List/Grid

Tag Archives: Atifete Jahjaga

Jahjaga e Thaçi takojnë presidentin francez Hollande! Jahjaga si e ka zakone me Skandale

Jahjaga e Thaçi takojnë presidentin francez Hollande! Jahjaga si e ka zakone me Skandale

Presidenti francez, Francois Hollande, ka mirëpritur presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, si dhe Ministrin e Jashtëm, Hashim Thaci, në Elysee Palace, Paris. Një tubim përkrahës dhe pikëllues, i monitoruar nga… Lexo më gjërësisht.. »

297 total views, no views today

Shërbimi sekret kosovar

Shërbimi sekret kosovar

Agjencia e Kosovës për Inteligjencë është zhvendosur në një ndërtesë të re. Në një ceremoni të rezervuar, inaugurimi i ndërtesës së AKI-së, që konsiderohet si objekt i rëndësisë së veçantë,… Lexo më gjërësisht.. »

240 total views, no views today

Burri i presidentes Jahjaga skandal në Bratislavë, shkel kodin e veshjes

Burri i presidentes Jahjaga skandal në Bratislavë, shkel kodin e veshjes

Mediat sllovake kanë kritikuar sot bashkëshortin e presidentes të Kosovës, Atifete Jahjaga, pasi që në samitin e presidentëve të Evropës Qendrore dhe Juglindore ka ardhur pa veshje serioze dhe kravatë,… Lexo më gjërësisht.. »

197 total views, no views today

Jahjaga: Na e lini EULEX-in

Jahjaga: Na e lini EULEX-in

Presidentja Atifete Jahjaga i ka dërguar letër të hënën Baroneshës Catherine Ashton, ku i kërkon që BE-ja t’ia vazhdojë mandatin EULEX-it deri më 15 korrik 2014. Shefja e diplomacisë evropiane,… Lexo më gjërësisht.. »

225 total views, no views today

Presidentja Jahjaga nuk do të dorëhiqet

Presidentja Jahjaga nuk do të dorëhiqet

Presidenca e Republikës ka sfiduar subjektet politike që e vunë në majë të pushtetit Atifete Jahjagën, e të cilat tash kërkojnë nga ajo që pa përfunduar mandatin të lëshojë rrugë… Lexo më gjërësisht.. »

187 total views, no views today

SHBA-të krenare që kanë mike Kosovën

SHBA-të krenare që kanë mike Kosovën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë krenare që kanë Kosovën një vend mik, ka thënë në Prishtinë, ambasadorja e re amerikane, Tracey Jacobson. Këto komente ajo i bëri në gjuhën… Lexo më gjërësisht.. »

270 total views, no views today

Mbrojtja e Presidentes rrah një shofer veture

Mbrojtja e Presidentes rrah një shofer veture

Truprojat e presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga po e shoqëronin atë derisa kjo e fundit u nis drejt një salloni bukurie në rrugën “Rrustem Statovci” në Prishtinë. Derisa ajo po… Lexo më gjërësisht.. »

230 total views, no views today

Jahjaga do të takohet me Jolie e Streep

Jahjaga do të takohet me Jolie e Streep

Muajin e ardhshëm, nga data 8 deri më 10 mars, gratë lidere inspiruese dhe aktiviste nga mbarë globi, përfshi presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, aktoren me famë botërore, Angelina Jolie,… Lexo më gjërësisht.. »

115 total views, no views today

Kush do të jetë Personaliteti politik i vitit 2011?

Kush do të jetë Personaliteti politik i vitit 2011?

Edhe këtë vit vazhdon traditën e zgjedhjes së personalitetit të vitit 2011 në trojet shqiptare. Çdo vit në hapësirat shqiptare po shtohen personalitet e reja politike e institucionale prandaj edhe… Lexo më gjërësisht.. »

218 total views, no views today

Maqedonia filiali më i afërt i Beogradit

Maqedonia filiali më i afërt i Beogradit

Maqedonia ndjehet më e afërt me Serbinë sesa me Kosovën dhe shtetet e tjera, ndaj edhe krerët e shtetit maqedonas zhvillojnë takime të rregullta me krerët e shtetit serb dhe… Lexo më gjërësisht.. »

187 total views, no views today