List/Grid

Tag Archives: Ali Ahmeti

A është Musa Xhaferi shkaku i tërmetit në BDI?

A është Musa Xhaferi shkaku i tërmetit në BDI?

Dy dorëheqjet që dridhen opinionin  publik dhe anëtarësinë e BDI-së mund të jenë  si pasojë e konflikteve mes klanit të Musa Xhaferit dhe atij të luftës. Dorëheqja e Arben Llabunishtit… Lexo më gjërësisht.. »

271 total views, no views today

Zoran Zaev në “Shqip”: BDI dhe PDSH janë shërbëtorë të pushtetit

Zoran Zaev në “Shqip”: BDI dhe PDSH janë shërbëtorë të pushtetit

Prej një muaji politika dhe opinioni publik maqedonas po zien nga skandali i përgjimeve qeveritare e të publikuara nga kryetari i partisë opozitare LSDM, Zoran Zaev… Në përgjimet e publikuara… Lexo më gjërësisht.. »

203 total views, no views today

Xhezair Shaqiri: Ali Ahmeti ka gisht n’vrasjen e Harun Aliut (VIDEO)

Xhezair Shaqiri: Ali Ahmeti ka gisht n’vrasjen e Harun Aliut (VIDEO)

Xhezair Shaqiri, i njoftur si komandant Hoxha, ka theksuar se prejse ka ardhur në pushtet një parti antishqiptare në Maqedoni, kemi një situatë mjaft të rëndë. Komandant Hoxha këto komente… Lexo më gjërësisht.. »

280 total views, no views today

Hoxha: Çfarë biseduam unë, Harun Aliu e Ali Ahmeti në Kosovë?

Hoxha: Çfarë biseduam unë, Harun Aliu e Ali Ahmeti në Kosovë?

Çarë thotë ai për bisedën mes tij, Harun Aliut dhe Ali Ahmeti në Kosovë? Çfarë thotë për atentatin që iu bë pas luftës? Çfarë thotë për vrasjen e Ridvan Nezirit?… Lexo më gjërësisht.. »

339 total views, no views today

Kryetari Ahmeti në Hasanbeg: Kam përmbysur një Jugosllavi, dimë edhe të rebelohemi

Kryetari Ahmeti në Hasanbeg: Kam përmbysur një Jugosllavi, dimë edhe të rebelohemi

Karvani i BDI-së sonte ndaloi në lagjen Hasanbeg të Shkupit ku edhe prezantoi platformën me moton “Bashkë më mirë, Bashkë më të fortë, Bashkë për Evropë”. Lideri i Partisë dhe… Lexo më gjërësisht.. »

214 total views, 1 views today

Gruevski me porosi ekstreme dhe të ashpra ndaj BDI-së

Gruevski me porosi ekstreme dhe të ashpra ndaj BDI-së

Mesazhe të ashpra dhe ekstreme i ka dërguar kryeministri Nikolal Gruevski partnerit të tij të koalicionit, Ali Ahmetit. Para të rinjve të VMRO DPMNE-së ai ka porositur Ahmetit se nuk… Lexo më gjërësisht.. »

156 total views, no views today

Përfundoi takimi, Ahmeti-Gruevskit: ‘Nëse nuk tërhiqet ligji i ‘branitellave’, bie Qeveria

Përfundoi takimi, Ahmeti-Gruevskit: ‘Nëse nuk tërhiqet ligji i ‘branitellave’, bie Qeveria

Takimi mes kryeministrit Nikolla Gruevski dhe liderit të BDI-së Ali Ahmeti ka përfunduar pa ndonjë vendim konkret. Gruevski dhe Ahmeti që të dy kanë mbetë në qëndrimet e tyre, diametralisht… Lexo më gjërësisht.. »

177 total views, no views today

Cërvenkovski i propozon Ahmetit, Teuta Arifin për kryeministre

Cërvenkovski i propozon Ahmetit, Teuta Arifin për kryeministre

Sipas burimeve të portalit informativ “kurir.mk”, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti ka marrë dhe menjëherë e ka refuzuar ofertën e liderit të LSDM, Branko Cërvenkovski për… Lexo më gjërësisht.. »

218 total views, no views today

Kush do të jetë Personaliteti politik i vitit 2011?

Kush do të jetë Personaliteti politik i vitit 2011?

Edhe këtë vit vazhdon traditën e zgjedhjes së personalitetit të vitit 2011 në trojet shqiptare. Çdo vit në hapësirat shqiptare po shtohen personalitet e reja politike e institucionale prandaj edhe… Lexo më gjërësisht.. »

238 total views, no views today

Ahmeti përshëndet bashkëpunimin PDSH-RDK

Ahmeti përshëndet bashkëpunimin PDSH-RDK

Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari i saj Ali Ahmeti publikisht kanë mirëpritur mundësinë për bashkëpunim eventual midis partive opozitare shqiptare bashkë me paralajmërimet e tyra të hapura për bashkëpunim… Lexo më gjërësisht.. »

205 total views, no views today