List/Grid

Tag Archives: Atentat

Atentat ndaj Erdoganit, dështon plani i grupit “Ergenkon”

Atentat ndaj Erdoganit, dështon plani i grupit “Ergenkon”

Organizata terroriste turke “Ergenkon”, e cila ende nuk është deshifruar nga autoritetet e sigurisë turke, është zbuluar në çastet e fundit lidhur me një plan që kishte për qëllim vrasjen… Lexo më gjërësisht.. »

201 total views, no views today

Shijak, vritet në atentat 36-vjeçari

Shijak, vritet në atentat 36-vjeçari

Një atentat me armë zjarri i ka marrë jetën një të riu, ndërkohë që një tjetër ka mbetur i plagosur rëndë në Shijak. Ngjarja ka ndodhur pak para mesnatës së… Lexo më gjërësisht.. »

183 total views, no views today

Atentat ndaj kreut të komunës Postribë

Atentat ndaj kreut të komunës Postribë

Një shpërthim i fuqishëm tronditi banesën e kryetarit të komunës Postribë, në orët e para të mëngjesit të së dielës. Nga sa mësohet prej burimeve policore, një sasi lënde shpërthyese… Lexo më gjërësisht.. »

307 total views, no views today

Pengohet atentati ndaj Boris Tadiqit!

Pengohet atentati ndaj Boris Tadiqit!

Materie shpërthyese, bomba, snajper dhe një pushkë automatike, kjo është pajisja që e ka zbuluar policia e Republikës Serbe, në Sallën e sporteve “Borik” të dielën, një ditë para Akademisë… Lexo më gjërësisht.. »

101 total views, no views today

Ne vlore atentat me tritol, një i vdekur

Ne vlore atentat me tritol, një i vdekur

Një person humbi jetën dhe tre të tjerë janë plagosur rëndë nga shpërthimi i një eksplozivi në një automjet që po levizte në zonën e Skelës, në qytetin e Vlorës…. Lexo më gjërësisht.. »

148 total views, no views today