Aksion policor në Kumanovë, arrestohen tre persona

Sot pasdite ka ndodhur një aksion policorë në Kumanovë me çrastë janë arrestuar tre persona. Bëhet fjalë për vëllezërit Rexhepi, njëri prej tyre gjegjësisht Rexhep Rexhepi është veteran i tre luftërave asaj të UÇPMB-së, Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe UÇK-së. Rexhepi është edhe invalid i luftës. Në mesin e të arrestuarve janë edhe dy vëllezërit e tij, Shefket Rexhepi...

Arrestohen këngëtarët trafikantë

Dy këngëtarë të rinj grekë janë arrestuar nga policia shqiptare në Kakavijë, pasi në mjetin e tyre u gjetën 63,5 kilogram hashash. Në fillim është ndaluar vetëm drejtuesi i mjetit, shtetasi grek Panajotis Markopoulos, i datëlindjes 1987 nga Selaniku, për shkak se në mjetin e tij me targa greke, Ipp 3885, u gjet sasia e drogës e fshehur në pjesë të ndryshme të mjetit. Një ditë...

Arrestohen shtatë shqiptarë në SHBA

Një bandë gjobëvënësish ka përfituar shuma të mëdha përmes kredive dhe kërcenimeve për klientët e lokaleve të tyre. Ndërkohë që FBI-ja ka mundur që të shkatërrojë këtë bandë dhe të arrestojë nëntë anëtarët e saj, shtatë prej të cilëve janë shqiptarë. Ata quhen: Ylli Gjeli, i njohur si Uilli; Fatmir Mustafaraj; Gëzim Asllani; Rezart Telushi; Eneo Jahaj; Ardit Pone;...

Arrestohen 6 trafikantë droge dhe një mjek për ryshfet

Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotik dhe Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, ka realizuar dy aksione policore të cilat kanë rezultuar me arrestimin e gjithsej gjashtë personave, pesë prej të cilëve janë të dyshuar në involvim të trafikimit me substancë narkotike, ndërsa një në keqpërdorim të detyrës zyrtare. Gjatë këtij aksioni janë konfiskuar...

Arrestohen një shqiptar e një grek për trafikim droge

Një shtetas shqiptar dhe një grek u arrestuan prej organeve policore greke gjatë një aksioni për gjetjen dhe sekuestrimin e sasive të mëdha të lëndëve narkotike në vendin e quajtur ‘Drosia’,në Kalkidha,80 kilometra në veri të Athinës. Hetimet e para, bëjnë fjalë për dërgesën e kësaj ngarkese prej 520 kg drejt Holandës. Autoritetet thonë se ngarkesa e lëndës narkotike...

Dasma kthehet në tragjedi, vriten vëllai dhe kunati i dhëndrit, arrestohen autorët

ELBASAN – Pak pas mesnatës, policia e Elbasanit arriti që të arrestojë autorët që shkaktuan tragjedinë në një dasmë, ku humbi jetën dy shtetas, ndërsa një tjetër ndodhet ende në gjendje të rëndë, pasi u qëlluan me thika gjatë një sherri banal. Rreth orës 01-00 të mëngjesit të së hënës sipas Artan Hasanit, nëndrejtorit të Policisë së Qarkut të Elbasanit, operacioni...

Arrestohen tre të dyshuar për shitblerje armësh

Në Gjykatën e Qarkut në Prizren, një gjykatës i procedurës paraprake i EULEX-it, ka caktuar nga një muaj paraburgim për tre persona që u arrestuan të martën nën dyshimin për përfshirje në blerjen dhe shitjen e armëve të paligjshme. Të arrestuarit po ashtu dyshohen se janë të përfshirë në transportimin e këtyre armëve nga Turqia dhe Shqipëria në Kosovë dhe nga Kosova në...

Arrestohen dy të rinj, i grabitën qforen një gruaje

Dy persona kanë rënë në pranga të policisë pasi akuzohen për grabitje. Elton Sadush Lika 18 vjeç, banues në lagjen nr. 6 në Korçë dhe J.M 17 vjeç, banues ne lagjen nr. 18 në Korçë, i kanë grabitur me dhunë qaforen prej floriri një 56-vjeçarje. Dy të rinjtë ja kanë rrëmbyer nga qafa varësen e arit me forcë duke i shkaktuar lëndime të lehta. Pas denoncimit që ka bërë policia,...

Bastisje masive, arrestohen dhjetëra shqiptarë

Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, është duke mbajtur një takim me zyrtarët më të lartë të Ministrisë së Punëve të Brendshme. Pas këtij takimi priten edhe informacionet zyrtare lidhur me arrestimet e sotshme. Aksioni i sotshem i policisë ne disa pjese shqiptare te Shkupit ka të bëjë me vrasjen e pesëfishtë ne fshatin Smilkovc, kanë njoftuar për “Lajm” burime të...

Arrestohen grabitësit me maska në Gjakovë

Në orët e hershme të mëngjesit të së enjtes Gjakovë, në rrugën “Dardania”, kishte ndodhur një rast i grabitjes. Sipas hetimeve të para të policisë në vendin e ngjarjes dyshohej se dy persona të maskuar kishin ndaluar viktimën (rreth 22 vjeçar) nga komuna e Malishevës, i cili ishte duke qarkulluar më veturë nëpër këtë rrugë. Të dyshuarit viktimën e kanë nxjerrë...