Albumi i Elvana Gjates, në vitin e ardhshëm

Këngëtarja e suksesshme shqiptare, Elvana Gjata, është duke punuar intensivisht për realizimin e albumit të saj të ri dhe këngëve të reja. Krijuesja e hitit “Afër dhe larg” ka shfrytëzuar profilet e saj në rrjetet sociale. Facebook dhe Twitter, për t’i paralajmëruar fansat për projektet e reja. “2013-ta do vijë me një album të ri vetëm me këngë të reja. Mezi po pres”,...

Albumi i ri i Dafinës vjen këtë verë

Dafina Zeqiri është shumë e angazhuar gjatë këtij muaji me koncerte, obligime familjare, teksa punon edhe në kompletimin e albumit, i cili me gjasë do të vijë paralel me ditët e nxehta të verës. “Këto ditë jam më shumë e angazhuar rreth koncerteve dhe mbrëmjeve të ndryshme, ndonëse të gjithë muajin mars nuk e kam të ngarkuar me koncerte, për shkak se mamin e kam pak sëmurë,...