Kur janë të gatshme femrat për marëdhënie?

Ka ditë kur femrat fare nuk janë të gatshme për seks, mirëpo ka edhe ditë kur ato thjesht nuk munden, e Nga dita e parë deri te dita e shtatë e menstruacioneve femrat më së paku janë të gatshme për seks. Në ditët para menstruacioneve femrat nuk dëshirojnë të kenë marrëdhënie seksuale, sepse kanë rënie të nivelit të hormonit të quajtur estrogjen. Nëse në këto ditë dëshironi...

Ja si luajnë femrat futboll në ujë (VIDEO)

Nëse gjithnjë e keni parë me pesimizëm mundësinë që femrat të luajnë futboll bëni mirë të shikoni këtë video që i tregon në një situatë edhe më të vështirë. Provojnë të luajnë në një terren të papërshtatshëm por gjithsesi në bikini. Shikoni videon ne vazhdim:[wp-like-locker] [/wp-like-locker] 233 total views, no views today

13 gjëra me të cilat femrat janë më të mira se meshkujt!

Ka hulumtime të shumta të cilat kanë vënë në pah që femrat i kanë disa aftësi të pabesueshme, të cilat meshkujt nuk i kanë. Jemi më të mira në mësime Studimi i bërë në universitetet Georgia dhe Columbia ka zbuluar që femrat kanë qasje më të mirë ndaj mësimit. Jemi më të mençura Sipas studimeve të testeve të inteligjencës në tërë botën, femrat kanë koeficientin më...

Femrat me vithe të mëdha janë më inteligjente dhe më të shëndetshme!

Damat me format më të theksuara të vitheve kanë nivelin më të ulët të kolesterinës dhe më me sukses prodhojnë hormonet të cilat kontrollojnë nivelin e sheqerit. Të kesh vithe të mëdha do të thotë se ju keni një tepricë të omega-3, që janë katalizatorë të zhvillimit të trurit. Kështu, fëmijët e nënave që janë më të shëndosha, janë më inteligjentë se fëmijët e...

Problemet dashurore: Kujt i rrëfehen femrat?

Për dallim nga meshkujt, të cilët emocionet e tyre të thella më së shpeshti nuk i ndajnë me askënd, femrat më parë do të vdisnin se sa do t’i fshihnin problemet e tyre dashurore të cilat i mundojnë. Femrat janë të varura nga ndarja e emocioneve me të tjerët, ndërkaq meshkujt përkundrazi janë tipa mjaft të mbyllur. Kur e mundon ndonjë problem, femra menjëherë i drejtohet personit...

Ja pse femrat nuk jane per te vozitur Ferrari (VIDEO)

Sarah Harding (from British and Irish Pop Girl Group – “Girls Aloud” driving a Ferrari on an edition of “Fifth Gear”. [wp-like-locker][/wp-like-locker] 327 total views, no views today

Për meshkujt të gjitha femrat janë tërheqëse, bukuria nuk ka rëndësi

Rezultatet e një hulumtimi më të ri tregojnë se, pa marrë parasysh se çfarë femre gjendet përballë mashkullit, trupi i tij automatikisht përgatitet për tërheqje në kuptim të seksit, pa ndikim të trurit dhe të ndjenjave. Në këtë studim më të ri kanë marrë pjesë meshkuj të moshës 21 deri në 25 vjeç, por që nuk e kanë ditur qëllimin e hulumtimit. Është matur niveli i testosteronit...

Përse meshkujt i braktisin femrat të cilat i duan

Keni krijuar një lidhje që keni ëndërruar me një mashkull i cili u admiron. Çdo gjë është e përsosur. Përnjëherë, si kur godet rrufeja në qiell të kthjellët, ai ju thotë se është i palumtur dhe tashmë është nisur nga porta. Ekzistojnë tri arsye për shkak të të cilave partneri braktis partneren e mirë. Emocione të tepërta Meshkujt nuk kanë aftësi emocionale dhe nuk dinë...

Femrat ndiejnë më shumë dhimbje fizike se meshkujt

Cilët vuajnë më shumë, meshkujt apo femrat? Një studim i ri në Universitetin e Stanford raporton nivele më të larta të dhimbjeve të provuara nga femrat dhe jo nga meshkujt. Edhe pse studiuesit kanë arritur në këtë përfundim të rëndësishëm, ata akoma nuk janë në gjendje të argumentojnë arsyet e lidhura me këtë konstatim. Hulumtime shtesë dhe skanime të trurit kanë treguar...

Rrëfimi i agjentes së CIA-s: Femrat janë të lindura për spiune

Lindsay Moran, e cila gjashtë vjet punoi si spiune e CIA-s dhe, në bazë të përvojave të saj u xhirua trileri “Tridhjetë minuta pas mesnatës” (“Zero Dark Thirty”) për vrasjen e Osama bin Ladenit, në një intervistë për gazetën britanike “The Telegraph”, sqaron se pse femrat janë agjente më të mira se meshkujt dhe se si ishte të punosh për CIA-n në kohën e Geroge W.Bush...