Martohet Vedati i Stupcave

Legjendari i “Stupcave”, Vedat Bajrami, sonte përfundimisht i ka dhënë fund beqarisë. Ai u martua me të dashurën e tij Allmira Mullabazi. Dasma e tyre është mjaftë madhështore ku janë të pranishëm thuajse e gjithë estrada e Kosovës. Fotografi nga dasma e Vedatit dhe Allmiras vetëm kanë filluar të publikohen në rrjetet sociale, por me siguri me shumë do shohim nga nesër pasi...

BDI feston, Kryetari Ahmeti: Fitorja historike i dedikohet kombit shqiptar

Bashkimi Demokratik për Integrim ka fituar mbi 150 mijë vota dhe pretendon të marrë deputetin e njëzetë. Këtë fitore ia dedikojmë Kombit Shqiptar dhe të gjithë votuesve të BDI-së. Kështu ka deklaruar veç të tjerash kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, në daljen e tij për medie, në ora 22 e 45. Ahmeti, duke iu referuar rezultateve të përpunuara, tha se, numri i votave të BDI-së tejkalon...

Bondsteel pritet të mbyllet më 2014

Shtetet anëtare të NATO-s po e mendojnë seriozisht reduktimin e mëtutjeshëm të KFOR-it. Burime të gazetës “Tribuna” kanë thënë se në Këshillin Veriatlantik (institucionin më të lartë politik vendimmarrës në NATO) janë duke u bërë diskutime që gjatë vitit 2014 të reduktohet trupa paqeruajtëse e kësaj organizate në Kosovë deri në jo më shumë se 4 mijë trupa. Të njëjtat...

iPhone 6, me ekran 4.8”, në fillim të 2014?

Gjenerata e re e telefonit të Apple, iPhone 6 mund të vijë në fillim të vitit të ardhshëm, ndërsa modeli i ri i iPad Mini, me ekran Retina mund të vonohet deri në fund të këtij viti, para se të paraqitet në tregun global, citohet të ketë thënë Citi Research. Hulumtimi i ri i Citi gjithashtu thotë se prodhimi i versionit të ri të iPhone, 5S, është shtyrë për dy deri në katër...

Valon Behrami në Fiorentinë deri në 2014-ën

Skuadra nga Firence ka zyrtarizuar blerjen e Valon Behramit. Lajmin e ka konfirmuar faqja zyrtare e Fiorentinës. Behrami ka pranuar një kontratë sipas të cilës do të paguhet 1 milion euro në vit. Ai ka nënshkuar kontratë deri në vitin 2014. Behrami ka kaluar testin mjekësor gjatë ditës. Në këtë mënyrë, ai realizon dëshirën e madhe për kthim në Itali, pasi që nuk mund të qëndronte...