Greqi, ekspertiza: 20 plumba shqiptarëve të arratisur

Të lodhur nga ndjekja për një kohë të gjatë policia greke ka derdhur gjithë inatin mbi dy shqiptarët e vrarë Edison dhe Flamur Lika, që sipas raportit mjeko-ligjor ata kanë marrë më shumë se 20 plumba në trup, njofton “Ora News”. Sipas raportit të autoriteteve greke 130 plumba janë qëlluar ndaj dy shqiptarëve në përballjen me policinë greke në 2 korrik në rajonin...

Arrestohet Amir Sopa

Policia e Kosovës ka arrestuar tw dielwn Amir Sopën, i arratisur nga burgu i Dubravës në vitin 2007- raporton RTV21. Operacioni i policisë i koduar me emrin “Gjahu i mprehtë” i zhvilluar në rajonin e Kaçanikut ka rezultuar me bastisjen e një shtëpie ku është lokalizuar dhe më pas arrestuar i shumëkërkuari Amir Sopa, i cilësuar si person me rrezikshmëri të lartë. Policia...