Superkupa në duart e Mbretërve

Real Madridi është fitues i Superkupës së Spanjës, pasi pas dy ndeshjeve të zhvilluara ka rezultuar më i fuqishëm se Barcelona. Takimi i parë i zhvilluar në Camp Nou përfundoi me rezultat 3-2 në favor të Barcës, ndërsa Reali e fitoi ndeshjen kthyese në Bernabeu me rezultat 2-1. Fraksioni i parë i ndeshjes ishte në favor të ekipit vendas që dominoi me zhvillim të lojës dhe me aksione,...