Rrefehet Gate Mahmutaj, Ja qfar thot ai per Aksionin ne Lazarat (Video)

Pas dy ditësh Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe ato RENEA kanë vënë në kontroll lagjen “Mahmutaj” që ndodhet në anën jugore të Lazaratit. Nga kontrolli i mbi 50 banesave u asgjësua një sasi e konsiderueshme e hashashit dhe më pas forcat e policisë i vunë edhe zjarrin. Mëngjesin e së martës një grup personash të pozicionuar në kodër ka nisur një breshëri armësh dhe plumbat...

Ja kush është shqiptari i arrestuar dje në aksionin anti-spiunazh në Shkup

Ixhet Abdiu është shqiptari i vetëm që u gjet në grupin 22 anëtarësh që dyshohet nga ana e Ministrisë së Brendshme për spiunim, mashtrim, nënçmim dhe lidhje kriminale. Kjo ministri orëve të vona të mbrëmjes se diel dhe mëngjesin e të hënës ka finalizuar operacionin e koduar “Spiuni”, në kuadër të të cilit për dy vjet me radhë janë ndjekur dhe hetuar 22 shtetasit vendas,...