List/Grid

Tag Archives: Apple

Apple vitin e ardhshëm me iPad Pro

Apple vitin e ardhshëm me iPad Pro

Apple besohet se është duke përgatitur për modelin e ri të tabletit, iPad, i cili do të dallohet për madhësinë e ekranit të saj, i cili do të arrijë në… Lexo më gjërësisht.. »

190 total views, no views today

Ora e mençur e Samsung, muajin e ardhshëm?

Ora e mençur e Samsung, muajin e ardhshëm?

Samsung do ta prezantojë orën e saj të mençur të emërtuar Galaxy Gear gjatë muajit të ardhshëm. Ora e re e Samsung do tu mundësojë përdoruesve të saj të bëjnë… Lexo më gjërësisht.. »

195 total views, no views today

iPhone i ri, më 10 shtator

iPhone i ri, më 10 shtator

Sipas All Things D, Apple muajin e ardhshëm, përkatësisht me 10 shtator do ta mbajë një ngjarje mediale, në të cilën pritet që kompania ta zbulojë modelin e ri të… Lexo më gjërësisht.. »

255 total views, no views today

iPod Touch i ri nga Apple me procesor A5

iPod Touch i ri nga Apple me procesor A5

Apple ka lëshuar disa informata shtesë rreth produktit të ri në linjën e iPod Touch. Duket se pajisja përdor procesorin A5 të Apple që do të thotë se iPod Touch… Lexo më gjërësisht.. »

144 total views, no views today

LIVE: Apple prezanton iPhone 5! (Foto/Video)

LIVE: Apple prezanton iPhone 5! (Foto/Video)

Apple sot (e mërkurë) ka hapur dyert e Yerba Buena Center në San Francisko për të zbuluar modelin e ri dhe të shumëpritur të iPhone. Njerëzit kanë pritur me muaj… Lexo më gjërësisht.. »

148 total views, no views today

Apple mund Samsung në gjykatë

Apple mund Samsung në gjykatë

Fitorja një miliard dollarëshe mund të pakësojë shumëllojshmërinë e telefonave të mençur në tregun amerikan, thonë analistët. Vendimi i jurisë federale (që mori të premten, i cili thotë se Samung… Lexo më gjërësisht.. »

182 total views, no views today

iPhone 5, para-porositë fillojnë më 12 shtator?

iPhone 5, para-porositë fillojnë më 12 shtator?

Derisa pritet zyrtarizimi i iPhone 5 nga Apple, njoftimi i fundit thotë se kompania amerikane do ta prezantojë atë më 12 sthtator, ndërsa paraqitja e telefonit të shumë-pritur në treg… Lexo më gjërësisht.. »

190 total views, no views today

Apple mundohet të ndal shitjen e Samsung Galaxy SIII

Apple mundohet të ndal shitjen e Samsung Galaxy SIII

Një avokat i kompanisë Apple tha se krijuesi i iPhone dhe iPad mund të kërkojë një urdhër ligjor ndalimi për lansimin e telefonit më të ri të Samsung, Galaxy S… Lexo më gjërësisht.. »

145 total views, no views today

iPhone 5 ndoshta gjatë qershori

iPhone 5 ndoshta gjatë qershori

Shumë kritika janë bërë në drejtim të kompanisë Foxconn për shkak të kushteve të vështira të punës, por lajmet e dëgjuara kohë më parë se punëtorët në të vërtetë janë… Lexo më gjërësisht.. »

170 total views, no views today

Televizorët e Apple vijnë më 2013?

Televizorët e Apple vijnë më 2013?

Sipas thashethemeve të reja në lidhje me supozimet për televizorët nga Apple e të cilat i transmeton Business Insider, pajisjet janë në zhvillim, por ato sipas të gjitha gjasave nuk… Lexo më gjërësisht.. »

217 total views, no views today