Norvegji, zhduket avioni me 5 persona

Një avion ushtarak norvegjez me pesë persona në bord është shpallur i humbur dhe besohet se është përplasur ndërsa po udhëtonte drejt Suedisë.  Avioni “Hercules C-130” ishte në fluturim nga Evenes drejt qytetit suedez të Kirunës, ku duhet të merrte disa persona të tjerë në bord. Kontrollorët e trafikut ajror humbën kontaktin me avionin, kur ai u zhduk nga radari rreth orës...