Gostivari përkujton 15 vjetorin e tragjedisë

15 vite pas ngjarjeve tragjike që ndodhën në Gostivar, pjesëmarrësit e asaj kohe në protesta, ende nuk mund t’i harrojnë torturat që iu bënë nga Policia, që rezultoi me tre të vrarë dhe qindra të plagosur, dhe me arrestimin e një numri tejet të madh të veprimtarëve politik të asaj kohe. [wp-like-locker]Edhe sot pas kaq vitesh, njerëzit që e kanë pësuar më së rëndi, kujtojnë...

Krimi ndaj popillit Shqiptar ne Gostivar – 1997

[wp-like-locker][/wp-like-locker] 199 total views, 1 views today

Shkolla e Forinës do të mbajë emrin e dëshmorit Shpend Iseini

Në seancën e 30-të të Këshillit të Komunës ë Gostivarit, këshilltarët komunalë njëzëri miratuan vendimin për pavarësimin e shkollës fillore të fshatit Forinë, shkollë kjo e cila do ta mbajë emrin e dëshmorit të flamurit dr. Shpend Iseini. Për mëvetësimin e shkollës fillore të fshatit Forinë, e cila deri më tani ka funksionuar në kuadër të SHF “Përparimi” të fshatit...

Në kërkim të aktores që do ta luajë Dianan

Producenti filmik, Stephen Evans, është në kërkim të një aktoreje hollivudiane, e cila do ta luajë rolin e princeshës Diana, e cila humbi jetën tragjikisht në vitin 1997. Filmi do të trajtojë 11 vitet e fundit të jetës së saj, ndërsa do të bazohet në memoaret e truprojës Ken Wharfe, në librin “Diana: Closely Guarded Secret”. “Filmi fillon nga momenti kur e ka lindur djalin...

Adelina Ismaili – Ushtrine Time Do Ta Bej – 2011 RISI !!! NEW RISI !!!

adelina ismaili – me mu ska hajgare – 2011 343 total views, 1 views today

Adelina Ismaili – Uragan Qohen Krenaret 2011 RISI !!! NEW ALBUM !!! RISI !!!

Adelina Ismaili Titel: Uragan qohen Krenaret (old song) Album : best of adelina ismaili you can buy the Album by 202 total views, 1 views today