List/Grid

Tag Archives: Ambasadori

Martohet në Xhami, ambasadori gjerman në Tiranë

Martohet në Xhami, ambasadori gjerman në Tiranë

Kryetarja e Kuvendit, besimtarja katolike nga Shkodra, Jozefina Topalli vë shami dhe shkon në xhaminë kryesore të Tiranës për të marrë pjesë në ceremoni martesore të një katoliku gjerman me… Lexo më gjërësisht.. »

198 total views, no views today

Clinton: Sulmi në Bengazi, të godasë ndërgjegjen e të gjithëve

Clinton: Sulmi në Bengazi, të godasë ndërgjegjen e të gjithëve

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, ka dënuar ashpër sulmin ndaj Konsullatës së Shteteve të Bashkuara në Bengazi të Libisë, ku ka humbur jetën ambasadori Christopher Stivens dhe tre zyrtarë… Lexo më gjërësisht.. »

178 total views, no views today

Ambasadori i ri amerikan pritet të mbërrijë sot në Maqedoni

Ambasadori i ri amerikan pritet të mbërrijë sot në Maqedoni

Ambasadori i ri amerikan në Maqedoni, Paul Wohlers pritet që sot të mbërrijë në vend për të filluar mandatin e ri të diplomatit të parë të SHBA-ve. Sipas njoftimit të… Lexo më gjërësisht.. »

133 total views, no views today