List/Grid

Tag Archives: antishqiptare

Maqedoni, asnjë i dënuar për djegien e flamujve shqiptarë

Maqedoni, asnjë i dënuar për djegien e flamujve shqiptarë

Në Maqedoni askush nuk është dënuar lidhur me djegien e flamurit shqiptar dhe thirrjet raciste antishqiptare. Janë regjistruar disa incidente ku janë shfaqur thirrje raciste antishqiptare, por edhe në dy… Lexo më gjërësisht.. »

186 total views, no views today

Përleshje mes policisë dhe protestuesve në Shkup, brohoritje antishqiptare

Përleshje mes policisë dhe protestuesve në Shkup, brohoritje antishqiptare

19:40 Informacionet më të fundit të emituara në emisionin e lajmeve në TV ALSAT thuhet se në orët e mbrëmjes edhe në qytetin e Velesit ka protesta. Në këto protesta shahen… Lexo më gjërësisht.. »

177 total views, no views today

Grafite fashiste dhe antishqiptare në Ohër

Grafite fashiste dhe antishqiptare në Ohër

Në disa objekte në Ohër të shtunën në mëngjes janë vërejtur disa grafite me përmbajtje fashiste dhe antishqiptare, informon gazeta “Lajm” nga Shkupi. Bashkë me parullën “Vdekje për shqiptarët” grafitet… Lexo më gjërësisht.. »

154 total views, no views today