AC Milan feston me Rita Orën (Video)

Kënga e Rita Orës, “Shine Ya Light” është shfrytëzuar në një video për të shënuar ditëlindjen e klubit italian, Milan. Kronika kryesore e Milan Channel për 113 vjetorin e klubit në prapavijë e ka këngën, videoklipin e të cilës këngëtarja me origjinë shqiptare e xhiroi në Prishtinë. “113 vite të lavdisë së Rossonerëve. Një klub që beson në vlerat e futbollit të mirë,...

Seedorf mund të qëndrojë te Milani

Clarence Seedorf nuk e ka mohuar mundësinë që ta vazhdojë karrierën te Milani. Kontrata e holandezit me Rossonerët skadon gjatë kësaj vere, ndërsa është pritur që ai të transferohet te klubi brazilian, Botafogo. Megjithatë, lojtari veteran ka thënë se ende është duke i shqyrtuar mundësitë dhe një e tillë është edhe qëndrimi në San Siro. “Ende nuk kam vendosur për të ardhmen...

AC Milani tregon dhëmbët

Kampioni i Italisë në fuqi, Milan, ka regjistruar fitore prej 2-1 si mysafir i Udineses, edhe pse deri në minutën e 77-të ishte në disavantazh. Antonio di Natale kaloi vendasit në epërsi (19’) dhe me këtë rezultat u mbyll gjysma e parë. Vetëm në minutën e 77-të, Rossonerët e barazuan rezultatin përmes transferit të ri, Maxi Lopez. Tre pikë të plota nga ky takim i siguroi Stephan...

Miroslav Klose më i mirë se Zlatan Ibrahimovic

Trajneri i Lazios, Edy Reja, mendon se Miroslav Klose është sulmues më i mirë sesa Zlatan Ibrahimovici i Milanit. “Ibra është më spektakolar, ai kërkon hapësira për të goditur”. “Klose i sjell më shumë skuadrës, ai punon për skuadrën. Ai është një lojtar i mençur, një lojtar i vërtetë ekipor”, ka thënë Reja për Lazio Style Radio. Lazio është nikoqir i Milanit në...

Milani mbetet lider

Milani ka shënuar fitore minimale prej 1-0 ndaj Fiorentinës në San Siro për të mbajtur kështu kreun në tabelën e Kampionatit Italian, Serie A. Si zakonisht vendin në kryetitujt e mediave e zë supersulmuesi Zlatan Ibrahimovic, i cili u tregua vendimtar për kuq e zinjtë. Ibrahimovic u gjend mirë në zonën e Fiorentinës në fund të pjesës së parë, me ç’rast lansoi një goditje fantastike...