Një SERBE që cmend shoqerinë në FACEBOOK!

Një SERBE që cmend shoqerinë në FACEBOOK! Vazhdoni per te pare videon! [wp-like-locker][/wp-like-locker] 285 total views, 1 views today

Rama takon kryeministrin e Kinës për bashkëpunimin ekonomik

Kryeministri Rama, paraditen e sotme ka informuar se do të takohet me kryeministrin e Kinës, për të thelluar bashkëpuniminekonomik mes dy vendeve. “Për pak minuta, takimi dypalësh me kryeministrin e Kinës, për platformen tonë për zgjerimin e bashkëpunimit ekonomik”, ka shkruar Rama në Facebook. 270 total views, no views today

Facebook me pagesë?

Facebook qe nga 1 janari i vitit te ardhshëm do te behet me pagese për secilin nga përdoruesit e tij. Pagesa do te jete 2.99 dollarë ne muaj. Ky ishte lajmi qe shqetësoi dhe inatosi pak dite me pare thuajse te gjithë përdoruesit e rrjetit me te famshëm botëror, te cilët ne shumice e komentuan këtë lajm si një thirrje për ta abandonuar atë, menjëherë sapo iniciativa te hynte ne fuqi. Sipas...

Facebook i bën përdoruesit të mjerueshëm

Facebook është rrjeti më i madh social në botë me më shumë se 1.15 miliardë përdorues aktiv mujor. Dhe nga pikëpamja e përdoruesve, rrjeti social i shërben një qëllimi të rëndësishëm për njerëzit, duke u ndihmuar atyre të mbajnë kontaktet me familjen dhe miqtë në të gjithë botën. Por, për disa, Facebook është duke bërë më shumë dëm sesa ndonjë të mirë, ka konkluduar...

Moderatorja e KTV-së sfidon Tunën dhe ‘zogun’ e saj

Prezantuesja e lajmeve qëndrore në televizionin Kohavision (KTV), Edona Zogu, ka ironizuar me këngëtaren shqiptare Tuna, të cilën e ka ‘sfiduar’ në rrjetin social Facebook. Tuna, e cila njihet ndryshe edhe si ‘zogu’ pasi ishin mediat ato që i dhanë një ‘epitet’ të tillë, me rastin e rrahjes së tij në videoklipin “I Asaj”. Dhe, zogjtë u rikthyen në aksion, pasi ‘zogu’...

Facebook ka 1 milion reklamues

Facebook ka arritur në 1 milion reklamues, dhe kjo shifër sinjalizon se rrjeti social është bërë një kanal tashmë “tradicional” për reklamat e bizneseve të vogla dhe të mesme. Në postimin e saj në blog, rrjeti social e publikoi këtë shifër duke iu falenderuar reklamuesve të saj. Për të qenë më specifik, brenda 28 ditëve të kaluara, Facebook ka regjistruar 1 milion reklamues...

Vlorës ia kanë thyer fjalëkalimin në FaceBook

Ministres për Integrime Evropiane, Vlora Çitakut, i është thyer passwordi i faqes se saj zyrtare në Facebook. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga vet ministrja Çitaku, e cila përmes rrjetit social Facebook ka njoftuar se hakerët ia kanë thyer passwordin dhe llogarinë e saj e kanë shfrytëzuar për të shqetësuar të afërm të ministres, transmeton orainfo. “Të dashur miq,...

Hiqen si femra në Facebook, grabisin 19-vjeçarin në Kamzë

TIRANE – Dy të rinj nga Kamza kanë gjetur një mënyrë origjinale për të grabitur nëpërmjet rrjetit social me përhapje të gjerë, “Facebook”. Në fund të vitit që shkoi, rreth dhjetorit 2012, shtetasit Gentjan Hasani dhe Anxhelo Demira kanë hapur një profil të rremë me emër femre në Facebook (konkretisht emri ka qenë Adela Zika). Pasi kanë vendosur edhe disa foto të rreme,...

Facebook me fytyrë të re, ja çfarë ndryshon!

Facebook ka prezantuar këtë të enjte ndryshime të konsiderueshme në atë që quhet “News Feed” apo faqja e parë  që përdoruesit shohin kur hyjnë në rrjetin social. Vetë themeluesi i Facebook, Marc Zuckerberg duke prezantuar të rejat e përshkroit “News Feed” si një “gazetë” personale, e cila i lejon përdoruesit të zgjedhin temat për të cilat janë të interesuar. Imazhet...

Ja cka ndodh kur rin tere naten ne Facebook (Video)

[wp-like-locker][/wp-like-locker] 329 total views, 2 views today