Sali Berisha kercenon serbine (Video)

[wp-like-locker][/wp-like-locker] 260 total views, 2 views today

Do t’i fitoj zgjedhjet e ardhshme parlamentare

Kryetari i komunës së Gostivarit, Rufi Osmani, thotë se skena politike shqiptare në Maqedoni, ka nevojë për një opsion të ri i cili jo vetëm që do të merr pjesë, por edhe do të fitojë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare- raporton agjencia e lajmeve INA. Osmani sërish paralajmëroi formimin e shpejt të partisë politike, duke konfirmuar se themelimi është çështje kohe. Ai...

Të gjithë në punë, deputetët në pushim

Edhe pse e hëna është ditë punë për të gjithë, kjo nuk vlen për deputetët të cilët i kanë lidhur festat dhe vazhdojnë me pushimin dimëror deri më 10 janar. Korridore të zbrazëta, dyer të mbyllura. Kjo ishte pamja e parlamentit të hënën në ditën e parë pas pushimeve të vitit të ri. Ashtu vendosën të zgjedhurit e popullit, por si duket kur e votuan ligjin, që për vitin...

Japupi paralajmëron projekte të mëdha ekologjike vitin e ardhshëm

Viti i ardhshëm 2011 do të jetë vit ekologjik kur në terren do të shihen projekte konkrete, paralajmëroi ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor të Maqedonisë, Nexhati Jakupi. Në vitin 2011 do të përfundojë ndërtimi i stacioneve për pastrimin e ujit në Vollkovë dhe në Saraj, ndërsa do të shpallen edhe tenderë për stacione për pastrimin e ujit në Prilep dhe në...

Ish kampioni zviceran ka therë shqiptarin

Katër vite pas veprës së kryer, rasti i skiatorit të njohur zviceran Mickael Deschenaux, do të fitojë epilogun përfundimtar. Më tepër se 3.500 faqe akuzë e rëndojnë fituesin e dyfishtë të «US Open në stil të lirë», i cili akuzohet se në dhjetor të vitit 2006, në Monthey, ka bërë tentativë vrasjeje të kosovarit Liridon Baftiu, duke i shkaktuar atij lëndime të rënda trupore....

Haradinaj nominohet për kryeministër të Kosovës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, hapi fushatën parazgjedhore në orën 00:01 të së mërkurës me besimin se do ta marrin votën e qytetarëve për ta qeverisur Kosovën për katër vjetët e ardhme. Në fillim të kësaj fushate, AAK-ja ka dominuar kryetarin e saj Ramush Haradinaj për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, ndërkohë janë prezantuar 110 kandidatët për deputetë të Kuvendit...

Spanja, qëndrim të hutuar ndaj Kosovës

Faqja e internetit Wikileaks vazhdon duke zbuluar materiale analitike të shkruara nga diplomatë amerikanë në botë, e në këtë rast një analizë dërguar Departamentit Amerikan të Shtetit nga Ambasada Amerikane në Madrid, sjell edhe një risi të re rreth qasjes dhe përpjekjeve amerikane që ta bind Spanjën të mos e largojë kontingjentin e saj ushtarak të KFOR-it nga Kosova pas krijimit...

52 milionë euro për të rritur standardet e burgjeve

52 milionë euro do të investohen në burgjet e Maqedonisë gjatë tre viteve të ardhshme. “Në tre vitet e ardhshme është paraparë të ndërtohen rreth 63.000 metra katrorë hapësira të reja ose të adaptuara në shtëpitë ndëshkuese përmirësuese nëpër vend, për çka do të investohen 52 milionë euro, prej të cilat 46 janë hua nga Banka për zhvillim e Këshillit të Evropës...

Sulmohet brutalisht një gazetar rus

Kamerat e sigurimit të një shtëpie kanë incizuar sulmin brutal të reporterit rus Oleg Kashin. E gjithë ngjarja ka ndodhur para shtëpis së tij ku e kanë pritur dy sulmues të cilët me gyp nga metali i kanë dëmtuar kafkën,i kanë thyer këmbët, dhe të gjithë gishtat.Mjekët luftojn për të shpëtuar jetën e tij.Më poshtë mund të shihni video nga e gjithë ngjarja. 243 total...

Reali i kundërpërgjigjet Barcës

Real Madridi i është përgjigjur Barcelonës në mënyrën më të mirë me fitoren prej 5-1 ndaj ndaj Athletic Bilbaos. Kjo ndeshje konfirmoi edhe njëherë formën e lartë të portugezit Cristiano Ronaldo, e cila vjen në momentet më të duhura për Real Madridin. ‘El Pipita’ Higuain zhbllokoi rezultatin (19’), kur shënoi për 1-0, para se Ronaldo në mënyrë mjeshtërore ta dyfishonte...