Femrat me vithe të mëdha janë më inteligjente dhe më të shëndetshme!

Damat me format më të theksuara të vitheve kanë nivelin më të ulët të kolesterinës dhe më me sukses prodhojnë hormonet të cilat kontrollojnë nivelin e sheqerit. Të kesh vithe të mëdha do të thotë se ju keni një tepricë të omega-3, që janë katalizatorë të zhvillimit të trurit. Kështu, fëmijët e nënave që janë më të shëndosha, janë më inteligjentë se fëmijët e...

Në Greqi arrestohet me drogë djali i kryeparlamentarit maqedonas Trajko Veljanovski

Edhe pse lajmi është mbajtur i fshehur nga mediat maqedonase, ato greke i kanë kushtuar një reportazh arrestimit të djalit të kryeparlamentarit maqedonas, Trajko Veljanovski. Ngjarja ka ndodhur 3 javë më parë, kur djali i të parit të parlamentit ka shkuar në Greqi për festat e Pashkëve, por nuk ka festuar. Ai është kapur nga policia greke me thikë dhe lënde narkotike dhe është arrestuar,...

Sarajevë: 19 vjeçarja nga Gostivari theret me thikë nga ish i dashuri

Nëntëmbëdhjetë vjeçarja Adelisa Musiq nga Gostivari, e cila përkohësishtë ishte duke jetuar në Sarajevë është duke luftuar për jetë në Qendrën Klinike të Sarajevës, ku ajo ka përfunduar si pasojë e therjeve me thikë nga ish i dashuri i saj, pasi ajo të njejtin kohë më parë e kishte lënë. Sipas mjekëve, ajo është goditur me thikë në të gjithë trupin e saj nga ish i...

Beatrix Ramosaj të rikthehet me videokilp të ri

Këngëtarja nga Shqipëria, Beatrix Ramosaj, ka potencuar se do të kthehet shumë shpejt në skenën e muzikës shqiptare. Bukuroshja ka pranuar se ajo do të rikthehet me një befasi për adhuruesit e saj. “Pas një pushimi të shkurtër, kam vendosur të kthehem me një befasi për publikun tim. Faktikisht jam duke u marrë me një projekt, por që për momentin mbetet befasi dhe ju bëj të...

Çka nënkuptojmë me vaksinë të shtatzënisë?

Qëllimi kryesor i trajtimit të çifteve me procedurë të IVF-së, është të arrihet një shtatzëni e shëndoshë. Dr. Ahmet Payasl? Specialist i Gjinekolog dhe Obstetër – IVF Spitali Special “Bahceci”, Kosovë tel. 049 263 222 email: [email protected] Në laborator të embriologjisë, pas bashkimit të qelizave (spermatozoideve dhe oociteve), bëhet përzgjedhja e embrioneve më...

Rovena Stefa së shpejti me klip të ri

Këngëtarja nga Shqipëria, Rovena Stefa, do të publikojë së shpejti projektin e saj më të ri, pas publikimit të këngës “Hajde Ti”. Kënga dhe videoklipi do të jenë frytet e para të punës së produksionit të yllit shqiptar “Te Rovi”. Ky projekt pritet të ketë elemente orientale dhe është një bashkëpunim me këngëtarin Elton Kadrijaj. 281 total views, no views today

Konkurs per vithet me te mira te vitit 2012

Konkurs per vithet me te mira te vitit 2012 [wp-like-locker][/wp-like-locker] 318 total views, 2 views today

Flokët më të gjata se trupi (Foto)

Kinezja Cen Yingyuan nuk i ka shkurtuar flokët e saj në 11 vitet e fundit dhe ato tash arrijnë gjatësi prej rreth dy metrash. 44-vjeçarja është vetëm 1.53 metra e gjatë, prandaj nëse nuk i mban flokët e lidhura, ato i shkojnë për toke. “I kam ruajtur flokët për 11 vite dhe jam bërë e varur nga to”, ka thënë Cen, e cila jeton në provincën Guangxi. Kur del në rrugë ajo tërheq...

Huliganët plagosin me thikë një vajzë shqiptare

Huliganët sërish kanë sulmuar një nxënëse të Shkollës së mesme “Dimitar Vllahov”. Kësaj radhe viktimë e tyre ka qenë nxënësja e vitit të dytë, Arlinda Bajrami. Në një deklaratë për mediat, ajo ka thënë se është goditur me thikë në fytyrë dhe trup duke i shkaktuar lëndime të rënda. Gjithçka thotë se kishte ndodhur pasi që i kishte mbaruar orari i mësimit, kur papritmas...

Kamera e Fshehur- A mi ngren kamet me i hyp kalit

Kamera e Fshehur- A mi ngren kamet me i hyp kalit [wp-like-locker][/wp-like-locker] 247 total views, no views today