List/Grid

Tag Archives: arrestuar

Ja kush është shqiptari i arrestuar dje në aksionin anti-spiunazh në Shkup

Ja kush është shqiptari i arrestuar dje në aksionin anti-spiunazh në Shkup

Ixhet Abdiu është shqiptari i vetëm që u gjet në grupin 22 anëtarësh që dyshohet nga ana e Ministrisë së Brendshme për spiunim, mashtrim, nënçmim dhe lidhje kriminale. Kjo ministri… Lexo më gjërësisht.. »

191 total views, no views today

Një e arrestuar për mundësim prostitucioni

Një e arrestuar për mundësim prostitucioni

Policia e Kosovës ka arrestuar një femër, e cila ka kryer veprën mundësim dhe detyrim në prostitucion. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Nekoc të Drenasit. Me vendim të prokurorit e… Lexo më gjërësisht.. »

194 total views, no views today

Maqedoni, 51 shqiptarë të arrestuar

Maqedoni, 51 shqiptarë të arrestuar

Në një aksion të policisë maqedonase janë arrestuar 51 shtetas shqiptarë për qëndrim ilegal. Në kontrollin e ushtruar, janë zbuluar 32 shtetas shqiptarë në Tetovë dhe 19 në Gostivar. Shtetasit… Lexo më gjërësisht.. »

207 total views, no views today

Një i arrestuar në shtëpinë e Rihannas

Një i arrestuar në shtëpinë e Rihannas

Një mashkull është arrestuar pasi është parë në kulmin e shtëpisë së Rihannas të hënën mbrëma. Policia ishte thirrur në shtëpinë e këngëtares në Pacific Palisades të Los Angelesit, pasi… Lexo më gjërësisht.. »

203 total views, no views today

“Alfat” kanë arrestuar 346 persona, kanë gjetur edhe amblema të UÇK-së

“Alfat” kanë arrestuar 346 persona, kanë gjetur edhe amblema të UÇK-së

Njësiti për intervenim të shpejt në kuadër të policisë së Maqedonisë “Alfa” gjatë muajit maj gjatë kontrollit të rregullt kanë kryer legjitimimin e 801 personave, kontrollë të 66 makinave të… Lexo më gjërësisht.. »

192 total views, 1 views today

Podujevë, pesë të arrestuar për vjedhje të skulpturës

Podujevë, pesë të arrestuar për vjedhje të skulpturës

Policia e Kosovës ka arrestuar në Podujevë pesë të dyshuar për vjedhjen e një skulpture. Në raportin e Policisë thuhet se arrestimi i pesë meshkujve të dyshuar është bërë të… Lexo më gjërësisht.. »

221 total views, no views today

Arrestohet në ditën e dasmës, dyshohet për vjedhje

Arrestohet në ditën e dasmës, dyshohet për vjedhje

Ishte përgatitur për të vendosur unazën e martesës, por përfundon me pranga në duar. Kjo është historia e 29-vjeçarit, Milaim Metalia, i cili në ditën më të rëndësishme të jetës… Lexo më gjërësisht.. »

232 total views, 1 views today

Arrestohet ish-zëvendësministri Kastrati

Arrestohet ish-zëvendësministri Kastrati

Jonuz Kastrati, ish- zëvendësministër i Tregtisë dhe Industrisë dhe njëherësh anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) është arrestuar të mërkurën nga Policia e Kosovës. Kështu kanë bërë të ditur… Lexo më gjërësisht.. »

176 total views, no views today

I dashuri i Çiljetës, trafikant droge në Itai

I dashuri i Çiljetës, trafikant droge në Itai

Është arrestuar në Itali i dashuri i këngëtares Çiljeta Xhilaga, i akuzuar për trafikimin dhe shitjen e sasive të konsiderueshme të lëndëve narkotike, kryesisht në San Marino, raportojnë mediat në… Lexo më gjërësisht.. »

292 total views, no views today

Lirohen punëtorët e MPB të Serbisë

Lirohen punëtorët e MPB të Serbisë

Pesë serbët e arrestuar në rajonin e Gjilanit, më 25 shkurt të këtij viti, janë lëshuar sot në liri, ka njoftuar e ashtuquajtura ministri për Kosovën, njoftojnë mediat e Beogradit…. Lexo më gjërësisht.. »

162 total views, no views today