Pamje ekskluzive, “terroristi” që gjakosi Selën i lidhur me pranga (Foto)

Ky është Jure Gjeorgjievski, sulmuesi i deputetit Ziadin Sela, ndaj të cilit Gjykata Themelore e Shkupit bashkë me babain e tij i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh. Kjo pamje eshte gjate arrestimit ne shtepine e tij. Nga provat e deritanishme të mbledhura, Zyra e Prokurorit Publik ka vlerësuar se ekziston dyshimi i bazuar se këta dy njerëz së bashku me të tjerët, të cilët...

Dalin pamjet tmerruese nga rrahja e Ziadin Selës (Video)

Portali TetovaSot ka siguruar pamjet tmerruese nga dhuna në Parlament, ku shihet se si Ziadin Sela pa ndenja po tërhiqet zvarrë nga huliganët dhe kriminelët maqedonas. Dhuna e përgjakshme ka ndodhur ditën e enjte, kur pas shpalljes së kryeparlamentarit të ri, Talat Xhaferi, protestuesit maqedonas nisen të mblidhen para Paralementit, njofton TetovaSot. Për një moment, teksa mbahej konferencë...

Jeta në kampet e azilit në Gjermani (Foto)

Kushtet që iu premtuan shumë qytetarëve të Kosovës që morën rrugën për në shtetet e Evropës, nuk po u dalin të jenë ashtu si i kishin imagjinuar. Kështu po ndodh edhe me një qytetare të Kosovës e cila është duke qëndruar në kampin “Kalsruhe” të Shtutgartit në Gjermani. Duke dashur që të mos i publikohet emri, kjo shtetase e Kosovës tregon se janë duke jetuar në kushte...

Kjo është dhuna e ushtruar nga policia, ndaj shqiptarëve në Shkup (VIDEO+FOTO)

Janë tmerruar banorët e lagjeve shqiptare nga bastisjet, përveç tjerash, disa të rinj shqiptar u keqtrajtuan nga policia maqedonase, në disa raste deri në gjakosje. VIDEO 10 minutëshe nga gjithë ajo që ndodhi me arrestimet e shqiptarëve, e shumë të tjera… Në pamje të parë, duket sikurse në Shkup ka patur sot ndonjë ‘luftë’, pasi që aty gjen gërmadha nga shkatërrimet...

iPhone 6 me kamerë 10 megapikselë?

Thuhet se iPhone 6-a do te ketë një kamera më të përmirësuar. Kompania po përqendrohet më shumë tek kamera dhe filtrat për sa i përket telefonit të ri. Ka kohë që nuk kemi dëgjuar disa thashetheme të mira për iPhone 6-ën. Ka pasur shumë, por e fundit na ka lënë me gojë hapur. Thuhet se iPhone 6-a do te ketë një kamera më të përmirësuar. Kompania po përqendrohet më shumë...

Të gjithë në kërkim të Scarlett Johansson (Foto)

Scarlett Johansson vazhdon të jetë e përsosur, si në paraqitjet e saja filmike, ashtu edhe kur pozon para aparatit. Prandaj, shërbimet e saja kërkohen nga regjisorët, nga brendet e njohura për reklama, nga revistat më me zë në botë e të ngjashme. Së fundmi, ajo ka pozuar për revistën Dazes & Confused dhe më poshtë ju sjellim disa nga fotografitë. /* Pause Play Play Prev | Next 218 total...

Aksident i 38 veturave në Sërbi, pjesëmarrës edhe mërgimtar shqiptar (FOTO-VIDEO)

Dy persona e kanë humbur jetën kurse 26 të tjerë janë lënduar në një aksident komunikacioni në autostradën Beograd-Zagreb tek pika e pagesës Simanovci, rreth 35 kilometra në perëndim të Beogradit, në rrugën E70, që është korridori kryesor për ndërlidhje të perëndimit me Evropën Jug-Lindore me Turqinë, ku në mënyrë zinxhirore janë përplasur 36 vetura. Jozyrtarisht mësohet...

Bukuroshet e Botërorit Brazil 2014 (Foto)

Tashmë që 32 skuadrat kombëtare pjesëmarrëse në Kupën e Botës janë zyrtarizuar, mediat rozë përqëndrohen te shoqërueset ose bashkëshortet e futbollistëve që do të shikojmë në shkallët e stadiumeve braziliane. Mes bukurosheve në vendin e Sambas nuk do të mungojnë disa nga ikonat e botës së modës, por edhe aktoret, prezantueset dhe femrat e thjeshta të cilat nuk kanë bërë...

Fotografitë ‘e nxehta’ të zyrtares në MPJ-në serbe (Foto)

Një politikane seksi në Serbi ka bërë bujë në vendin e saj, pasi disa fotografi mjaft të nxehta u publikuan nga Blic. 27-vjeçarja Vanja Hadzovic, e cila është një zyrtare në Ministrinë e Jashtme, planifikon një karrierë diplomatike. Mirëpo, fotografitë e publikuara kanë nxitur dyshime te eprorët e saj në ministri. Vanja, e cila ka një diplomë në menaxhimin në media, ka refuzuar...

Dafina Zeqiri në lidhje të re? (Foto)

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri, besohet se ka filluar një romancë të re. Dafina është parë e shoqëruar përkrah një djali gjatë një feste ku kanë qenë të pranishëm ajo dhe modeli Visar K. Sipas një burimi që ka dërguar këto fotografi në redaksinë tonë, ata madje janë parë edhe duke u puthur dhe në fotografi shumë pranë njëri tjetrit. Mbetet të shihet nëse Dafina Zeqiri...