshtu qmenduri.

Dhe filloj te qeshte me ze te lart,
duke me then ti sqenke mir o njeri,
po i thash ke te drejt qe dukem i ngrat,
po per ket fajtore je oj zemer ti.

Jo me tha je gabim un sjam personi i duhur,
un kam krejtsisht tjeter emer,
me vjen keq qe rruga tpaska humbur,
por ti mua s’me ke zemer.

Ne at qast vujtja me robroj,
gjersa erdhi dhe dashnori i saj,
me fal me tha me qka mundem te ndihmoj,
jo i thash asgje vetem rruga ju qoft e mbar.

Dhe keshtu vazhdova rrugen,
pa ndonje kuptim
duke shfletuar lutjen,
qe deri me sot ma ka shuar vetmin,

Jepi mend o zot,
asaj qe ishte dje me mua,
mi largo perndei te lutem keta lot,
ngase nuk i deshiroj un vetem ate e dua.

Ma rikthe ne gjirin tim,
dashurin time te tretur,
e kupton tani o shpirti im,
se dukem i gjall e realisht jam i vdekur.

Andaj nese keto vargje i ndegjon,
perserti edhe ti,
Loti i heshtur te dashuron,
ateher ktheja dashurin largoja ket vetmi.

Derguar nga Loti i Heshtur[email protected]

Tradhtare
Ti kujtimet tona si flet te nje libri i shpalos ti kur me tradhtove zemren time me duar tua e ki varros….
Per Ty
Ti mu spom don mu zemra per ty bum me bon bukuria jote prej toke ne qiell me qon mendja ime vetem per ty mendon.

Pot K’kqyri
Une qitash kat kqyri qka je ka don me thon kqyre mas pari veten se me shekuj mas te kom lon 😛

Jom si azem shkreli inatgjive ju shkeli 220 pot hecka kerri zemer qysh po tu dridhka beli..

Per mu po menon
Nuk e di shka je ka fol nuk e di shka je ka don me shkru po ni sen jom ka e di qe veq per mu je tuj menu.

Lirohu
Naj her kur te lirohesh ngat meje mund te afrohesh ruju se po rrzohesh nese largohesh dije se pendohesh se qai qe mu me len vet ka me e vujt jeten e vet

Le bre ti qik mos fol tash vet me veti a je ka don me nejt ne kosov a je ka vjen me mu ne deti.Le bre ti qik mos fol tash vet me veti a je ka don me nejt ne kosov a je ka vjen me mu ne deti.

Enderrra ime je ti mendja ime mendon vetem per ty loti im pikon per ty se ti je ajo qe zemren ma ke thy.

Pse nuk e pranon te verteten pse nuk e deshmon veten pse mu ma shkatrrove jeten..

Pse pom mungon kur loti pom pikon pse tjetrin po e dashuron ku e din qe ai me tjetren te tradhton???

Per ty ska nota per ty krejt jon te kota ti egziston per mu edhe kur te shkatrrohet bota.

Pot K’kqyri
Une qitash kat kqyri qka je ka don me thon kqyre mas pari veten se me shekuj mas te kom lon 😛

Per mu po menon
Nuk e di shka je ka fol nuk e di shka je ka don me shkru po ni sen jom ka e di qe veq per mu je tuj menu.

Lirohu
Naj her kur te lirohesh ngat meje mund te afrohesh ruju se po rrzohesh nese largohesh dije se pendohesh se qai qe mu me len vet ka me e vujt jeten e vet

A thu pse ti m’le spo lodhna qe m’le po pse me shkaktove vujtje prej femrave po u nevojitka kujdes e rujtje nese don me vazhdu jeten me tutje….

Merzitshem merzitshem po per dikon po menon po menon per qata qe e dashuron
a thu a me tjetrin pom tradhton se me mu spo vjen e me tjetrin po shkon..

Sdi a e kuptove se shum rend me
lendove por tash shum von
u pendove dashurin ton e
Shkatrrove…

Qe qe po e shoh se zbardhi dita
ti tash po thu se kit sen se prita
une vi e eksplodoj me qisi hita..
Te lutem hekem prej zemres tane
mos i shkakto vujtje per mu nanes tane
mos e genje e mi thon qe osht pun e bane
a te kujtohet ajo dita ne pazar qe ish kon e hane..

A thu a po menon naj her
tash pasi u ndam
per mu a thu a pom
kujton a thu a pom
shan a pom livdon
a thu pse dashuria
pse veq me vujtje
Mbaron kujtimet tona naj her
a po i kujton.

A thu pse me harrove kaq shpejt
a thu a nuk isha ndaj teje i drejt
a thu pse syri im per ty po vajton
pse ti tash mu nreq me ty po kerkon
a thu tash u pendove e pom don..

Une jam bami jam ni njeri thjesht kurr
Sjom Fry per naj sen tjeter
kurr se kom livdu veten
kryesorja dashuris ja kom
dit vleren….

Jeta
Nje njeri kur ne jet te tradhton ai nuk e din se dikush tjeter jeten ja drejton ky spo din e ne raste te kqija po e shfrytzon po me von dikush e denon me von i kujtohet qysh osht kur dikend ta lendon qishtu jeta me pika maron…..

Pse
Une ty te kuptova ti mu sme kuptove ti mu sme dashurove tash po me thu pse zemer um harrove po tash von u pendove se ni zemer e lendove kurr me zemer nuk dashurove 😀

Derguar nga Bami Oksigjeni – [email protected]

Syri i Zemres

Syri i nje zemre te perlotur shikon me mall
pertej nje mjegulle nje yll i ndezur qe shendrit
por para saj qendron mjegulla e cila ia zbeh ndricimin,
gje qe me se shumtiu e ben largesia,
por smund ta shuaj mallin ndaj yllit
drejt syrit te zemres se perlotur,
ku zeri i nje ndricimi yllezor tingellon ngroht dhe embel
pikerisht ne zemren e ndjeshme,
ne rrugen e jetes dine te ecin mire vetem ata qe dine ku shkojne
ata qe nuk dine te ngrohen digjen,
digjen pa menduar se zjari djeg gjithcka pervec vetes,
nje jete modeste por e ngrohet ne dashuri kiss un dhe ti.

Telefonata Anonime

Nga larg thiri nje ze vajze
zemra reagoj e shpirti insistoj
e trupi po ecte- kerkonte per ta takuar bukurine e asaj
qe po fliste por nuk munda ta gjej,
mu be opsesion zeri yt i embel
sikur me thirte edhe ne ender,
a thua ska qene fat per tu takuar,
pra edhe shpirti im te uron nje drite te madhe
kurse zemra lumturine jetesore.
Nuk eshte fundi i botes
jeta vazhdon me sakrific per nje takim lumturie,
por lumturia eshte dashuri kur behet reale!

Me respekt nga senky [email protected]

Sa te Dua

Sa shume te dua ty o engjell
vec teje tjeter nuk e di
erdhe ne jeten time si ne enderr
tani e vetmja enderr per mua je ti
te dua e pa ty dot nuk jetoj
nuk ka minut e sekond per ty te mos mendoj
ti je kuptimi i kesaj jete
je arsyeja per te cilen gezoj
ne zemren time gjithmon ti mbete
vetem prane teje cdo gje kuptoj
ti je arsyeja e egzistences time
ti je gjithe bota pa perjashtim
pa ty cdo ndjenje behet therrime
pa ty dhe shpirti nuk gjen sherim
ti je drita e syve te mi
ti je i vetmi qe fale dashuri
prandaj per kete dhe une te dua
te do kaq fort kjo zemra ime
te do kaq fort ky shpirti im
ti je gjithmon ne mendjen time
ti je ai qe ekziston ne trupin tim
ti je padron i kesaj zemre
je zot,je perendi
ti je ai qe sjell gezime
ti ske te dyt je vetem ti
ti je ilac per dhimbjen time
ti je qetesi per shpirtin tim
ti je ai qe sben gabime
ndaj dhe te dua pambarim

Puthja

Merre buzen time e puthe leht
te shijoj buzen tende te embel sherbet
merre trupin time e puthe ngadal
me prek gjithandej me thuaj disa fjale
me pushto te gjithen te ndjejm kenaqsi
te dy ne epsh duke bere dashuri
te tretemi ne ate shtrat te digjemi si qiri
ta ndricojme kete nate ta mbushim me lumturi

Ender

Me prit sonte ne enderr
se do te vij
por mos u tremb
flej perseri
S’do te trokas ne dere
as nuk do te zgjoj
por do te puthi leht
prap do te shkoj.
ja detikoj sonjes

Poezi te derguara nga loti ivetmuar[email protected]

Te dua me do nje shtyll me pengon qe me ndan per jet vetem vari shkret besen ta kam dhan fjalen nuk e luj de dua per jet e a jo per 1 muj

Sonte vuj me shpirt se te humba ty.. kisha pas deshirrrr ket nat met taku.. edhe neseeeeeee e fundit det ishte per mu

Dikurrrr… dikush me ka dash.. thoshte se per ty.. ZEMER e jap jeten.. te gjithaaaaa paskan qen veq nje mashtrimmmm e un sotttttttttt qaj per fatin tim.. zotii madhhh te gjitha ike pa..

As nuk thuet as nuk shkruhet as nuk digjet as nuk shuhet.. du me arth edi qe sduet kjo sesht jet por sedi si quhet..

Tjeter kush te tha te dua e i puth buzet e tua…

Askush sme deshti sikur tiiii dhe tash kur kam nevojjjjj buzet smun ti shijoj..

U largove dhe me le me vaj ne buze e lot ne sy me hape nje plag te re zemra mbeti ne vetmi.

Te therras te me vish perseri edhe pse at dhimbje e ndij se zoti takoj ne dy e me beri te vuaj gjithnji te vuaj gjithnji.

Te therrras gjithmon te kerkoj ikjen tende se besoj dot shume premtove ne ket jet ku je tani ti ku je tret tani ku ke mbet.

Engjulli

Ende s mund ta paramendoi
Se ti nga kjo Bot ke shku
Njeri-Tjetrin per her t fundit
Pa e perqafu…
Nuk merzitem me per ty
E di qe Zoti pran Vetit ka nje
Engjull te ri..

Nuk besoii qe ka perfundim te Botes keshtu qee leni keto sen se nuk jan pun per juve

Pse o ZOT?
Pse te ndodhiu kjo ty,
A po te rendn dheu i zi
Pse o Perendi..
Pa e shijuar jeten ne Rini.

Poezi te derguara nga Lavdie [email protected]

Nese deshironi qe poezija juaj te vendoset ketu, thjeshte shtoni poezi ne KOMENT ose ne email: [email protected]

Mos harroni me shkruajt titullin e poezive!

Verejtje: Ketu mund te postoni vetem POEZI DASHURIE.

Nese doni te dergoni apo postoni Sms apo thenie dashurie klikoni mbi titujt e me poshtem.

SMS DASHURIE dhe THENIE DASHURIE!

Per shkak se ka shume komente do ju kishim lutur qe komentet e reja ti postoni ne Forum duke klikuar ketu

Tags: , , , , , , , , , , ,

Publikoni komentin tuaj!

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

299 Responses

 1. dashuria eshte si zogu,nqs e shterngon forte vdes,nqs e le te lire te iken nga duat,prandaj kujdesu per te…

  • dashuria eshte si zogu,nqs e shterngon forte vdes,nqs e le te lire te iken nga duat,prandaj kujdesu per te…

  • Njerëzit mendojnë se gjëja më e keqe është ta humbasësh personin që do…..
   .Por gabojnë…!!!!!
   Gjëja më e keqe është të humbasësh vetveten duke dashur dikënd së tepërmi…duke harruar se edhe ti je e ”veqantë”..

   • Dashuria nuk eshte 1 problem,sic nuk eshte problem 1 makin… Problematik jane shoferi,pasagjeri & rruga…!!!

    • Në këtë botë i njoh dy të verbër .. I pari jam unë që nuk shihja tjetër perveç teje dhe e dyta je ti .. që nuk e shihje se sa të doja ..

 2. po qmee duhet mua kjo jet kur un ty ste kam per jettt…… dashurija e vertet nuk harrohet leht……

 3. do te vi sante me ndihmen e perendis do te flej me ty ne shtratin e dashuris do te behem gjarber trupin ta rrethoj nese ke tjetren zemren ta helmojjjjj …..

 4. Moss um bir ne gjunj Moss Kerkoo
  FALJEEEEE Udasht Heret Tee Mnedosh Per NdARJE
  **Dj-Luftetari.No1** **Dj-Luftetari.No1**

 5. kurr mos beso ne dashuri sepse dikur do te zhgenjen

 6. Ti je shpres ti je gezim Ti je pjes e shpirti timTe kam her e te kam dritTe kam zemer te kam shpyrt Mbes me shpres dhe pa durimQe te bahesh fati im!

 7. Kur kaloj rruges bohesh qe sme she, shoket ta bojne “a e pa kush ke, qajo sevimi qe te la dje”!!

 8. Nese te interesoj,kliko Acept,Nese te pengoj kliko Delet,Nese un te them te dua dhe shpirti po me del,qe s’deshiron me ndegju kliko Cancel.

 9. une te desha ti me mashtrove
  une te desaha ti me tradhtove
  pse e bere ket me lae ne vetmi
  pse me bere te vuaj per ket dashuri

 10. me vujt un per ty nuk o fer, a ti per mu o SUPER!!

 11. Zoti nje dite me veshtroi ekuptoi qe zemres sime diqka i mungonte te gjithe engjukt rreth vetes mblodhi per zemren time ty te zgjodhi……..

 12. ti je shpres ti je gzim ti je loqke shpirtit tim te kam xhan e te kam shpirt por te lutem mos me le me prit

 13. Para se te vdes,
  kam nje amanet per ket bot,
  andaj lexone ket poezi me kujdes,
  pa pikuar lot.

  Sot me 9 prill 2011,
  un po bej vetvrasje edhe pse pa deshir,
  ndonse ate qe e qujta jet,
  smunda ti them i gjall lamtumir.

  Mos me qani askush mua,
  edhe pse do ju mungoj,
  madje as ti oj zemer qe te dua,
  se per ty vetveten po e flijoj.

  O Zot i lartsuar,
  me fal per mekatin qe jam perfshir,
  provova pa dashurin time me jetuar,
  por ishte mjaft e veshtir.

  Andaj fundi im,
  esht vetvrasja me litar,
  me mir te gjindem ne amshim,
  se sa ne jet per zemren time me mall.

  Ate e kisha gjithqka askend tjeter,
  dhe per te tani do jem i vdekur,
  pasi ta lexoni te gjith ket leter,
  dergonja si kujtim asaj nga Loti i Heshtur.

  Me falni qe poezi nga un,
  nuk do keni me per te lexuar,
  faliminderit shum,
  qe gjith kohen me keni repektuar.

  E dashur a tkujtohet kur me thoshe,
  ti te dua po me thua me goj,
  por kurr njher sma deshmove,
  qe un me te vertet te te besoj.

  Ja tash ke me u bind,
  por me vjen keq qe sdo jem me pran teje per te prekur,
  ndonse un o shpirt,
  ashme kur ti lexon keto fjal un jam i vdekur.

  Bera vet vrasje,
  qe ty te tkem smunda me te arrit,
  keto ishin ato shkaqe,
  qe jetes time i dhash fund o shpirt.

  Pra ti jeto,
  jeto edhe per mua,
  mos vajto
  se te gjitha i mbylla un me fjalen lamtumir dhe te dua.

 14. Kur mendoj per ty ethe dhe shpirti leshon, Mendoj per gjen me te bukur ne jete Mendoj per dashurine tone. Kur mendoj per syte e trishtuar dhe buzet qe dridhen pa fjale mendoj per floket mbi gjoksin tond dhe zemra qe rrahin pandal,

 15. kesh te tregu ni lule
  lule je vet
  kesh te tregu zemren
  smundesh me flet

 16. un me motor e ty me biciklet prej dashuris se madhe kemi dal ne gazet….

 17. histori e dashuris nje her dy te ri u dashuran dhe qendruna se bashku sikurse te ishin te martuar gjdo dit ata te dy rrin bashk sa momente te mira kaluna sa te lumtur qe ishin .por kjo lumturi nuk zgjati shum wetem 2 vite,sepse ne ket bot te perkohshme shum njerz nuk i keshyrin punt e veta por te dikujt tjeter.nje dit nje njeri e takoi babin e vajzes dhe njeriu i tha o kojshi babit te vajzes ky ju pergji urdhero kam diqka per te treguar babi i vajzes tha urdhero se ku asht problemi ky njeri i tha qe vajza jote asht duke hecur me nje njeri qe asht rrugaq,drogirash babi i vajzes iu pregjigj dhe tha nuk ka mundesi qe vajza ime te bej ne gje te till,por njeru i tha une do te ndimoj por me nje kusht nese ti e hek vajzen tende prej ati rrugaqit une do ta marr qiken tende per grua dhe ty do te shperblej me para.kur prindi i vajze arrit ne shtepi e qortoj vajzen e ti shum por vajza i tha babii im une ty te dua dhe te rrespektpj por une per weq ati djali tjeter kend nuk mund ta dashuroj dhe per veq ti nuk do te martohem me askend,kur babi i vajzes i ndegjoj keto fjal vendosi ta mbyllte vajzen e vet ne bodrum(garzhd e kerrit) dhe ajo aty qendroj pak koh dhe vajza e trishtuar donte te bente nje fatkeqis te madhe dhe sillej peshtillej nuk mund bente asgje kur pa pritmas e pa nje litar dhe me nje leter lamtuirse per te dashurin e wet ajo vdiq dhe ajo e mbyti weten djali kur e mori wesh se qka kishte ber e dashura e ti ai prej deshprimit te madh donte te vdiset edh ai ,kaluan 1 muaj kaluan 3 muaj kaluan 2 vjet djali e mbajti besen dhe nuk u dashura ne askend. por tash ne dy vjetorin e vdekjes se vajzes djali vendosi ta shkruaj ket histori te dashuris se tyne qe ishet shum nje dashusi e bukur,kaluna dy vjet djali nuk u ndal se lutur zotin qe ne boten tjeter ti bashkoj,kaluan 2 vjet djali nuk duke shkruar per vajzen kjo ishete nje histori e dashuris se vertet e nuk ishte trillim me rrespektin ma te madh e komentoj waldrin muji per dy te dashuruar :S:S:S:S:S:S:S

  • Çfar mund te jetë jeta.. kur në të përjetova vetem te hidhuren…
   Sikur te mundja ti mbyllja sytë.. e të mos i hapja më kurr…
   Nuk mund të jetoj pa e ndier aromen tende…
   Çdo minut kalon e unë ende jam këtu pa lëvizur …Më ndjek zëri ytë kudo… dhe më shton shpresën për te vazhduar jetën…
   E humbur ne shikimin tënd edhe ne mendimet e mia…
   Nëse ende jetoj ne kujtimet e tua do të me lëndosh edhe pse nuk do ta dish…
   Një ditë pa menduar do ta ndjesh dashurinë qe e ndjeva unë per ty…
   Nje ditë do të të mungoj dhe do ta ndjesh butësin time mbrenda…
   Një ditë do ta kuptosh se sa te dua…
   Një të neserme ne shpirtin tënd do te shfaqem unë dhe do ti kujtosh momentet tona… se sa bukur kaluam … se sa e qeshura iku … por nuk është faji yt e as imi qe tani po përjetojm momente të vështira…
   Kjo është jeta … Gabimet falen por jo edhe tradhtitë…
   – Ndjehem sikur po e ndjek qetësinë tënde … Dhe për sa më shum që po mundohem ta gjej menyrën që të jap dashurinë time… Asgje…
   Jetoj ne vetmin tëmde nëse dikush te lëndon…
   Sa me dhemb ta dij se mer frym por sje i lumtur…
   Për mua je engjull qe çdo natë më ruan , që ne ëndërrat e mia shton qetësinë…
   Dhe duke menduar për ty pikon loti që gjithmonë ti e fshije nga sytë e mi…
   – E mallkoj ditën kur rrethanat tona na ndan …
   – E mallkoj çdo minut që ma kaplon shpirtin me vetmin e ankthit tim…
   – E mallkoj jetën qe me beri te vuaj
   – E mallkoj kohen qe jam e vetmuar..
   Sa do te doja qe së paku vetëm edhe një herë të të kem afër qe të mund të të ndjej e të të shtregoj fort…
   Kudo që je mos harro që edhe pse jemi larg Zemrat tona janë afër…
   Nuk mund të të them dot lamtumir … nëse ne jetë ishe i vetmi qe e dashurova…
   Nuk mund te flas e te bëjë kinse jame lumtur…ne hapesiren time po plas jeta ime…
   Përqfar te jetoj nese lufta ime është kotë…
   Përqfarë jam në këtë botë nëse kur kjo nuk rrotullohet…
   Jam e vetme ktu dhe lutem për plagët të shkojn , Zemra ime ka Hakmarrje që më bënë te vështir të zgjohem …
   – Sdua te dorëzohem , dua të të kem afër të kaloj jetën me ty përgjithmonë..
   Të Të dua nuk është zgjidhje … sepse nëse nuk te kam ateher ajo është e kote..
   – Por çfardo që ndodh me mua …të lutem Kurr Mos Më Harro..!!

 18. Du me dit qysh e nin veten kur 1zemer per ton jeten shkak jot rrin e vun.Me mu nuk pate ndjenja qe un i pata per ty e tash qayo ndjenja mlan me lot nsy…

 19. S’ishe per mua
  Por S’ishe as per veten
  Por die se nje dite dota kuptosh te verteten…..:D

 20. Dashuria eshte si era Nuk e she por e ndjen………

 21. DUA TE BEHEM ZOG TE SHKOJ TEK AJ TI THEM TE DUA E TA PUTHI FORT POR KJO ESHT EKOT ESHT VETEM IMAGJINAT SE AJ ME SHKOQEN TEM ESHT DUKE DAL ENDJEJ UNE DHIMBJEN QE EDUA PRAP PSE VUAJ PER TE KUR AJ MUA SME DON ,JAM E SHKATRUAR NGA KJO DASHURI AJ MENDON SE EKAM TRATHTU ME SHOKET E TI ,POR KYESHT NJE GABIM NJE GABIM I MADH UNE EDUA ME ZEMER VETEM AT DJAL ,

 22. DIKUR DIKUR TE PATA DASHURI TASH TE KAM VETEM KUJTIM , DIKUR TEMATALUMTURI TASH TE KAM VETEM PIKLLIM ,DIKUR PUSHOJA NE GJOKSIN TEND TASH PUSHOJ NE ANKTHIN TIM ,DIKUR ZEMRA SME NCINKE VEND TASH AJ VEND PO MBAN PUSHIM

 23. unne loweeeeeeeee ty
  ti loweeeeeeeeeeeeeeeee mu
  made in Bur e grru

 24. Kjo eshte jeta se gjdo njeri ika gabimet e veta ,mirpo nje vajz ne jeten e saj kishte shum gabime< gabimin mete madh ekishte qe edojke dhe vazhdon ta doj njeriun qe nuk iperket asaj,Mirpo nje dit kjo vajz egjor ekuptoj gabimin evet me me mendjen e saj donte te hiqte dor nga ky gabim,mirpo zemra vazhdonte ti thonte ndryshe nga mendja < Nuk esht gabim te luftosh per lumturin tende ,, Keshto kjo vaz vazhdonte te jetoj me lot ne sy eme zemer te coptuar dhe priste te gjente lumturin e saj kjo gje nuk ndodhi kur sepse lumturija e saj efitoj nje tjeter dhe vazhdon te jet penges ekesaj vajze ecila tash e tutje esht gjall ,por zemra esaj ika vdekur ,prej adit kur e humbi njeriun e zemres ,PERFUNDON KIT TREGIM DUKE ESHPQRUAR LOTET NE SY DERI NE SHKRONJEN E FUNDIT > SHIFRA PER

  0

  00

 25. ej zemer qesi djem siti pom lusin e qesi vajza si une hiq spo ta rrasine

 26. sa gur i ka bunari aq per ty me ka ra malli <3

 27. e mallkoj diten qe te pash e mallkoj shiqimin qe ta dhash e mallkoj buzeqeshjen qe ta dhurova e mallkoj diten qe ne ty u dashurova un po vdes kurse ti jeto i lumter me ate i dashuri im ket poezi e shkruajta per ty dashuria e jetes sime je vet ti

 28. dua te shoh kur flen dhe zemren tende te ndjej dua te degjoj perjek zerin tend seps pa ty ne ket bot per mua nuk ka vend mbylli syt me ëmbelsi me kujto mua tek ti dhe per atë cfart enderron ndoshta zoti ta ploteson

 29. qdo person i drejt e ka jeten e vet , po ruju mos gabo se zoti te vret ..

 30. DASHURI APO DHIMBJE

  Asnjere nuk kam menduar
  te te kthej shpinen e te le te mjere
  mes dashurise dhe vuajtjes,
  mes ndjenjes dhe dhimbjes,
  por te qendrova prane
  ne cdo cast,
  nese dicka per ty ishte enderr,
  per mua ishte realitet.
  Pyes veten valle
  pse dashuria qenka nje menxyre delikate,
  si kristal qe dhuron bukuri e pasion
  por nje shkendije e vogel ate e copton.
  Bera per ty ate qe ma tha zemra
  ,
  te dhurova ate qe te desht shpirti,
  rinine time ty ta fala,
  ndjenien dhe endrren tek ti i ndala.
  Kisha menduar se vdekja na gjente bashke,
  e jo te ndare,
  kisha menduar se qielli mund te shuhet
  e dielli nuk do te dale,
  e ne te dy nuk do te jetome te ndare.
  Kush dreqin hyri mes nesh,
  e na ngaterroi kaq keq,
  kush eshte ajo ligesi,
  qe na prishi ne te dy,
  kush e rrenoi t’onen dashuri,
  mallkuar qofte o zot
  ai qe ndan njerez ne ket bot.

 31. po mundohem te te haroj por zemra nga mendja methot ndryshe ,pse valla andodhi eter kjo te larg shum larg por me zemr te te kam afer .epys veten ajam e qmendur apo qfar,nje njeri qe edeshta dota dua gjithmon dhe une ende mendoj dhe shpresoj se dote kthehet nje dit ,ndersa aj asqe mendon per mua as qe ibnjen ndermend se eka lenduar nje zemer qe edeshti edhe edua ,endjej e shoh fetyra etij me del para por smundem ta shijoj e as ta prek eshikoj hijen e ti dhe kam frik qe ti flas ,sepse ne doti flas kam frik se mos po zhduket dhe qaj e qaj dhe ndalem e hutuar dhe vetem e shiqoj ,edeshta e dua dhe dota dua deri sa te me rah zemra

 32. krejt i shikoj zemren ja plasi,kush mlyp njoftim kerkuj sja rrasi,kta djemt e sodit krejt jan tranu,mendojn se i du,pse i kam shiku……cececec

 33. nese jeta te sfidon dhe fati shpinen ta kthen kur qdo gje duket menoton mos harro se asht dikush qe me shpirt te dashuron
  .

 34. nese ntelefon ta cingrroj dije se te dashuroj dua tledhatoj buzet ti kafshoj pasi qe spo mundem veq po ta cingrroj.

 35. Une jam bami jam ni njeri thjesht kurr
  Sjom Fry per naj sen tjeter
  kurr se kom livdu veten
  kryesorja dashuris ja kom
  dit vleren….

 36. shum te mir poezit por disa te shkurt abre a nuk po muni mi zgat a veq ngreni shkronjat edhe zgaten hehehe kish pak deshir me ba pak humor se shum te mir tung klm veq vazhdoni se me te miret

 37. shum bre te mira poezit shum shum shum teper te mira jeni mete miret vazhdni jeni nji 1

 38. djali ësht hajnë qe te vjedh jetë tah merr ni puthjë e dashuronë tjetren

 39. shum poezi te bukura e shume domethense

 40. nese sante ndihesh vetem eja pran meje e thirrem zemer nese ti ke nje munges me be nje ftes se un per ty po vdes…..?dua sate te te puth te ledhatoj e zerin ten te embel te ndigjoj…?

 41. dhimbja ma djegu zemren
  loti ma qerroj syrin
  dashuria ma mori shpirtin
  ti ma le mallkimin

  ma le mallkimin
  mallkimin e dashurise
  qe kurre te mos dashurohem
  dhe te vdes ne vetmi

 42. pse keshtu jeta kur te du e ti me trathton mua pse e pys veten pse o zot keshtu pse

 43. oj shoqet e mia 1 vjal ma degjoni aj djal qe sosht per ju me ta mos kaloni .kta djemt e sodit shum jan lazdru gjdo vajz qe e shohin kan me propozu rruget jan gropa gropa vajzat i ka bukra por djemt idijota .nuk ka vez pa livore nuk ka djal pa dashnore besa e djalit si er e malit te thot e kam zeriozisht e un fund del avanturist.

 44. NGA ZEMRA DEL MALLI NGA SYRI DEL LOTI SE SA TE DU TY E DIN VEQ ZOTI .

 45. Mos i merr cdo lule qe ti falin brigjet kujtoje nje zemer qe per ty po digjet kujtoje nje <3 qe per ty po vuan askush ne kete bote mallin tend sma shuan hubsche

 46. ne gurin e nje vari lexova emrin tim posh tij shkruante te dua shpirti im me mengjes u cova fshiva lotet nesy pastaj kuptova se edhe e vdekur do te dua

 47. te kum dasht e kurr sme ke dasht je dal me mu e zemren ma ke plas

 48. Edhe Pse Je Larg As Gjë Sme Pengon se Pse Zemra Vetem Ty Te Donn

 49. Te jap verejtje qe tmos me harrosh,por ti perseri tnjejten pe veprojsh,qka ka tkeqe sms me kthy,a mos vall nuk ishte per ty…

 50. Të shkruaj Ty që ma përvlove shpirtin,të shkruaj ty që ma trondite zemrën,Ty që ta fala gjënë më të shtrenjtë të jetës sime.
  Jeta me dashuri qenka vetëm dhimbje.E ato dhimbje me diagnozë kanë edhe shërim,por?Ishe si ylli që shkëlqente natën e qetë,derisa ti dole si mjegull e ma morre dritën.A thua,do të ma kthesh përseri?A thua a e dite sa të dashurova,se ishe ngujuar në zemrën time e s’munda të të nxjerr kurr jashtë?Kaluan ditët kur më nuk u ndegjuam.Ato ishin ditët më të mira të jetës sime.
  Nuk e di pse u ndamë.Për fajin tënd apo për fajin tim?Ndoshta kishim faj të dy?!Sido që të jetë,edhe sot edhe nesër ,edhe gjithëmonë pres përgjigjie.Ti je dhe do të mbetesh dashuria ime e parë dhe e vetme sa të jetoj në këtë botë.
  Ato ditë me ty ishin parajsa,lumturia e jetës sime që s’deshiroja të ketë fund kurrë.Por, ne u ndam.Aty filluan vuajtjet,aty filluan dhembjet e netët pa gjumë.Pritja dhe lutjet që t’i bëra,s’bën punë dot.
  Ndoshta këta rreshta të shkruar enkas për Ty,do t’i lexosh edhe ti.Ndoshta jo!Kush e di,,mbase do të të prekin këto rradhë të dala nga zemra.Sikur të kisha parë vetem edhe një herë,sikur ta kisha vetëm edhe një kujtim të vetmin nga ti ndoshta do të qetësohesha e do të prehesha dalëngadalë,por?
  Shpesh i them vetës pajtohu me fatin,se dashuritë e mëdha nuk realizohen kurr!por zemra është ajo që vendos,e cila të ka mbyllur njëherë brenda e për të dalë sikur s’do të të leshojë kurrë.
  Të dua dhe vetëm për ty mendoj,dashuria ime e vjetër.Mungesa jote më shkakton agoni,dhembje dhe deshire që të vdes.ti ma more një pjesë të jetës,një kujtim një pjesë të dashurisë,ca lot të mi m’i more dhe ike

 51. Ne nje flet te trendafilit pushon nje flutur…por ne zemren time pushon emri yt i bukur…

  • Lexo këtë mesazhë që del nga shpirti im
   e nëse me do ruaje si kujtim
   Grise nëse s’më do, bëje cop e therime,
   po ta dish bashkë më të ke thyer zemrën time

 52. shum te mira weq wa zh doni

 53. Te dua te pres
  Per ty do te vdes
  Po ti a me don
  me thuaj pergjigjien

 54. ju jeni me te miret

 55. Mos i beso askujt,>e mos e urrej veten>por më beso mua,>që për ty e jap jetën.>Edhe pse je larg,>asgjë smë pengon.>Largësia na ndan,>>>Dashuria na bashkon!

 56. Buzët ti afrova
  zemrën ta dhurova
  e di qe s’gabova
  që në ty u dashurova

 57. edi se te kam shoqe
  edi se shok me ke
  por keshtu eberi perensia
  ne mes nesh hiri da shuria
  doshta ste pelqej
  doshta te nervozova
  po te them te drejten shum te dashurova
  doshta esht marre por mua
  edi se ga bova
  shoqe epata
  edashurova

  tung ju pershendet genta

 58. teper poezi tmiraaaaa teperrrr shum pom pelqejn jeni me te miret vazhdoni nr 1 jeniiiiiiiiiiiiiiiii

 59. Gjarper do te behem trupin ta rrethoj nese me tradheton Ty do te helmoj

  Kendon Prishtina Kendon Tirana te don zemra ime ma shum si NENA

  Po te isha krytar do te thoja pa ma hi qe Klines ti vehet EMRI DASHURI

  MPUQ JU DUA GJITHEVE

 60. un skerkoj prej teje tme duash shum
  vetem qerekun e asaj sa te dua un!
  ndoshta jetoj pak se jeta rrjedh si lum
  ku i dihet jetes ndoshta sjetoj edhe shum.
  me dit apo vite por sa te jetoj
  veq teje zemra ime kurr sdo dashuroj..

 61. nje fat e kom pat tash edhe ai po shkon
  vuj nermin vuj se Enderri te mashtrroj

 62. Të dua Më don Një Shtyll Na Pengon Vec Varri i Shkret qee Na Ndaan Për Jetëë Besën Ta Koom Dhan Fjalen Nuk e Lujë Të Dua Për jetë e Jo Për Një Mujë

  • Të Vërteten e Zemrës Mos Ja Thuaj Askujt Po Se Mbajti Zemra Jote Si Mund Ta Mbaj Zemra Tjeter Kujt……?!

 63. Buzëqeshja kushton më pak se energjia elektrike por ndriqon me shumë se ajo.

 64. Të Dua Zemër Po Deshe Vërtetoje Bëhu Mjek e Zemr5n Time Operoje, Gjaku Do Të Mblidhet Në Duart e T

 65. Te dua zemer po deshe vertetoje behu mjek e zemren time operoje, gjaku do te mblidhet ne duart e tua dhe pas do te formohet fjala TE DUAA..!!

 66. Duro Zemer e Mos Plas Ti E Din Se Shum nuk Flas te Dua Shum E Te Uroj Fat Ishalla me tjetrin Bohesh Rehat

 67. te dua te dua sa as vet se mendon per ty cigaret Marlboro i kthej ne Ronson.

 68. te dua arti dhe do te dua edhe
  pse je larg nga une zemra
  per ty vun re pres me muaj
  me vite vetem ty te dua ….

 69. nje kujtim ne dor e mbaj
  nastolegji qe n`shpirt e kam
  nje kujtim nga ajo nat,ne qdo moment
  me ben te qaj.
  Ti ke shku larg arti pa e lan as nje gjurm
  se do t`kthehesh kam nje shpres,
  per q`do dit me mall po te pres
  ZEMER TE DUA SHUMMM.

 70. Luj djalo luj me qiken e huj nona e ka rit ti me shkaravit:P

 71. shum poezite e bukra veq vazhdoni ne nga mitrovica e kemi tradite e duam njani tjetrin me zemer e shpirte kemi gjelozi pore kemi te drejte se dashurija e mitovicalikes eshte shum e shtrejte kissssss

 72. o mesazhe i bukure shko ku te them une nese ? e gjen ne gjum thuje qe liza te don shum e nese e gjen zgjuare puthe nga une tung klm

 73. sa te kam dashte e sa shum te du kur nga zemra ime ti skemu largu.bota eshte shum e madhe dashurija e bukur gjelozija e keq tradhti vret po nje gje eshte e vertet se te gjitha dote kthen ne kite jet ,EDHE pse me le ike diku large dote ktheheshe do me kerkoshe dote jet shum von dikushe diku kur te dheshti me aje ste don

 74. TE DUA .. PA DITUR SI .. KUR DHE NGA!1 TE DUA PA PARAGJYKIME!! PA MENDEJEMADHESI KESHTU..
  nga Ne ZeMeR I LeNDuaR Ne SHPirT I DaSHuRuAr më 2011-05-30 në orën 11:16.MD
  ..TE DUA SEPSE NUK MUNDEM TE TE DUA NDRYSHE… NUK KALON CAST NE JETEN TIME PA TE MENDUAR…PA TE KUJTUAR// I THEM VETES TE TE HARROJ… TY MOS TE KUJTOI… SEPSE E DI QE TI TASHME E IMJA ME NUK JE SA DO DOJA TE TE PUTHJA… PUTHJET QE KURR NUK JA DHAM NJERI TJETRIT… TASHME RRUHET TONA JAN NDAR POR TI DO MBETESH GJITHMON NE ZEMREN TIME ….. KUSHEDI A DO TE JEM UN NDONJEHER NE MENDEN TENDE…GJITHCKA QE DESHIROJA NETE DHE DITE TE TERA ISHTE TE DASHUROJA ME GJITH FUQIN E QENIES SIME….LUTESHA QE TE QENDROJE PRAN MEJE DERI NE FUND TE JETES TIME..POR JA QE KJO GJE NUK NDOLLI… LARGESIA ESHTE PER DASHURINE ASHTU SI ERA PER ZJARRIN SHUAN ATE TE VOGLIN POR USHQEN ATE TE MADHIN……

 75. Une love ty
  e ti love mu
  made in burr e gru

 76. Te dua zemer po deshe vertetoje bohu mjeke dhe zemren time operoje gjaku
  qe do te mblidhet ne duart dhe me pas dot te fermohet Të Dua

 77. Per buzet e tua njerez do te vrisja per nje fjal te dua ngadal do te vdisja

 78. oooh xot sate bukra kéta poezia te mrekulushme ,e peqejn me lot vajtoj kur ti lezoj ju persendes nga zerma ju flm shum.

 79. shum te bukra poezit veq vazhdoni.

  qaj moj zemer qaj se vet e kerkove
  e kur nuk te deshti pse u dashurove
  ste ka faj askush qe nuk pyet njeri
  gjdo fjal te embel e quajte “dashuri”

 80. un zjar ti prush me na nda smundet askush

 81. dashuria esht plazma keks fillon me puthje mbaron me sex qauuu

 82. Ju lumt te gjithve se shum poezi te mira ska mamir qe me dite me shkru poezi tung ju lumte

 83. 1jeni prz na late pa fjale. uroj nje te dashur per qdo djal…!

 84. zemra zemres i bon lutje takimi i par fillon me puthje i dyti me perqafime i treti me rrotullime “?>:>??:>

 85. kerkon nuk edu, kerkuj nuk ja rrasi, kujna du zemern ja plasi…..

 86. Mos i beso askujt,>e mos e urrej veten>por më beso mua,>që për ty e jap jetën.>Edhe pse je larg,>asgjë smë pengon.>Largësia na ndan,>>>Dashuria na bashkon!

 87. e embel esht kafja e embel esht sheqeri po ma i ombel esht frajeri<3?

 88. shum te bukura poezit veq vazhdoni me poezii se super jon ju pershendes te gjithve

 89. super pom pelqejn shum poezit ju lumt veq vazhdonii perparaa ju dua shum

 90. i bardh apo i zi
  ngjyra ska rendesi
  ti fort e shtrengon
  me gjuh e rotullon
  aromen e shijon
  sakizin e kafshon…

 91. do te dua ende edhe pse ste kam gat do te kerkoj nje dashuri e cila me sjell fat says:

 92. te kam dasht te dua dhe do te dua gjithmon ?

 93. Dashuria pa fund

  Te dua me zemer
  Te dua me shpirt
  Ti je jeta ime
  Pa ty nuk ka drite.

 94. Qajjj moojj zemer se mee muu nuk jee edhe sikur t`vdess zemrennn time ti e ke
  Qajj oo shpirt se ma nuk me shee tii jettoojj e lumtur uunn pushojj n`dhee .

 95. Të DUA Të DUA DERi SA Të VDES PëR TY LOPEN ME GJiTH ViQ E SHESS

 96. nese beson diqka ne ket jet besom se te dua me te vertet edhe ateher kur te gjith jan kunder meje kurr nuk do te shuhet dashuria ime ndaj teje

 97. ndonjeher te kujtoj
  pendohem un kjo histori mbaroj
  shum te kam dasht, sa ti se meriton

 98. te dua per ty e kisha shit kere kalin

 99. Filluam nje dashuri qe nuk zgjati shum,ti u bere shkaktar dhe e shkatrrove dashurin ton.si nuk te ra ndermend per premtimet qe i bem njeri-tjetrit te cilat nuk lejove qe te realizohen.Si nuk te ra ndermend se ja theve zemren njer personi qe te deshti aq shum saqe nuk e ke merituar.Me duket se te ka gezuar dashuria qe illove me tjeter vajz.A nuk te mjaftoi ajo dashuri qe e kisha per ty?Me nje zemer te thyer te uroj fat ne jet dhe lumturi,sepse ndoshta edhe un do te gjej fatin tim,por nuk besoj se do te mundem te dashuroj nje tjeter djal sikur ty.Do te mbetesh ne zemren time pergjithmon si nje simbol i dashuris se vrar. Ndoshta pak e teprova por ” Me Fal “

 100. Te Gjith Pyesin Per Ne…Qe Dikur Te Lumtur Na Pan..e Stepen Nga Pergjigja Ime Kur Ju Them Qe: Ne U Ndam ! ……Ashtu Mes Lotesh 1Buzeqeshje Ju Jap…e Nform Ngushellimi Me Thon: ‘He Mos U Merzit…Se Do Ktheheni Prap…Ajo Qe Ju Kishit Ketu Dot Nk Perfundon…Zoti Ve Ne Prove…Kush Mund Reziston….Kshuqe Ju &Kte Do e Kaloni…Sa Her Keni Pas Pengesa….Sesht Hera Par Qe Po e Provoni.. Heeh Them Me Vete: Sikur Te Kisha & un Ket Vetbesim,e Te Zgjohesha Me Deshiren, Se Serisht Do Te Ket Rikthim…

 101. o ma te mir se ju ska bre po shum pi dojkit ju femrat bre edhe lopot me virq pi shitni

 102. boja me eshte hargjjuar
  letrat kan tepruar
  nuk arita me .shkru
  se sa shum te dua

 103. shum poezi te bukra

 104. Një ditë Zoti po mendonte,
  diqka zemrës time ti dhuronte..
  te gjith engjujt rreth vetës mblodhi
  dhe për zemrën time vetëm ty të zgjodhi.

  Ti fali syt, nëse ti i shikon!
  Ti fali duart, nëse ti i shtërngon!
  Ta fali shpirtin, nëse ti më përqafon!
  Ta fali zemrën, nëse ti më don!
  Si ndihesh sonte kur afer sme ke

  Çdo Dit pa ty, është sie një dit pa diell.
  Çdo mbrëmje pa ty, është si një nat pa yje.
  Çdo or pa ty, ësht si një jetë pa ndjenja.
  Çdo minut pa ty, është një minut si mos te isha në jetë.
  Çdo sekund pa ty, është si mos tmë reh zemra.

  Per jeeteenn teemm qe e duaa sshumm shum shumm ? : D

  • ne ? mes ? te ? nates ? po ? te ? kerkoj ? drit ? ne ? mes ? bores ? kerkoj ? ngrohtesi ? ne ? mest ? te ? dimrit ? po ? kerkoj ? veren ? ne ? mes ? te ? zemres ? tende ? smund ?

 105. fadil te dua shum smundem te rri pa tyyyyyyyyyyyyy

 106. jeta asht edill per te vuajt per dashuri

 107. shum te bukra sms veq vazhdoni perpara se um shkrinet krejtttt

 108. ithem shifres N SE GJITHMON JE NZEMREN TIMEEEEEEEE ISTOGGGG

 109. shum mir aa veq vazhdoni shkruani shum mir

 110. E di vendin ku banon
  E di medja ku te shkon
  Por vetem nje gje se di
  Ame donn tiii..

  shummm te bukura poezzitt

 111. mu gjith keto poezi shum me pelqyan

 112. ICH LIEBE DICH UND VERMISSE DICH MEIN SCHATZ RICOO .. <3<3<3!!!

  SH <3 Q

 113. jeta pa ty . me kujtohet dita,kur te pash per her te par,me kujtohen syt e tu ,qe shendrrisin si dy margaritar ,me kujtohet ajo kohe,qe e kaluam bashk,por smund te besoj se ajo lidhje mbaroj tash,te kam dashur shum me shum se jeten time ,dhe sdo ti harroj kurr te gjitha ato kujtime do tjetosh gjithmon ne zemren time ,deri ne ditet e fundit te jetes sime.te kujtohet kur te thosha se jam vajza me e lumtur ne bote kur jam me ty .e ti me thoshe edhe mua me zgjatet jeta kur te shoh me sy .e dine se une per ty gjithmon do tjetoj.por zoti keshtu deshti neve tna largoj.nuk di me qmendoj.nuk di me qtveproj pa ty zemra ime sdi si do tjetoj .e tash per qdo dit te varri yt lule po dhuroj me shpres se nje dit zoti perseri do tna takoj……

 114. Buzët ti afrova
  zemrën ta dhurova
  e di qe s’gabova
  që në ty u dashurova

 115. nuk ta jap nje lule qe ajo thahet po ta jap zemren qe per gjithmon mbahet

 116. me kan pelqyer te gjitga poezi ju lumte

 117. me do te dua un ty ti muaaaaaaaa

 118. Te Dua pa mas te Dua pa dallim te dua me shum se shpirtin tim Ste dua me fjal As me Germa per te dua nga shpirti nga zemra……….

 119. Zemra kullon gjak
  syri pikon lot
  zemra ta ka thene
  syri sta thote dot.
  goja vjell renkime
  shpirti mbjell trishtim
  goja seshte trime
  shpirti eshte trim
  guximi te thote te dua
  frika se pranon
  nuk pyet kjo per ndjenjen
  dashurin se tregon.
  kur frika dhe guximi
  te jene njehere dakort
  atehere do te vrapoj te ti
  do te them ”TE DUA FORT”

 120. per ty pjes trungu ne thellesin e shpirtit tim
  Ne trupin tim jemi bere nje
  Ne enderr je pran Buzeve te mia
  Pse Dashuria ime te ndodhi tere kjo?

  Per Ty do te beja cdo gje
  Do te hyja ne zjarr do te vdisja
  Tretem ne mendimet e hutuara
  E mendja ime gjen prehje
  kur te kujton Ty…

  Sa tpaqelluara jane pyetjet qe ja bej vehtes
  A thua A me Don?
  E lehtas me rrjedhin lotet
  Vertet TE DUA pse nuk me kupton?

  Po shkruaj me forcen e lapsit
  TE DESHA…..TE DUA….dhe do te te DUA gjithmone.

  Edhe nese me trup i takoj tjetrit
  Shpirti im do te takoj vetem TY
  Do te jesh pjese e pandashme e jetes sime

  Kur trupin tim do te mbuloj dheu i zi
  shpresoj se do me pushojne dhembjet e zemres
  Lotet e derdhur per TY

 121. edhe pse je larg asgje nuk me pengon se kjo zemra ime vetem ty te Don

 122. te dua te dua deri sa te vdes ame don ti mua pergjigjen e pres

 123. Mendo nje cast
  Nje cast per vete
  Se je i shemtuar
  Sa ska ku vete
  Kerkoj nje premtim
  Nga ty un dua
  Ndroje suratin
  Se sben per mua

 124. bylbyli ne deg sa mir kendon ja puthsha buzet ajo qee lexon ju dua shumm…

 125. loti esht i djelpt kur per ty pikon me beso o shpirt vetem per ty mendoj skisha dash ma shum as xhe me kerku vetem un dhe ty sa me shpejt meu bashku A V

 126. pse nuk dashurova tjeter por ty te zgjodha se ty nuk e she fare se sa shum u lodha pse nuk tregon ckadon te me thuaash por keshtu me mundon apo te vjen mir te luash qaqj or bilbil me mallin ton se ne u ndam sot e pergjithmonn

 127. Nese loti ne sy
  Te pikon ngadal
  Kujtoje zemren time
  Qe dikur ta pata fale.
  Nese e ndjen zemren
  Aq te lenduar
  Kujtoje si ndjehesha une
  Kur me pate tradhtuar.

 128. Merre zemren time
  Dhe me te jeto
  Ateher do ta kuptosh
  Se ky shpirt ty te do.
  Nese ti nuk vjen
  Mos me ler te pres
  Merre jeten time
  dhe lerme te vdes.
  Merri syte e mi
  Dhe me ta shiko
  Ateher do ta kuptosh
  Qe moti te njoh.

 129. Un dardh ti moll Un drez ti pjeshk Met than Tdua a A me don ti mua

 130. keto poezi shpirtin ma keputen shum te mira rrespekt nga un

 131. dashurowa nii djal emrin spo ja tregoj me deshti me zemer n fund me tradhtoj

 132. . • Tash i erdh Fundi e mbyLLa kapituLLin me Ty`.? Ti s`Je me ta dhon dOren po n`Ftyr me T`pshty :@:@;D ? • . . .

  . . • E di niher foLi s`du me t`pa mO.`? S`du me foL me Ty as si shok as kurgjO. !! • . . .

  Mos mu shit melaqe ,kur t’njeh krejt qyteti,me ty ka kalu,qdo I shtati e I teti

  Ndaqqq mee dittt Zemerr sHhkkaa oo lezetiii jepii zoOrr ee bonemm perr vetii :D:D

  “Attt qe e Ke Humb Mos e kerko,,, ate qe e ki n´dor Mos e leshO…..!!!!

 133. [PO LEXOJ KURAN DHE PO LUTEM KA ZOTI ME MER KUR TE DUASH SE JOM WEQ 1 ROB I JOTI ]:)!

 134. Ajo: Thuaji botes qe me do. -Ai i pershperit: Te dua. -Ajo: Pse ma pershperite mua? -Ai: Sepse ti je bota per mua…. ?

 135. nn’kkëtt Jettë vettitt ss’iia FaaLii 1 seen’.. ppse iii besOwa 1 njjeRiiT che rren edhe kur tt’Fleen :S:S

 136. WeeeQ 1 ZooTT Unn Bessooj ,Tjeter Send Nuk Duuu Mee Nii,
  Sii e Miraa Sii e Keqjaa Un e Dii Qe Viin Prejj Tij….

 137. Nje nder ushtrimet me te mira per zemren eshte te perkulesh e te ndihmosh dike qe ka nevoje !!

 138. n jam me ty…e te tjeret po flasin…un te dua tyy…e te tjeret po plasin…???

  Skemi me kufije…sjemi me te ndare…e ne cdo vend te botes…jemi Shqipetare..!!

 139. ;LEt pper tyy amO shtiir pper muu aamO koo me ardhh kooha qe dyte Zemer kkem me u barazoo eh qat;her ke me kuptu qysh oshte me ndjenjja me lu :S

 140. DaShUrO DhE Mos LeNdO -Kur tè pyet dikush ç’èshtè jeta?
  -Thuaj èshtè rruga qè tè çon te vdekja!
  -Po ç’èshtè vdekja?
  -Thuaj èshtè rruga qè e nisi jeta!
  -Kur tè pyet ç’èshtè dashuria?
  …………-Thuaj qè èshtè dhuratè nga Perèndia!
  -E nëse tè pyet, cila èshtè mè e mira?
  -Thuaj se dashuria i sjell tè dyja!!

  merre gOttenn dhe tthuajj gezuar ffesttO diittenn kur zOttii tte ka kriijjuar qdO enderr e jjOttjja
  uu befftt reaLiittett uuriimme diittLiindjja ffatt e shendett..(^)

 141. Aii m’thOtt qee umm dOnn e mii kqyyr durtt kuu i kOmm ;
  JO qee naiisee po saa kkOmm ii inteeressOnn ;
  ThOjjnn mee kkOhhenn gjithqkkaa ndrrOnn ;
  Po kyy senn nukk ndryyshOnn ;
  Parett lujjnn rOl t;madh pper attaa qee nukk t’thOtt t’dOnn ;
  Qkaa pO mennOnn kur skii psee aii nukk t’thiirr ;
  Oshtt tipp i pershtattshemm qee shpejjtt gjOnn ma mir ;
  Krahh tjeeter kujtt mee gjett per tO sO shtiir ;
  Qee i Ulett n2 gujj e ja plOttssOnn qdO deshir ;
  Apett tii sennett ii perbbinn ee sjaa permmenn ;
  Apett ttOnnaa vendimmett tii atijj ja lenn ;
  Apett tii sillesh mir aii ndryyshee ta kthenn ;
  DOnn mee daal me taa po aii maa nukk t’wjenn ;
  Po jaa kaa niss me dyyshuu qee aii kaa ndryshuu ;
  Psee maa ssO tutt shkruu dejj djee mbuushjee i kee quu ;
  Tii nukk del rrin se aii t’kaa thOnn muu urttuu ;
  T’kaa thhOnn Oshtt mee t’shpiss a n’Fakktt uu kOnn me muu;H ;
  SppO wjjeenn mee kOh mass msiimiit wwOnnOhett ;
  Siguurishtt kaa pas Or qee me prakttikk mssOhhett ;
  T;kaa lOnn mee pritt e t’thOtt kurgjjO sbbOhett ;
  Tii see kii dittt qee aii kaqq vOnn lshhOhett ;
  S’pajttOheshh me fakktt see Realitetti shumm i shtiir ;
  I msheel sytt e thuu ; nashttaa bOhhett mir ;
  T’kaa thhOnn po dal mee shOkk ;
  ee kaa pass sa muu nxiirr ;
  TelefOnniinn ee kaa shkymm weqq ttii mOss mee thirr ;
  bOheshh nervOz e prishheshh edhe mett shpiss ;
  Kuur e shee n’Qyyteett nukk dinn see kuu mee jja niiss ;
  Sennett mee ja thOnn kuu u kOnn e qaa kaa bO ;
  Atiijj sii bOhhett wOnn ammO thOtt nuk kOmm kOhh ;
  ssO ka t’Lenn ass mee prekk hejj nalu pakk mennO ;
  Edhee shOqjjaa jOttte e n’gushtt t;kaa thOnn per tyy nukk O ;
  Ti s;dOnn mee nii krejtt pOtt thOjjn tyy ndryyshO ;
  ttOna sennett bOnii weqq mOss shkO prapp te aii ;

  • zemer mos u prekk per kit poezii kjo nuk osht per ty amoo kta e kom qit per te gjith diiemt qe nuk i dojn femratt po veq per lekk okeeii jetttt tkom KiKK

 142. ?. -(?)(?)(?)—-(?)(?)(?)
  –(?)¦¦¦¦¦¦¦¦(?)(?)¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦(?)
  -(?)¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦(?)¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦(?)
  -(?)¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦(?)
  .-(?)¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦(?)
  —-(?)¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦(?)
  ——(?)¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦¦(?)
  ——–(?)¦¦¦¦¦¦(?)
  ———(?)¦¦(?)
  ———–(?)

 143. Nese ty te flihet mundesh ne krhet e mi te shtriehsh
  Nese syt te lotojn lermi mua ti pastroj
  Te gjitha per ty do i bej vete me ler te dashuroj
  Se syrin tend dua ta shikoj se trupin tend dua ta ledhatoj
  Se zerin tend dua ta ndegjoj se pa ty smundem te jetoj

 144. Nuk ka fjal,fjali,veper apo roman qe mundet met pershkru tyy. -PO do mundohem disi te shpreh mendimin tim per tyy :L -Ti je nje person,,, shum I gjallË,nje person qe te ben te disponohesh per gjat asaj kohe kur komunikon me ty edhe nese fare nukje ne disponim,–Ke nje theks te te folurit qe me pelqen shum ,,,,….je shum i shoqerueshem dhe mendoi qe iia vlenn … me kan me tyy

 145. 1 .Si jemi njoft
  2 .Kur jemi njoft
  3 .Qka ke ti me mua
  4 .Qmendim ke ti per mua
  5 .Qfar pelqen me shum
  6 .Qfar urren me shum
  7 .Qfar mendon se do te behem une
  8 .Cila ka qen fjalae fundit qe ta kom than paraksaj here
  9 .Qdo te beje per mua
  10 .Kur kujtohesh per mua mas shumti qe egzistoii…
  11 .A me don sinqerisht
  Ktu dihet ame don ajooo.

 146. Te gjitha ktoo poezii iiiion per KiKeen qe e du mas shumti en kit jettt

  Per

  ZeMrreeNN

  PrEjj

  ZemReeSS

  TE DUAAA SHUMMM KiiK

  <3<3<3<3 Te DUUaaa me KrEEiiiit FuqiiiNN E ZeMreSSS , ShpirtiiiTTTT Dhee TrupiTTT

 147. valla nuk ishinkan edhe aq tmira qito poezi diqysh te pakuptimta ishin kan mu nuk um kan pelqy alla shum po nejse dikjush umundu me shpreh talentin evet tung kaloni mir

 148. nese ste kujtohem do te prezantohem te dua e kam emrin vetem ty mbiemrin

 149. Perse kjo dashuri keshtu mbaroj nuk ka mundesi te te perqafoj

 150. J-u me pyesni kend e dua
  U-sa pyetje e leht per mua
  V-etem shkronjat vertikalisht lexoni
  E-sa shpejt do ta kuptoni

 151. Siq kam nje zemer kam edhe dy sy e kam nje shpirt qe te do vetem ty ne kete nat te gjat zdi si te duroj ndoshta do te ngjallem kur te takoj ty

 152. Nuk jam peshk e as xheloze por jam nga haraqina dhe shum serioze te dua me shpirt te dua me zemer deshiroj te kemi te njejtin mbiemer ndalu pak e pusho dashurin time kur mos e haro.

 153. dashuria eshte gjeja me e bukur qe mund te ket ne njeri.te duaaaaaaaaaaaaa jeta ime.klediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 154. Ne nje ender mbrem
  sikur ne pyll isha
  pas pak mu shfaqe ti
  dhe mu kujtua ajo shprehja
  ska pyll pa derra

 155. Kete leter shkruaj per ty”Ylli im”,Me fjalet qe rrjedhin nga Zemra dhe shpirti im!Ku ti gjej fjalet me te mirat per ty??,, Ska fjale te pershkruaj ate qe ndiej per ty,por dot mundohem ti gjej thell ne zemren time.!!!! Prej momentit te pare qe te njoha e ndjeja nje lloj simpatie ndaj teje,por kurre s’kisha menduar se do te ishim diq me teper se shoke,Fillove ngadal te hyje ne zemren time,ne endrrat e mia,ne boten time,u bere pjese e jetes sime,Ne fillim nuk deshta qe ti te hysh ne zemren time , por e kuptova se kam nevoj per nje njeri si ty…Tek ti gjeta veten dhe kuptova Misterin e quajtur “Dashuri”,se at qe ndjej per ty,se kisha ndjer kurr me par
  !Ne pranin tende ndihesha i persosur dhe asgje sme mungonte…Qastet qe i kam kaluar me ty,dot mbeten thesari me i bukur i kujtimeve te mia….Ti je kujtesa e veqante e jetes time..Jeta din te jete e vrazhde dhe e poshter,por ta takosh nje person si ty ….Bota eshte nje Mrekulli,Krenohem qe mu ka dhene mundesia te njoftoj nje person si ty,Lidhja jone ishte e perkohshme por besoj, Dashuri e perjetshme…. Pa ty do te jetoj ne nje pjese te Botes se erret,ku drita dhe rrezet e diellit nuk me ngrohin do te ndjej mungesen tende, do me mungoj zeri yt i embel qe me pesperiste dej ne oret e vona…..Sa me mall do e kujtoj lumturin dhe vuajtjen qe e ndanim se bashku,Ne oret e vona ne vetmi,do te rri dhe do pys veten,a thu ku je ti??,a mendon per mua,aje ne vetmi,? at djeg malli per mua,si mu per ty!!??Aka faj zemra qe aq fort te don,athu kush eshte fajtor qe nuk jemi bashk..??”Mallkuar qofsh moj Jete”Me vret qeshtja qe kurr sdo te kem pran,e te tregoj se sa te dua…ndoshta sdo te me jepet as rasti as te takoj..Por kjo jet gjythqysh duhet vazhduar… Nga thellsia e Zemres te uroj Yll,Jeta jote te shkon ashtu siq ke deshir ti…..Te realizohet qdo Enderr,te arrish qdo qellim qe ke para syve.!Shpresoj qe edhe vitet e tua me radhe qe dot vijne,te jene edhe ma te gezueshme dhe me plote lumturi ashtu qysh e meriton ti , Dashuria gjithmone le ta ngroh shpirtin tende,Por nje mos harroo une jam me ty,ne qdo moment,mos harroo Diku ne Bote eshte nje person qe kurr ste harron,Qe gjithnje per ty mendon(Kur nuk je vetun,mu me ke gjith ne Zemer).!Gjithmone dot mbetesh thelle ne Zemren time,Je nje person i veqant thuja se i persosur per mua.!?
  Shummm Bre Te`Duuuuaaaa !!
  Edit
  Sport

 156. Jeta është e bukur dhe shija e saj është e ëmbël por respektimi i Allahut është më i ëmbël

 157. Sa Shum te dashurova e Ndarjen se paramendova vetem me ke tradhetuar e tash mos u pendo per mua se vet ke deshiruar e nashta te dashuron naj kush si edi se ke me kerkuar e une skam met pranuar se vet ke gabuar .

 158. dua te puthi e kafshoj buzen tende ta shijoj trupin tende ta ledhatoje zemren tende ta degjoj e me ty lumturin ta qoj deri ne varr te dashuroj por kurr ne jet ste harroj.

 159. kto ditet tona let mbesin ne zemra tona e mos u arroft kjo dashuri e jona zemrat net mbesin si shenim ato ditet tona e ne liber net mbesin ato ditet tona se paskemi gabu ne dashuri tona e tash net na perkujton allahu kto ditet tona e ti mos i harro kto lumturi tona qe i kalova me ty kto ditet tona ti enderro per ato dit qe me ty i kalova net mbet ajo dashuri ne zemra tona e une ne flet i shenoj kto ditet tona qe me ty i kalova e kurr smunem mi harru kto buz qe ty ti dhurova qe zemren ta fala jeten me ty e ndava.

 160. Smun ta harroj at dashuri e lot e mi – mi ke shkri e buzen ma ke lan ne vetmi e zemren ma ke djeg sikur nje qiri e jeten ma ke shkaterru e rinin ma ke umb moj e dashur ti e tash ne varr net mbet ai kujtim i dashuris se paske lendu ti moj qik e spaske pas asnje pik meshir e allahu ti falt ato mekate qe paske lendu ne dashuri ste errdh gjyna per nje djal qe eke lan ne vetmi se ai ta paska fal at dashuri e ste harron me zemer qe eka kalu at lumturi e esht djeg per ty e ne varr qetsohet se nuk je kan e vlershme per at njerii ..

 161. per ni femer e fala zemren e fala pasurin e net jet kujtim emri i asaj femres se e fala rinin per at femer e ja fala zemren me kujtime etash ne ta verteton dashurin time se paskom dasht me zemer e gjethmon kom qen i lindur per at femer e nuk paskem dit kurr me tradhetu at zemer e me ja shkaterru ndenjat e nje femres gjethmon ja kom vertetu se ekom dasht me zemer e tash net pendohet se gabim ja paskem fal at zemer .

 162. une kur edu nje femer e dashuroj me gjeth zemer e se lendoj me zemer e baj jeten e lumtur me at femer e me qen e disponume a jo femer e me dit qe edu me gjith zemer se une e fali krejt pasurin per at femer e ajo me vertetu se adhuroj me plot dashuri e net jet per e vertet ajo femer se per ta ekom fal pasurin me zemer e per at femer e kom fal dashurin qe kom pas ne zemer e smun ta ahrroj femer se ekom pas ne zemer ajo net mbet per kujtim ne varr ajo femer .
  donii

 163. PER TY TI FALI LOTET SE TI JE DASHURIJA IME
  PER TY TI FALI BUZET QE E DASHURON VERTETEN..
  QE MA DHUROVE
  PER TY E FALI
  ZEMREN QE ME
  DASHUROVE
  PER TY E FALI
  JETEN SE TI JE

 164. TI EDIN SE SYT
  TI KAM FAL TI
  EDIN SE BUZEN
  TA KOM DHANE
  TI EDIN SE ZEMREN
  TA KOM FAL TI EDIN
  SE JETEN TA KOM DHAN

 165. PER TY SYT ME LOTOJNE
  PER TY BUZA ME THAHET
  DOT PER TY ZEMRA ENDE
  VAJTON PA TY JETEN SUN
  E KALOJ PSE ME LENE MOJ
  ZEMER KAQ ME LOTE .

 166. UNE TY TE DUA TI JE GJITHQKA PER MUA PER TY E FALI JETENE TI PER MUA JE NI KUJTIM I VJETER PER TY BEJ GJITHQKA NESE ME DASHURON ME LOT E PER MALL UNE PER TY E FALI JETEN NESE E KUJTON DASHURIN E VJETER FALMI EDHE TI KUJTIMET E JETES KUJTOJE DASHURIN E VJETER

 167. UNE MENDOJA PER TY E TE DASHUROJA ME GJITH ZEMER E ME SHPIRT PSE ME LEN NE KUJTIME KUR EDI MIR QE EDON ALA ZEMREN TIME MOS MI LE SYT ME LOT MOS MA LE BUZEN DUKE THAR DOT PSE PO MA LEN ZEMREN E VARAR NE KUJTIME KUR EDI QE ALA TE DON ZEMRA IME..

 168. NESE ME DON MUA PSE ME LEN KAQ SHUM TE VUAJ NESE DESHIRON DASHURIN TIME UNE TA FALI ME GJETH KUJTIME NESE EDON JETEN TIME UNE TA FALI ZEMRA IME .

 169. DITLINDJEN TA UROJ NJE TUF LULE TI TUBOJ PER DITLINDJE TI DHUROJ KET DITLINDJE TA UROJ UNE NI PUTHJE TA DHUROJ ME KENAQESI KET DITLINDJE TA UROJ QOFSH E LUMTUR GJITHMON ME KET DITLINDJE SE ME ZEMER TE UROJ PERGJITHMON DITLINDJET TI UROJ 100 VITE TJERA I BAFSH GJETHMON U LUMTUROFSH .

 170. NESE KI QEF ME U DASHURU ME MUA PSE SPO MI FAL BUZET TUA NESE KI QEF ME LIDH DASHURI PSE PO PRET ME TE THEN EJA TII NESE KE QEF ME MA DHAN ZEMREN PSE PO PRET ME TE THIRR NE EMER NESE KE QEF ME ENDERRU PER MUA DIJE MIR SE KEMI ME U TAKUA.

 171. PER HER TE PAR KUR JEMI DAL EDI SE ZEMRA JOTE ME PATI MUA SHUM E PER MALL POR EDI SE ALA JE PER MUA AMA ZEMRA JOTE ALA PO KA GUXIM ME THAN FJALEN TE DUA EDI SE ZEMRA JOTE SMUNET MEM HARRUAR KUR ZEMRA JOTE SUN MUN ME NEJT PA MUA.

 172. MOS ME LE NE VETMI
  MOS ME LE ME LOTE
  NE SY MOS ME THUAJ
  SE SME DONE SE
  ZEMREN SHUM PO
  MA LENDON

 173. TI SE DIN SE SA TE DUA KURR PER JET SKAM MET HARRUAR TI JE DASHURIA E JETES TIME FALE TE QOFT RINIA IME

 174. EDI QE LUFTOVE PER NJE DASHURI
  EDI QE KE PAS QEF UNE ME METE
  SI NJE POEZI KUJTIMI APO NJE
  ZEMER SI TRENDAFILI APO NJE
  JETE GEZIMI…

 175. EDI SE ENDE ME DASHURON SI PO MUNDESH ME NEJT PA MUA SI PO TE RRIN BUZA JOTE PA ME SHIJU MUA SI PO TE RRIN ZEMRA JOTE PA ME THAN TE DUA SI PO MUNDESH ME I KALU DITET PA MUA KUR EDI SE ENDE ME DASHURON TI MUA

 176. ENDE SYT ME LOTOJNE ENDE BUZA ME THAHET DOT ENDE ZEMRA PO QANE ME LOT PSE ME LEN KAQ ME LOT PSE SME DASHURON ENDE DOTE TA KALOJM NJE JETE PERGJITHMONE ….

 177. EDI SE UNE KAM VDEKUR SE TE KAM DASHURU ME ZEMER E KURR STE KAM TRADHETUAR SE UNE TE KAM DASHURUAR PER GJITHON E TASH UNE PO PUSHOJ NE VARR E DASHUR TI MOS QAJ ME LOT SE UNE NUK TE HARROJ DOT NE AT BOT TJETER TE PRES ENDE TE DASHUROJ

 178. NESE TELEFONI CINGERRON ZEMRA IME TE KERKON NESE NJE MESAZH TA KAM QUU VEQ PER TY JAM TUJ MENUU NESE TE LAJMEROI DIHE SE PA TY SMUNDEM TE JETOJ VEQ ME TY DASHURIN TA QOJ DERI NE VARR TA QOJ SE VEQ PER TY PO JETOJ . SE ZEMRA IME PA TY SUN JETON ..

 179. SA DIT KALOJN VEQ ME GEZIM NA DY PERJETOJM SA NET KALOJN VEQ PER TY ENDERROJ SA VITE KALUAN VEQ NA DY U DASHURUAM SA SHEKUJ KAN ME SHKUAR NE DY KURR KET DASHURI SKEMI ME HARRUAR VEQ NE ZEMER KAM MET KUJTUAR VEQ ME TY LUMTURIN E KAM SHIJUAR .

 180. pom mungon shum shum tkom dasht shum kom met dasht qito dije qe tdu edhe pse jem nda tduu apett

 181. PUTHJET TONA NUK
  HARROHEN ZEMRAT
  TONA GJETHMON E
  PERKUJTONE DASHURIT
  TONA KURR S HARROHEN

 182. PUTHJET TONA NUK HARROHEN
  ZEMRAT TONA PERKUJTOHENE
  DITET TONA KURR NUK HARROHEN
  PERQAFIMET TONA VEQ NA KUJTOHEN
  DAASHURIA JONE JO NUK HARROHET

 183. DY ZEMRA U BASHKUANE
  DHE SHUM U DASHURUAN
  PERGJITHMONE PERJETUAN
  DHE KURR SU LARGUANE
  GJETHMONE U DASHURUANE

 184. JETA KALOI VEQ ME LUMTURI
  DASHURIA KALOI VEQ ME GZIME
  DASHURIA NA SHKOI VEQ DY ZEMRA
  TONA PERGJITHMON JETOJNE NE
  PARAJSE GJETHMON JETOJNE.

 185. E KUJTOJ AT DIT PUSHIMI KUR TAKOVA PER HER TE PAR TI PATE EMOCIONE SE PER TY UN ISHA STAR UN TA KAPA DOREN THASH E MIRE VETME VETI E KSHTU FILLOJ KJO LOJ UN E TI MIDIS QYTETI UN TJETER KAN E DOJSHA ME TJETER KAN KALOJSHA ME TY NISA AVANTUR FEMREN TEM E TRADHTOJSHA SE KRETJ I HARROJSHA NUK EDISHA QA PO BAJ NUK MENDOJSHA HIQ PER TY SEKAM DIT QE POT LENDOJ SYT E TU BAJSHIN DRIT BAJSHIN DRIT SI HANA UN MENT TJETER KUN THOJSHA NASHT SE POMA KANA PO TI PSE BE ZEMER QA TE THASH UN E PRANOVE PSE BE ZEMER U QORROVE PSE BRE ZEMER U MASHTROVE ATHU PSE U MASHTROVE VETEM PER DO SENE TE THJESHTA ME TY KALOVA KOH TE MIR TJETER KAN E DESHTA EDI UN JAM FAJTOR PER KET PUN POM VJEN MARRE NUK PO MUJ MET KQYR NE FRYT SE TKAM MASHTUR ASHIQARE SA E SA HER TKAM RREJT TKAM THAN UN TY DU TI GJDO HER BESOVE SATE GZUSHEM SYT E TU MENDOVE QE E GJETE DASHURIN E JETES TANE TI BOTE E SHIKOVE ZEMER VETEM PERJ NI ANE SA HER MENDOJ PER TY I LUTNA ZOTIT MEM NDEGJU PODU FALJE MET KERKU BAMA HALLALL JAM PENDU SE NJERI MUSHET MEN OSE HERET OSE VON KURR SKAMU HARRU KJO DASHURIA JON KJO DASHURI E HIDHUR PER NI QIK E NI DJAL ME VITE DOT PERMENET EDHE NESE SJENA GJALL KU NJERI NUK MENDON EDHE NDJENJAT I SHUKON EDHE VETEN NUK E SHEH QE ASHT TU BA MEKAT E TI HAPI SYT VAZHDO JETEN SA MA MIR MENDO MASHUM PER VETEN E DI QE EKE SHTIR GABIMIN QE E BANE MOS E PERSERIT APET LAMTUMIR BUKUROSHE TY PARAJSA POT PRES SAPIKA LOTI RAN NGA ATA SYT E TU SA SHUM ME KE DASHT E UN TKAM LENDU SA SHUM QE JAM PENDU KURR VETES NUK JA FALI NUK TKAM MERITU TASHT ME MBYTI MALLI

 186. KUR UNE TY TE TAKOVA ME MU E SHIJOIVE .
  ME ERRDH BEFASI ME TY
  QE U DASHUROVA SA
  PUTHJEN TI DHUROVA
  SA LUMTURIN ME TY E
  SHIJOVA VEQ TY ZEMREN
  TA DHUROVA VEQ TI ZEMREN
  MA PER GEZOVE VEQ LUMTURIN

 187. a harrohet ai person qe ka rensi ne jet
  qe e don me zemer qe e don me tvertet

 188. Kur tmartohesh n`darsem tane du me kan
  e me kqyr kush o qajo zoja qe wenin ma ka nxan…:-)

 189. KTO SYT E MI VEQ PER TY DERRDHIN LOT VEQ BUZA IME TY TE SHIJON ZEMRA IME TY TE KERKON E JETA IME TY TE ADHURON E LUMTURIN ME TY PO E PRES TA SHIJOJ E DASHURIN DERI NE VARR TA QOJ SE VEQ TY NE KET BOTE TE DASHUROJ E KURR NE JETE STE HARROJ VEQ PER TY JAME NE KET BOT PA TY SMUNDEM TE JETOJ DOTE

 190. pa ty nuk mund te rri pa ty zemra me behet hi pa ty varri sme pranon se zemra vetem ty te don

 191. Nje Pellumb i bardh ne dore me ra
  erdhi te me thoshte se ti nga une Je Nda… Alberita

 192. Fjale dashurije

  Sikur ti ta dije,
  se sa shum te dua,
  asnje qast i dashur,
  s`do t`rrije pa mua.

  Por qfar te them un tash,
  kur ti e din shum mir?
  Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
  shum esht e veshtir.

  Andaj t`pyes o shpirt,
  si t`ja bejm ne tash?
  Qe t`mos jemi vetem,
  por gjith te jem bashk.

  Ah moj perendi,
  pse jeten sma gezon?
  Qe zemra ime te ket pran,
  at qe vertet shum e don.

  Kur ne do jem bashk,
  kjo dit do te vjen,
  qe zemra ime e lodhur,
  pran tendes te flen.http://zemra.org/poezi-dashurie/

 193. Te pres

  Sa afer dhe sa larg jemi ne te dy
  me mijera menyra mundohem te te arrij
  me qindra deshira i shpreh per ty
  te ishim bashke, te shiheshim ne sy
  nen nje qiell te berbashket jetojme
  thithim te njejtin ajer, ndajme te njejtin diell
  por nuk te arrij dot, nuk te shoh asnjehere
  dhe eci rruges pa ditur se ku, kerkoj kudo per ty me sy
  nuk je asgjekundi atje ku jam une
  dhe shkoj ne c’do vend, ndoshta po me pret diku
  te pres si perhere, si gjithmone
  te pres qe te zgjosh kete dashurine tone.

 194. nuk asht e vertet femnat qa thojn medeshir te vet tradhti kerkojn nuk jon te sinqerta ato qysh mendojn sita kthen shpinen tjetrin eshikojnnnnn

 195. SYRI IM TE SHIKON BUZA IME TE NDRIQON ZEMRA IME TE KERKON E JETA IME VEQ ME TY JETEN E JETON DERI NE VDEKJE KET DASHURI TA QOJME .

 196. SYRI IM TE KERKON BUZA IME TE DESHIRON ZEMRA IME TE DASHURON DHE JETA IME PA TY SJETON ..

 197. nese une vdes vorrosemi ne prag te gjamis dhe ne varrim tim shkruani se (.albi…) vdiqkk prej dashuris

 198. Dashurova dike qe sme deshi kurr por prap su pendova se diqka te rendsishme mesova,Mesova qesht ndjenja e madhe me emer dashuri,mesova te enderroj dhe pse me pas u lendova.Prandaj nje keshill po ju jap dashuoni dashuroni por at qe dashurin jua e kthen dhe mos ju afroni atij qe zeemren jua e then.

 199. nese se di chka eshte jeta
  lexoje romanin ROMEO DHE ZHULIETA

 200. te du te du deri sa te vdes
  ne ate bote do te pres

 201. Po te kisha para ta bleja nje raket
  do te vija te shikoj a ke ra me fjet !!!

 202. Pse me lendove
  kur me the se me dashurove
  por un prap te dua
  dhe pse ti u talle me mua

 203. Buzqeshja jote me thot te dua..
  Shikimi yt me tregon se smun pa mua..
  Si qershi ishin buzet e tua..
  i prita e i prita qe tme puthin mua..
  Ti me bere Zemren shkrum..
  Dua qe tme thuash Te Dua shum..
  Ne boten te humber dhe pa shpres..
  Sa shum deshta qe te vdes..
  Kur e qeta ENJGULIN qe e kerkova..
  Vdekjen me nje her e harrova..
  Perqafimi yt me jep ngrohtesi..
  Tash pe sho qe esht dashuri..
  Vetem nje nga mendja sme hiqet..
  Zemra jote per mu a po diqet?
  Qfar mendim ke per mua?
  Shka ndjen ti me te vertet per mua?
  Dua qe tma tregojsh te verteten..
  Pe shoh se pa ty nuk mund ta jetoj jeten..
  Pa syt e buzet e tua jam e humber..
  Kjo dashuria jon esht shum e bukur..
  Dashuria jon duk dua qe te shuhet..
  Kur nuk do te na humbet..!!

 204. Jetoj per ty se te dua shumm,syt e tu te bukur i shoh edhe ne gjum ,jeten do ta fal per tenden dashuri ne varr nese me pyesin do te flas per ty !!!

 205. Nuk jam indiane te gjuaj me shigjet por jam (minirja )qe te DUA per JET !!!

 206. Ne këtë natë të qet
  Pran dritares qendroj
  Shiqoj yjet lartë
  dhe për ty mendoj
  naten e mir
  gjumin e ëmbel
  kon ta don zemra
  e pavsh në ënderr.

 207. me ka marr malli loti po me tret vetem telefoni mallin po ma hek dua te perqafoje te ndjej se je me mua ta shuaj mallin tim ne buzet e tua, keshtu kjo jete esht bere monoton ti digjesh per mua e une per zmeren tende e mallkoj gurbetin dhe kete largesi dhe lus zotin te me bashkoj me ty…

 208. te dua te dua nese nuk beson pyete zemren time aja te tregon

 209. E di vendin ku banon.E di mendjen qka mendon.I di rruget ti ka shkon.Vetem nje nuk e di……….A ME DASHURON

 210. te dua per ty vuaj,
  te dua per ty shkruaj,
  te dua per ty lotoj,
  ti je jeta ime qe te dashurroj….

 211. EDI SE TE KAM DASHUR THE BESEN TA KAM THNA PER HIR TE DFAMILJES PO ME DUHET ME TE LANSA VESHTIR QENKA SA VITE BASHK ME KALU PER HIR TE FAMILJES ME TJETER MU FEJU@@@@@MJAFT O BABI IM MOS MA LAJ TRUPIN ME LOT ME DESHIREN TIME VENDOSA TI THA FUNT KSAJ JETE TE KOT…..///NESE VJEN KOHA LAMTUMIR ME TE THAN TE LUTEM ZEMER IME ASNI QAST TE MOS LOTOSH SE NUK DU TE SHO TE PERLOTUR ATA SY TI MOS VUAJ LOQK SE KA KUSH VUN PER TY

 212. E di vendin ku banon.
  E di mendjen qka mendon.
  I di rruget ti ka shkon.
  Vetem nje nuk e di..AMe Donn

 213. Jetoja me 1 shpres por ti mua ma vrave
  Jetoja me 1 pik loti por ti mua ma thave
  Jetoja me 1 zemer por ti mua ma coptove
  Jetoja me 1 besim por ti mua me tradhtove
  Jetoja me 1 enderr por ti mua me zgjove
  Jetoja me ty por ti nga mua u largove . . !!

 214. Zemren ma coptove
  Jeten ma trete
  Prej asaj dite
  Ne zemer me mbete !

  Ndoshta e din qka eshet dashuria por ma mir vdekja se trathtia !?

  Sot ne zermren time
  Esht nje pikellim i zi
  Keta qe e dua
  Don mem lann
  Vetmi!

 215. Me fal nese kur ste harroj
  me fal nese dashurin mallkoj
  me fal per lotet qe derdhe per mua
  me fal o shpirt se ende ty te dua

 216. Hajde per hajr,per hajr
  Hajde per hajr,per hajr
  ne darsem po duka me te ardhe
  dhe nese mbiemrin ia nderron
  ishalla experte nuk ja bone.
  Ti Me Je Si Rrot Traktori
  Prekolicen Kush Ta Mori,
  E Prej Lloqit Kush Te Nxori,
  Pom Doket Ka Zon Me Tu Blloku MOTORI :
  Hajde Tash Dirdhe Prekolicen
  Tash Deshe Traktorin
  Se Po Du Me Ta Pa Akumulatorin,
  Po Du Me Ta Pa E Me Ta Dhez Motorin,
  Me Ta Dhez E Me Ta Kall Me Shpejtesin E Par,
  Me Shpejtsin E Par E Me Te Dyt Po Du Qe Me Ty Me U Shetit
  O ju pruft e mbara oj shoqni
  se e hapur eshte dera per miqasi
  skam qare pa ju kallzue
  se edhe asaj experte
  mbiemri ka me iu vnue
  bile edhe n’dardani kam me e regjistrue
  Shkuam në arë me veturë
  Dashuri s’ngopeshim dot,
  Kur u humbëm në njëri tjetrin
  Ëndrrën na e prishi një tërrnakop!!

  Hap syte, te shoh ty,
  Mbyll syte, te shoh ty,
  Hap televizorin, te shoh ty,
  Shkoj tek dritarja, te shoh ty,
  Ho mi debile, ik qe anej.

  Oh moj Vajz je ba Dallavergji,
  Oh moj Vajz je ba Dallavergji,
  Zemren tem ti ku e Ki,
  Me ma pru pa ardh Terri,
  Se pasha Zoten te na´zan Sherri,
  Me ma pru sa ma Shpejt,
  Se me Thik ti ka´puti Dejt,

  Syri yt i bukur, vdeksha une per ty,
  Buza jote e kuqe, vdeksha une per ty,
  Faqja jote si pjeshke, vdeksha une per ty,
  Floket e tu si pras, vdeksha une per ty,
  Ah ai shoku yt dje, krah per krahu, vdeksh ti ishallla.

  Të mora për dore
  Të mora për dore
  Shkuam andej nga liqeni
  Mu atëherë kur ty të puthja
  Të gëlltiti peshkaqeni!
  (po ku ka peshkaqen në liqe se??)
  Dikund eshte me lire nje ore 50-cent
  Flasin ndermjet veti deri ne oret e vona
  E shef me kamere e i flet me shkronja
  Qoft mallku sahati shkreti qe u morrem vesh
  Ti ma bone bllok moj zemer une bana refresh

 217. Dashuria e humbur

  Nese sme do me
  Eja dhe ma thuaj
  Nje shpirt qe ka vuajtur
  Prape do te vuaj.

  Do lendosh nje zemer
  Qe brenda te mban
  Do vrasesh nje shpirt
  Qe per ty po qan.

  Do humbesh nje dashuri
  Qe te deshi pafund
  Do fusesh ne dhe, nje njeri
  Qe jeten ta kushtoi ne maksimum.(l)

 218. kam deshir te vdes
  per kete dashuri
  por askush mos ta dije
  se po vdes per ty

 219. ahh juu te dashurar mos pritn shum nga kjo jet sepse nje her vdes ..
  MOS E DUANI ASKEND NE KET JET ..per pos familjes xD
  do te lendoheni shum qe as vet nuk do e pritni ..

 220. Te betohem ne zot
  Me dor mbi Kur-an
  Qe te dua shuum…
  Dhe jet ty te kam…

 221. arsyeja e mos arsyes qe i behet arsyes time eshte arsyeja qe torturon arsyen time, kjo eshte nje ceshtje sublimi qe po ta shohesh me aparence keshte kondraditore, por po ta shohesh me me nga afer mer njgjyra ylberistike, me gjith keto qe thashe do te kissha zbutur nje luaneshe afrike e jo me nje vajze simpatike.

 222. I kërkova Zotit forcë, Ai më dha vështirësi për të më forcuar
  I kërkova Zotit zgjuarsi, Ai më dha probleme për ti zgjedhur
  I kërkova Zotit guxim, Ai më dha rreziqe për ti kaluar
  I kërkova Zotit durim, Ai më dha situata ku duhej të prisja
  I kërkova Zotit dashuri, Ai më dha njerëz në nevojë për ti ndihmuar
  I kërkova Zotit ndere, Ai me dha mundësi…
  I kërkova Zotit gjithçka për të shijuar jetën, Ai më dha jetën për të shijuar gjithçka…
  Nuk mora asgjë nga ato që doja, por mora gjithçka që kisha nevojë!

 223. a ka mundesi me ma mundesu nje mundesi nese mundesia mundesohet mundesoma mundesisht me ma dhan dashurin edhe nje perqafim

 224. a ka mundesi me ma mundesu nje mundesi nese mundesija mundesohet mundesisht mundesoma mundesin me nje kiss te embel 😀

 225. ne nje kopsht me lule mbreteron aroma.te uroj te behesh si Paloma.

 226. me buzet e kuqe ,me syte e shkruar si yll kinemaje dallohet me ke ngjar mua hahahahah shaka

 227. nuk te dua me plumb si rusia me ameriken por te due me besnik si kosova me shqiprin

 228. Ne pritje U bere rrufe i godit zogjet ne fluturim ne verdhin e vjeshtes, kerkove gjelbrimin dhe me ike i verbove synt e mengjesve. e nese njher kthehesh fluturim mos i fundos anijet e mia, nese kthehesh brusher mos e demto fort shpirtin tim

 229. u zgjova ne mjes me mendjen qe te kam ty pran po ti nuk ishe aty syri le toj zemra rengoj perkty elaqe xhdo dit te kujtoj xher ne vdekje ste harroj besi

 230. ti me shkatrove zemren me shketrrove jeten me helmove xher ne vdekje me lendove me harrove

 231. dikur me thoje je i vatmi ne ket jet permua ku jan fjalet qe me thoshe qe veq ty te dua ty te dashuroj ne ket jet tani me tjetrin del dhe mua me shikon dhe kejt inat kalon

 232. per ty ensuela farruku dikur shkoja shum larg qe lulet mete bukra qe ti mar ty ti dhuroj dhe ti ti pranosh pran krevatit ti vendossh qe sa her ti shikosh mua te me kujtosh sa her qe ti shosh

 233. Faleminderit atyre që më urrejnë! -Më bëtë një njeri më të fort
  Faleminderit atyre që më kanë zili! -Më bëtë të ndihem e vecantë
  Faleminderit atyre që më kanë në zemër! -Më bëtë të ndihem e rëndësishme
  Faleminderit atyre që ikën! -Më mësuat që asgjë nuk zgjat përgjithmonë
  Faleminderit atyre që qëndruan me mua! -Më mësuat kush janë miqët e vërtetë

 234. Personin e duhur e takon vetem nje here ne jete…Kur e gjen shtrengoje fort…Nuk ka rendesi se cfare ka bere ne te kaluaren…
  E vetmja gje qe ka rendesi eshte te mos e humbasesh

 235. Kii mee ii ra piishmOn peer keejjt ktoo fjaaL qe mii ke thOn.
  Kii mee uu penndu mee jeet ee deri sa tjeesh gjall..
  Kii mee thaan ajj kukuk qa ii Boonaa vettes.
  ee pasna huummb diikann qe mpaska dashht ma shum se veet veeten.;):):

 236. Kaniher as ndjenjatt e miaa S`po muj mej Kuptu
  Qaq shum qe t`Urrej weq edhe 2her ma shum T`duu
  Munohna met harru po Zemraa nuk t`harronn
  Edhe un kom me jetu pa ty,Kur ti pa mu Jettoonn…

 237. Mos E Ler Kurr Femren E Nje Jete. . . Per Femren E Nje Nate. . .!!

 238. * Ai Do Me Vjedhi Zemren , Ndersa Une Do I Vjedh Mbiemrin!!

 239. Sonte po tretem ne vetmi. Sonte lotet jane ber miqte te mi Sonte kjo dashuri po vdes behet shkrum e hi . Sonte po te them se fajtor i vdekjes sime je vetem ti

 240. Sa veshtirë ta lutesh dike qe ska meshirë…
  Ta duash dike qe se njeh dashurinë…
  Te durosh kur nuk mundesh…
  Te behesh e verber kur te gjitha i sheh…
  Te behesh e marrë edhe pse nuk je…
  …Te qeshesh me zë,kur shpirti te loton…
  Ta duash diko,kur aspak ste don…
  Te luftosh ateherë kur je dorëzuar.. :S:S:S:S

  • albina nje poezi shum e bukur dua tet them per asgje n jet mos u dorzo por lufto deri n fund

   • flm shum nesa per keshillen<3

   • Perse Sot Duhet Te Te Urrej , Kur Dje Pafundesisht Te Doja..Perse Sot Te Quaj Perendi Kur Dje Tek Ty Nje Perendi Shikoja..Perse Sot S’me Sheh ? Kur Dje Me Pangopesi Me Shikoje…Perse Sot Ne i Harruam Se C’fare Njeri – Tjetrit i Premtuat !!??

 241. dy zemra u deshen dikush i ndau
  dy zemra u dashuruan dikush i vrau
  dy zemra jetuan dikush i varosi
  dy zemra buzqeshen dikush i plagosi

 242. O VUATJE O O DHIMBJE aspak o vrasisit para syve te mi qe jetenma shkatrrive deri kur keshtu do te mbaroni brengat tuaj lironi ju………. se jeta shpejt po kalon e un kam filluar te tretem pa e shijuar jeten time

 243. ——————————————————————————–

  per ty jam
  ne zemer ty te kam
  per ty vdes
  vetem mua te me kesh

  per mu je cdo gje
  me ka marr malli
  ta degjoj at ze

  me ka marr malli
  te te shikoj
  me ka marr malli
  te te perqafoj

 244. perse kjo dashuri
  keshtu mbaroj
  nuk kam mundesi
  te te perqafoj

  kohen qe kaluam bashk
  gjithmon do e kujtoj
  dashurin qe kam per ty
  kurr sdo ta largoj

  zemra ime me shum
  po copetohet
  shikimi yt
  dot sme largohet
  cdo dit e me shum
  po me afrohet

  a thu vall ku je tani
  athu ke per mu merzi
  athu vall mendon per mu
  edi se e ke njeriun
  me te qetesu

  me kujtohen fjalet
  kur mi thoje mua
  me kujtohet kur me thoje
  se sa shum te dua

 245. *****SEGZISTOJ PER TY*****
  u thane gjethet e shtatorit e rane para meje
  perse valle un qe te desha tani jetoj larg teje
  i kujtoj puthjet e tua qe ti mua mi dhurove
  po perse valle nuk ma the shkakun qe larg meje shkove
  pa ty e vetme po lotoj edhe pse te dua shum
  lotet spo mundem ti ndaloj .
  ta ndjej mungesen tende edhe ne gjum
  edhe boten te ma falesh loti im prap do te pikoj
  kur e din qe ne zemren tende une tani me
  *****SEGZISTOJ*****

 246. hey man edhe nese diqka ke me thon pik zemer mos me ma lon se alo nuk eshte von fjalen e fundit me ma thon se ki mum lon

 247. nese e don nje person atëher shfrytzoje ate mundesi qe e ke se po ta humbesh nuk mund ta kthesh

 248. Tash skom forc me t’thon kthehu, as me t’pa me sy
  e mallkoj veten qe s’pata ndjenja, kur jom kon gjithqka per ty

 249. Trokita ne zemren tende nuk mu pergjigj njeri , ate e kishte pushtuar nje tjeter dashuri … Hape te lutem jam un dashuria e vjeter ! Nje ze nga mbrenda me tha :Ishe por tashme eshte dikush tjeter ! Qava e heshtur mes loteve pa pushim mbeta serisht vetem me te njejtin zhgenjim…!

 250. Nese te pyet dikush çka éshté jeta…thuaj nje udhtim deri te vdekja
  Nese te pyet dikush çka éshté vdekja…thuaj nje mik qè s’mund te ik nga jeta
  Nese te pyet dikush çka éshté Dashuria…thuaj nje dhurat nga Perèndia
  Nese te pyet dikush cilen e zgjedh nga keto tè trijat…ti thuaj Dashurin se nga kjo me vin te dyjat

 251. Iku nje dite?
  Lere te shkoje.
  U largua pa te thene perse?
  Lere te shkoje.
  Te la vetem dhe shkoi te gjeje prehje diku tjeter?
  Lere te shkoje.
  Mos e ler te te te shoh kokeulur.
  Mos e ler te mesoje se ti po qan per te.
  Mos e ler te degjoje se ti nuk mundesh pa te.
  Keshtu vetem kenaq egon e tij.

  A ja vlen ti japesh kaq shume rendesi vetem nje personi?
  E di,jane kujtimet qe te vrasin.
  Ruaji ato,nuk po te them ti harrosh.
  Por mos jeto per to.
  Kujtoji kur te duhet te kuptosh se ku ke gabuar.

  Do te dashurosh perseri.
  Madje edhe me shume.
  Do te gezosh perseri.
  Madje edhe me shume.
  Lere te shkoje.
  Shiko perreth teje sa shume dashuri ke.
  Sa njerez te duan dhe vuajne me ty.
  Sa njerez trishtohen se ty po te del nje lot mbi faqe.
  Dhe sa deshirojne ato qe ti te jesh ajo e dikurshmja.
  Beje per veten.
  Beje per ato.
  Lere te shkoje.

 252. Nese te pyet dikush se cfare eshte {JETA} . .Thuaj nje rruge e gjate deri tek vdekja . .E nese te pyes cfare esht vdekja.. ..!!
  Thuaj fund i vuajtjeve nga {JETA}

 253. Mos kerko meshir prej shpirtit qe dikur ke lenduar,
  mos kerko dashuri prej zemres qe vet ke refuzuar,
  mos kerko puthje nga buzet qe jan thare,
  mos kerko te bashkohen dy njerez qe jan ndar,
  mos kerko te shkuaren ne te ardhmen ta kthesh
  .

 254. Një dite ndoshta do kthehesh dhe do me thuash ” tee dua” dhe une do te te pergjigjem “edhe une te desha”

 255. Zemra ime ty te don, ajo veç per ty jetonnn!
  Je dhurata me e madhe, vetem ty te enderronnn!
  Per mua pa tyy nuk ka kuptime jetaaaa!
  Shume gjate te kerkova dhe me ne fund te gjetaaaa!

 256. shaum poeziii te majrrrrrrrrrr

 257. Kom nevoj te rri me ty qe te duua
  kom nevoj te flas me dikom ne kete bot
  por ti nuk mund ta ngjushllosh qdo femer ne ket Bot 😛

 258. teee duaa tee duaa deri saa tee vdess aa mee doo muaa pergjigjenn ee pressss:(

 259. jeni te mrekullueshum <3

 260. Te Dua
  e pranoj qe jam fajtore, qe ty zemren ta kam thy,
  e pranoj se se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy.
  e pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton.
  e pranoj se njeten time me mungon shum me mungon
  jooo ste harroj smundem ty te mos dashuroj.
  do te dua per gjithmon.
  edhe pse bashk nuk jetojm:(

 261. . . . • Gjat orëve t`msimit veq për Ty mendoJ, kur Profesori thot shkruni, un Emrin tond e vizatoJ , Profesori says : Ama nora fletoren ta kontroLLoj.
  nora says : Jo Profesor se sen s`kom bo, kush O ky emër qe pe vizaTon, ….
  Osht 1 djal qe sum don. ani Pse emrin po ja Vizaton ? Qka me bo Profesor , dora Pom shkon ;( ;( ;( • . . .

 262. shum poezit e mira veeqq vazhdoni qeshtu

 263. sa bira i ka telefoni na dy kcejm si majkell gjeksoni

 264. smuj me pershkru dashurin teme valla
  ma mir me dek se me jetu pa dashni

 265. S’besoj se do të lëndohesh shumë, ti ende s’din ç’është dashuria, ndaj s’mundë ta kuptoje dot , prushin e ndjenjave të mija.

 266. ME KA MARRE MALLI TE SHOF ME ST
  ME KA MARRE MALLI TE RRI ME TY
  ME KA MARRE MALLI BUZET TI SHIJOJ JO SE TE KAM
  PUTHUR NDONJE HERE POR DUA TA PROVOJ……N.Q.S E LEXON E KUPTON VET AI QE MA KA DERGUA VOLIM TE E….

 267. te dua pa mas te dua pa dallim te dua ma shum se shpirtin tim hehhehehhe

 268. 36.shkronja i ka alfabeti vetem
  shkronja (M) ne zemere me mbeti

  miri gona tdu

 269. Sa yje ka nata smundesh mi numru wetem Astritin e duuu

 270. Poezi Kurbeti

  Te flas per kurbetin esht pak e veshtir
  saher marr letra qajn syt e mi.
  Sa her shoh nje foto e pran familjes sjam
  zemra me dridhet e kthehet ne gjak.
  Saher ne tel zerin ja degjoj
  nena e shkret kur do kthehesh me thot.

  Te flas per kurbetin jete e rende
  me gangestera gjen shoqeri
  bisnezi fillon edhe per ty.
  Per disa para te pista
  per 10 vjet te kalb qelia.

  E keshtu fillon historia
  vjen per nje jete me te vertet
  e djalli te ben per vet.
  Kur nen e bab i kaplon merzia
  ti je ne kerkim nga policia.

  Kur motra e vllai pret rikthimin tend
  ti je i zen se vip vetveten e ke bo.
  Me femra mbas vetes qe te rethojn
  harron ate cati qe burr te beri sot.

  Kur nena pret dasem te vazhdoj
  se ka deshir shpin plot drit ta shikoj
  si per cudi i cojn nje telegram
  djalin e ke mes hekurave
  do bejm te pamunderen qe te dal.

  E keshtu fillon e kupton gjerat
  ku te gjith shpinen ta kthejn
  ato qe ti i bere mbrejt
  ne kete te zi kurbet.

  Te gjitha i shkruan ne nje leter
  me fal o nena ime se te vrava ate zemer.
  Ma bo hallall e ti o bab se me cove per nje jet me te mire
  e un gabime bera pa u mat.
  Me fal e ti o moter e ti vella
  se u bera i miri i te gjithve
  e i keqi per ato qe me te vertet me kan dasht..

  Shpresoj se nje dit nga kjo qeli do dal
  me shpresn qe nga e para do tja rinis
  me fitu respektin e familjes time
  ato qe i vrara ne shpirt…;(

 271. Po te me kujtosh mua
  Dil e shiko Henen
  Po te me endrrosh mua
  Ndiz nje Cigare
  Po te me Duash mua
  Falma nje Dashuri
  Po te me tradhtosh mua

  Hapma varrin ti!!!!

 272. te bollnica te takova taj knishke e overiatshe mu syry me cepatshe
  taj dhembeh e bebillatshe mu vetlle me lukatshe

 273. Sa e bukur dashuria
  sa e keqe xhelozia
  sa e embel simpatia
  sa e rend qenka tradhtia

  ————————-

  Ku te te gjej ty?
  Mos ke ikur ne hene?
  Mos ke ikur ne diell?
  Mos te kam krijuar ne enderra?

  Mos ke gjetur nje menyre per tu bere e padukshme?
  Te me shohesh , e une mos te te shoh….
  Mos te kane bezdisur kaq shume te tjeret?
  Sa ti kesh vene vetes maske ne ffytyre?

 274. E dua nje Djal me emrin Bekim e dua me shum se sa shpirtin tim kiss pe te fejuarin tim bekimin :D:D:

 275. Ndjenjat nuk vyshken.

  Si nje lule vere,
  Qe lulzon pran uijt,
  Ashtu u ndjeva un dikur pran teje,
  E sot,sot jam duke vujt.

  Pse oj zemer veprove kshtu,
  Ma ktheve shpinen pa fjal,
  A mjafton tash te them te du,
  Duke te ndjer mall.

  Shpirti im,
  Qdo gje e krijuar ka nje kuptim,
  Edhe ti nje kuptim ke per mua,
  Mos me le se te dua.

  Prej teje nese ndahem nuk jetoj dot,
  Ateher i vetmi shoqerues do jen kta lot,
  Qe dikur ti mi fale pa meshir,
  Edhe pse un nuk te thash e as ste them kurr LAMTUMIR.

  Me ket po dua te them,
  Qe dera per ty esht e hapur,
  Andaj kur te duash eja zemra jem,
  Se te kam jet zonjush e dashur.

 276. shum poezit e bukra,,,,veq vazhdoni,,

 277. te dua e me don ishalla gjith kshtu na shkon edhe pse ti ish shoqja ma a mir e imja por tash une ne ty u dashurova se di zoti a do ma fal qe e dashurova shoqen tim se di ty a t lendova por moj harro ti je jeta im te dua qdo dit tq dua qdo nat se di qfar te bej kur ne sjemi bashk edhe 2 vjet kemi qe do jem bash ather nuk e di ku du me te gjajt shum deshir te madhe kam qe deren me ta cel por deri ather se di a jom gjall nuk e di pervet kur te ndami qka do bjem por nese nuk bashkomi une vetit nje zgjedhje ja bej 2017 do te degjosh se beti paska vdek une shum te dua kur te pash per her ta par qe ne fillim ne dashuri ne ty rash shum shpresoj te jesh e imja por ? nuk e dih as une as ti se kemi bukurin te zeshkan une zeshkan ti princesh une rob mos harro krejt ket bot e kish jam veq te kam ty qdo nat,………………… NGA ZEMRA GRUPI BABA ALBERT E SHKRUAN KET POEZI PER AT VAJZEN QE E DON SHUM DIELLZEN AUTOR I KESAJ JAM UNE ALBERTI(IBI) BER NJE GABIM QE U DASHUROVA NE SHOQEN NE TA NGUSHT TE KL SE DI ZOTI A DO MA FAL POR I LUTNA SHUM QE TA KAM PRAN DHE E TAH ME ZEMER OHH ALAH RUMA DIELLZEN SE BESOM SHUM E DUA E DI PO BOJ MEKAT PO PO DUHET ME SHPRE SE TU E MBAJT NE ZEMER KJO U BO TUMOR ,………. NGA GRUPI BABA ALBERT QE PERMBAN FORMULEN DX

 278. Në emër të jetës
  Jeto për mua!
  Në emër të dhimbjes
  Vuaj për mua!
  Në emër të dashuris
  Më thuaj TË DUA!
  E kur të vdes un
  Ti të jesh me mua!

  lexoje edhe besom se te due dhe kamme te dasht gjith jeten pa ty skam asgje ne jet time kurr nuk po te harroj deri sa te vdes

  Pyete Zemrën tënde!