Zajmina Vasjari dehet kur bie në dashuri

Zajmina Vasjari ka thënë se kënga “Do pi” me të cilën do të konkurrojë në festivalin “Kënga Magjike” nuk ka të bëjë me ndonjë histori të saj personale, porse ua dedikon fansave që e gjejnë veten te ajo këngë. “Kënga nuk ka lidhje me gjendjen time shpirtërore. Atë ua dedikoj të gjithë njerëzve që e gjejnë veten te kjo këngë”, ka deklaruar këngëtarja në një...

Seldi lodhet duke kercyer

Djaloshi simpatik i skenës shqiptare, Seldi Qalliu, si duket e ka marrë seriozisht konkurrimin në “Dancing With the Stars 3”. Ai ka treguar se kërcimin e ka dashur dhe është munduar ta tregojë edhe gjatë profesionit që ai e ka, në skenë. Por, si duket, nuk e ka pasur shumë të lehtë në provën e parë, madje në këtë foto, siç shihet, mezi e ka ngritur në një moment balerinën...

Kengetares Kesha i pëlqejnë rrugaçët

Diva e muzikës, Ke$ha, ka zbuluar çfarë i pëlqen te një mashkull. Krijuesja e hitit ´Tik Tok´, emri i vërtetë i të cilës është Kesha Rose Sebert, thotë se i pëlqejnë djemtë të cilët kanë “mjekër të një të një personi të pa-shtëpi” dhe një çantë me monedha. “Kam disa gjëra të çuditshme të cilat në ndezin – si një çantë e mbushur me monedha. Si një djalosh...

Adrian Gaxha dhe Luana Vjollca, më në fund dalin hapur si çift

Nuk e kanë thënë me zë të lartë se janë bashkë dhe më të dashuruar se kurrë. Edhe pse janë ngacmuar gjithmonë nga gazetarët, ata janë stepur paksa, aq sa na kanë bërë të dyshojmë për arsyen po të kemi parasysh se lidhja e tyre nuk ka asgjë për të fshehur, të dy janë të rinj, të famshëm dhe mbi të gjitha që të dy janë beqarë. Nuk kanë munguar gjithsesi deklaratat...

Kengetares Pink i mungojnë sherret

Këngëtaren Pink e ka marrë malli për “një sherr të vërtetë”. Pink, e cila është në pritje të fëmijës së saj të parë, tregon se i mungojnë kohët kur njerëzit konfliktoheshin fizikisht kur kishin keqkuptime. “Më mungon një sherr i vërtetë. Kam disa vite që nuk rrah dikë dhe më ka marrë malli”, u shpreh Pink për ‘The Sun’. “Dua të them që para disa kohësh...

Vidhet fotoaparati me foto lakuriqe të Angelina-s

Brad Pitt është çmendur fare pasi kishte mësuar se i ishte vjedhur një fotoaparat i shtrenjtë. Fotoaparati Leica S2, i cili kushton mbi 20 mijë euro, është zhdukur gjatë xhirimeve të filmit të Angelina Jolie në Hungari.Mirëpo, kjo shumë parash nuk do të ishte asgjë në krahasim me pasurinë që posedon çifti i famshëm i Hollividit, por parapa kësaj qëndron diçka tjetër.Aktori...

Douglas e Jones, më të bashkuar se kurrë

Shumë pak vetë besonin se martesa mes Michael Douglas dhe Catherine Zeta-Jones mund të zgjaste. Por ndryshe nga sa pritej, cifti feston 10-vjetorin e martesës. Michael dhe Catherine kanë dhënë një intervistë për “Daily Mirror”, ku flasin për takimin e tyre, dy fëmijët Dylan e Carys, pengesat që duhet të kalonin dhe sidomos per kancerin në fyt që disa muaj më parë preku...

Çiljeta e bën ta harrojë Londrën

Edhe pse kanë vetëm pak kohë që janë bashkë njëri me tjetrin, lidhja e tyre është aq intensive sa nuk i shohim tej syve të tyre. Bëhet fjalë për Çiljeta Xhilagën dhe Aleksandrin, të dashurin e saj që jeton në Angli. Duket se djaloshi ka vendosur t’i japë më shumë kohë lidhjes së tij, ndaj ka shtyrë kthimin në vendin ku jeton edhe për disa kohë. Çifti nuk lë pas dore edhe...

Pink shtatzënë, rrezatuese si asnjëherë

Këngëtarja Pink e cila ëhtë 12 javëshe shtatzënë i ka lejuar vetes dhë bashkëshortit të saj Carey Hart një fundjavë të mrekullueshme në plazhet e Los Angeles. E veshur me një kostum banjoje të zezë, duke nxjerrë në pah tatuazhet e saj të shumtë, me flokët bjond të prerë shkurt Pink dhe bashkeshorti i saj shijojnë diellin e ngrohtë. Cifti i cili është në pritje të fëmijës...

Elsa Lila shtatzënë?

Mësohet se këngëtarja e njohur shqiptare Elsa Lila është shtatzënë në muajin e pestë, edhe pse ka preferuar që të mos e bëj publik lajmin. Mjekët kanë konfirmuar se fëmija është vajzë, dhe për këtë kanë zbuluar burime të afërta me këngëtaren. Po ashtu burimi ka konfirmuar se Elsa Lila është në lidhje dashurie me një instruktor zhytjesh, i cili ka origjinë italiane. Mes...