Rrefehet Gate Mahmutaj, Ja qfar thot ai per Aksionin ne Lazarat (Video)

Pas dy ditësh Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe ato RENEA kanë vënë në kontroll lagjen “Mahmutaj” që ndodhet në anën jugore të Lazaratit. Nga kontrolli i mbi 50 banesave u asgjësua një sasi e konsiderueshme e hashashit dhe më pas forcat e policisë i vunë edhe zjarrin. Mëngjesin e së martës një grup personash të pozicionuar në kodër ka nisur një breshëri armësh dhe plumbat...