Vritet kosovarja 47 vjeçare nga bashkëkombasi 22 vjeçar

Një grua me origjinë nga Kosova, 47-vjeçare, është vrarë sot në mëngjes rreth orës 10:00 në një ndërmarrje bujqësore në Volpaia, në komunën e Radda-s në Chianti (Siena) të Italisë. Është ndaluar ndërkohë nga karabinierët e Sienës një 22-vjeçar, bashkëkombas dhe shok pune i viktimës. Sipas asaj që mësohet, e që përcjell “La Repubblica”, të dy ishin punëtorë...