Kjo është dhuna e ushtruar nga policia, ndaj shqiptarëve në Shkup (VIDEO+FOTO)

Janë tmerruar banorët e lagjeve shqiptare nga bastisjet, përveç tjerash, disa të rinj shqiptar u keqtrajtuan nga policia maqedonase, në disa raste deri në gjakosje. VIDEO 10 minutëshe nga gjithë ajo që ndodhi me arrestimet e shqiptarëve, e shumë të tjera… Në pamje të parë, duket sikurse në Shkup ka patur sot ndonjë ‘luftë’, pasi që aty gjen gërmadha nga shkatërrimet...

Vërtetë i cmendur është ky njeri shikoni se cfarë bën (Video)

Vërtetë i cmendur është ky njeri shikoni se cfarë bën (Video) 281 total views, no views today

A është vajza e Bajram Rexhepit vajza më e bukur e krejt politikanëve? (FOTO)

Ndoshta dikush mund ta kujtojë vajzën e vogël të Bajram Rexhepit, gjatë kohës kur ai udhëhiqte Qeverinë e Kosovës, menjëherë pas përfundimit të luftës. Ajo foshnja e atëhershme sot është një adoleshente shumë e bukur. Vanesa Rexhepi studon në American School of Kosova dhe ne po sjellim disa foto të saj, të marrë nga profili në Facebook. Vlerësojeni vetë nëse vajza e Bajram...

Rexhep Taip Erdogan nuk tha Kosova është Turqi

Përkthyesi për një kohë të gjatë i kryeministrit turk, Bekim Muftarevic ka thënë se deklarata e Rexhep Tayip Erdogan “Kosova është Turqi dhe Turqia është Kosovë” është përkthyer gabimisht. Muftarevic ka shpjeguar se çfarë realisht kanë nënkuptuar fjalët e Erdoganit është se “Ai e ndjenë veten si në shtëpi në Kosovë dhe beson se një qytetar i Kosovës do të ndihej...

Video e tmershme: Live Nga Syria Protestusi ne Qfar Gjendje Eshte bere (VIDEO +18)

Video e tmershme: Live Nga Syria Protestusi ne Qfar Gjendje Eshte bere – Nese jeni te dobet mos e shikoni +18 (Video) [wp-like-locker][/wp-like-locker] 238 total views, no views today

Zogu godet perseri , viktima eshte prezantuesja e motit (VIDEO)

Zogu godet perseri , viktima eshte prezantuesja e motit (VIDEO) [wp-like-locker][/wp-like-locker] 292 total views, no views today

Lavdrim Veliu nga Gostivari është zëvendës drejtor i ri i Doganave të Maqedonisë

Lavdrim Veliu nga Gostivari është zëvendës drejtor i ri i Doganave të Maqedonisë. Emërimi i Lavdrim Veliut u bë në seancën e fundit të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë. Lavadrim Veliu vite më parë ka qenë edhe drejtor i Postës së Gostivarit. Lajmin për mediat e konfirmoi edhe vetë zëvendës drejtori i ri Doganave, Lavdrim Veliu, i cili deklaroi se pozicionin e besuar do...

Ky eshte talent i ralle! (VIDEO)

Ky eshte talent i ralle! (VIDEO) [wp-like-locker][/wp-like-locker] 335 total views, 1 views today

Tronditet Kim, Kanye West është gay

Kim Kardashian nuk po mund të gjejë qetësi. Ajo u përball me divorcin vetëm 72 ditë pas martesës, u kritikua shumë për zgjedhjen e veshjeve gjatë shtatzënisë dhe tani është në qendër të sulmeve sipas të cilave, babai i foshnjës së saj ende të pa lindur është homoseksual. Revista “Touch” bazuar në burimet e saj shkruan se Kanye ishte në lidhje romantike më një mashkull,...

Tre vite pa Harunin Kushtrimi i lirisë ende është gjallë

11 Maj – Edhe pas tre vjetësh akoma nuk është zbardhur enigma e vrasjes së komandant Kushtrimit, Harun Aliut, njërit prej themeluesve të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK) dhe tre ish pjesëtarëve të UÇK-së Shaban Zenuni, Qemajl Fejzullahu dhe Xhafer Shala. Në një shtet si Maqedonia, ku ekzekutimet e shqiptarëve vazhdojnë njëri pas tjetrit, askush nuk e merr përgjegjësinë...