Arrestime të mëdha sonte në Gostivar

Aktualisht në Gostivar janë duke u kryer një serë arestimesh. Zyrtarisht nuk jepen informata, por mësohet se arestimet ndërlidhen me persona që më herët kanë kryer vepra të ndryshme penale. Fjala është për raste të veçanta. Nesër do të shpalosim informacionin zyrtar të policisë sa u përket arestimeve që ekzekutohen sonte në qytetin dhe rrethinën e Gostivarit. Potencojmë se...

Shkup: Hakmerret policia, shumë arrestime në Bit Pazar

Shumë persona janë arrestuar gjatë akcionit të madh policor që është zhvilluar mbrëmë në Bit Pazar të Shkupit, lajmëron Press24. Janë arrestuar disa persona të cilët kanë qenë të përfshirë në incidentin e 29 dhjetorit të vitit të kaluar, kurr policia tentoi të konfiskoj mjete piroteknike. Jozyrtarisht, 5 personave u është shqiptuar masa e paraburgimit. Nga Ministria e Punve...

Vjedhje dhe arrestime të këngëtarëve ilegale në Tetovë

Reth 7.000 dollarë amerikan dhe 300 euro ju vjodhën S.E (68) pasi persona të panjohur kanë hyrë në shtëpinë e tij në rrugën “105? në Tetovë, informoi sot zëdhënësi i SPB-Tetovë, Marjan Josifovski. Sipas të dëmtuarit dje në periudhën prej orës 1 deri në orën 5, persona të panjohur me forcë kanë hyrë në shtëpinë e tij përmes dritares së banjos dhe nga dhoma e gjumit...

10 persona në pranga për falsifikim dokumentash

Të paktën 10 persona janë arrestuar mbrëmjen e djeshme për falsifikim dokumentesh në kryeqytet pas një operacioni tetë mujor të koduar “Karteli”. (UPDATE) Operacioni është kryer nga policia e Tiranës në bashkëpunim me Zyrën e Antikrimit Ekonomik. Sipas drejtorit të policisë së Tiranës, Tonin Vocaj, janë zbuluar pesë baza që falsifikonin dokumenta zyrtarë si pasaporta dhe...

Arratisja, 10 të arrestuar

Prokuroria e rrethit të Shkodrës ka prerë 10 fletë arreste për arratisjen e të dënuarit Admir Tafili. Tetë policë të grupit të shoqërimit, shefi i policise së burgut të Shënkollit, si edhe mjeku i burgut janë prangosur nën akuzen e shpërdorimit të detyrës. Ndërkohë, drejtori i burgut është shkarkuar nga detyra. Nga hetimet paraprake te prokuroreve te Shkodres u dol ne perfundimin...