Tre të arratisurit nga burgu tentojnë kufirin me Greqinë

Policia e Korçës ka dhënë detaje për operacionin e kërkimit për tre të dënuarit që ndodhen ende në arrati. Sipas policisë, dyshohet se Gëzim Toma, Reiz Haxhiraj dhe Eduart Lulo ndihmohen nga persona të tjerë ndërsa shton se po mblidhet informacione se ku lëvizin dhe ku marrin ushqim të arratisurit nga burgu i Drenovës. Gjithashtu policia e Korçës njofton se kërkimet për kapjen...

Lady Gaga ndahet nga i dashuri

Lady Gaga raportohet se është “shkelmuar” nga i dashuri i saj pasi ky nuk ka mundur ta durojë orarin e saj të ngarkuar të punës. Këngëtarja ka qenë në lidhje me Taylor Kinney që nga viti 2011, por lidhja e tyre së fundi ka përfunduar në mënyrë të njëanshme. “Taylor i ka thënë asaj të martohet me karrierën dhe se ai nuk mund të dalë më me Gagan ‘mega-yll’ dhe të gjithë...

23 vjeçari nga Gostivari gjendet i vdekur në Tetovë

Mbrëmë rreth orës 21 e 30 minuta në udhëkryqin Jane Sandanski dhe JNA është gjetur trupi i pajetë i 23 vjeçarit Kadri Tahiri nga Gostivari. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë ekipet e policisë së Tetovës ku kanë kryer hetime, në trupin e 23 vjeçarit nuk ka shenja dhune, ndërsa sipas informatave jozyrtarisht bëhet fjalë për një person i cili ka konsumuar drogë. Gjithnjë...

Nga burgu koordinohen për transfere!

Fisnik Blakaj ka komunikuar disa herë në telefon me Natalie Velijaj derisa ajo gjendej në burg. Blakaj madje ka shkelur edhe arrestin shtëpiak duke shkuar në bankën NLB në Istog, për të kryer disa transaksione. Kësaj i ra në fije Policia e EULEX-it e cila kreu edhe disa bastisje. Për skandalin e pasaportave janë zgjeruar hetimet duke çuar numrin e të dyshuarve në 10. Fisnik Blakaj...

Prezantusja puth ne buze nje vajze nga publiku

Prezantusja puth ne buze nje vajze nga publiku [wp-like-locker][/wp-like-locker] 333 total views, 1 views today

Shikone si lekunden ndertesat nga termeti dhe nuk rrezohen

Shikone si lekunden ndertesat nga termeti dhe nuk rrezohen [wp-like-locker][/wp-like-locker] 326 total views, 1 views today

Shikoni se si polici e shpeton gruan nga nje agresor me thike (Video Shokuese)

[wp-like-locker][/wp-like-locker] 275 total views, 2 views today

Johnny Depp shkelmohet nga Amber Heard

Johnny Depp është sërish i vetmuar – aktori raportohet se është shkelmuar nga e dashura e tij Amber Heard. Aktori 49-vjeçar thuhet se është “i thyer” pasi bukuroshja 26-vjeçare i ka dhënë fund romancës së tyre shtatë-mujore. “Ai nuk ka qenë aq i pushtuar për një kohë të gjatë. Ai ishte kokë e këmbë i dashuruar në Amber. Por vetëm sapo ajo filloi ta dashurojë atë,...

Xhandarmeria serbe e hoqi pllakën përkujtimore nga qendra e Preshevës (video)

Forca të mëdha speciale të xhandarmerisë serbe sot në orën 7,15 minuta të mëngjesit kanë larguar lapidarin e dëshmorëve të UÇPMB-së të vendosur në qendër të Preshevës, transmetojnë mediat serbe. Sipas B92, nuk ka pasur incidente me rastin e heqjes së përmendores. Për realizimin e këtij operacioni ishin angazhuar forca të mëdha policore serbe. Mediat serbe raportojnë për...

Shqiptari nga Maqedonia vret studentin nga Shqipëria në Itali

Një i ri shqiptar, student në Itali, humbi jetën si pasojë e goditjeve fatale në kokë që mori në Firence të Italisë, kurse shtetasi nga Maqedonia i dyshuar për krimin është arrestuar sot nga policia lokale, raportojnë mediat shqiptare. Mediat lokale publikuan këto foto që shihni përbri këtij lajmi, të Shahin Tushës dhe nga vendi i ngjarjes , makina ku mbeti i vrarë emigranti shqiptar. Ngjarja...