“Nëse nuk ndërprehet dhuna do të ketë luftë të re, më e madhe, e jo si lufta e Ali Ahmetit” – VIDEO

Ka përfunduar protesta paqësore e organizuar nga Forumi Ndërkombëtar për të Drejtat dhe Liritë e Njeriut (IGFM) dhe disa organizatat studentore. Protestuesit për rreth 20 minuta rresht, qëndruar para qeverisë, duke brohoritur dhe duke kërkuar ndërpreje te dhunes dhe lirim te shqiptareve te burgosur pa faj. “Ne do të mundohemi ta ruajmë paqen. Mirëpo nëse nuk ndërprehet dhuna do të...

Shqiptarët në “Tigra” as 2%, nuk përgjigjet Zemri Qamili

Njësiti special policor ‘Tigrat’ vazhdon të mbetet i mbyllur për shqiptarët. Siç mëson ALSAT-M përfaqësimi i shqiptarëve në këto forca elite policore nuk arrin as 2 për qind. Ministrja e Brendshme Gordana Jankullovska sot nuk deshi të përgjigjet në këtë pyetje pasi siç tha ajo, numri i pjesëtarëve në njësitet speciale është informacion i klasifikuar. ALSAT-M nuk kërkoi...

Adelina Berisha nuk don të ndalet

Bukuroshja shqiptare, Adelina Berisha, ka deklaruar se ajo është në formë shumë të mirë dhe se do të vazhdojë të punojë për projekte të reja. Këngëtarja seksi, e cila publikoi hitin “Tjera S’ka” dhe së fundmi edhe projektin e ri seksi “Party Hard” ka sqaruar për publikun detajet e klipit të ri dhe se si ajo e sheh të ardhmen në karrierën e saj. “Kënga është mjaft...

Vdekja e Lady Dianës nuk ishte aksidentale? (FOTO)

Orët e fundit Princesha Diana i kaloi me të dashurin e saj, Dodi Fayed. Çifti që kishte një marrëdhënie të fshehtë, është fotografuar ulur në ndenjësen e pasme të një makine Mercedes, kur Diana bashkë me miliarderin egjiptian, po largohej nga hoteli Ritz në Paris. Por çfarë ndodhi pas dy minutave udhëtim me makinë? 16 vite pas vdekjes së Princeshës së Anglisë Lady Diana, një...

Diana Avdiu nuk ka kohë për dashuri

Duket se bukuroshes shqiptare, Diana Avdiu, i pëlqen shumë fakti se është e vetmuar, pasi ajo e ka shprehur hapur kënaqësinë për këtë në rrjetet sociale. Bukuroshes po i pëlqen fakti që është ende beqare dhe ajo nuk ka hezituar ta shprehë këtë në Facebook ku ka postuar fotografi me mbishkrimin: “I’m Single”. Sigurisht, ajo ka shumë oferta si për punë, ashtu dhe për të...

Kim Kardashian nuk martohet me Kanye West

Dyshja e famshme Kim Kardashian dhe Kanye West nuk do të martohen këtë vit. Edhe pse së fundi ata mirëpritën fëmijën e parë të tyre, vajzën North, Kanye nuk është i gatshëm të dalë para altarit. Dhe nëna dhe menaxherja e Kim, Kris Jener, po ashtu nuk dëshiron kjo të ndodhë. “Kjo do të jetë martesa e tretë e Kim, dhe Kris nuk dëshiron që familja Kardashian të përballet edhe...

Çfarë nuk duhet thënë vajzave kur janë solo

Është më se e sigurt që së paku një herë nëjetë të ka ndodhur që dikush të të ketë pyetur diçka lidhur me vetminë tënde apo të ta ketë bërë ndonjë komentim, duke bërë grimasa në fytyrë sikur të kishte pasur telashe me metabolizmin. Cilat janë ato pyetje dhe fjali më irrituese të cilat u bëhen vajzave? 1. “Je e bukur dhe e mençur, si është e mundur të jesh vetëm?” Nëse...

Urim Krasniqi nuk ishte ushtar i UÇK-së?

I njohur fillimisht si dëshmitari anonim “I” e më vonë pas kërkesës për të dalë para publikut, Urim Krasniqi asnjëherë nuk ka qenë pjesëtar i UÇK-së. Në kushte anonimiteti këtë e kanë konfirmuar për Express edhe zyrtar të OVL-UCK në Malishevë. Të njëjtit nuk i është dhënë as kartela e veteranit, pasi asnjëherë nuk u gjet ndonjë dëshmi se ai ka qenë në luftë. Urim...

Femrat nuk i duan burracakët!

Damat i duan meshkujt të cilët dinë t’i bien grusht tavolinës kur duhet. Femrat nuk duan që pranë vetes të kenë burracakë. Definicioni i burracakut ka qenë “mashkulli që di të bëjë çdo gjë që dëshiron femra”, e kjo femrave nuk u është tërheqëse, mbase vetëm në fillim të lidhjes. Femrat duan meshkuj të cilët dinë t’i bien tavolinës me grusht kur duhet. Dëshirojnë...

Kesaj i thuhet shtepi me vetura luksoze!

Shikoni cfar ben pasuria! Disa nuk kane buke te hane e dikush hedh parate per vetura dhe garazha luksoze! [wp-like-locker][/wp-like-locker] 318 total views, 1 views today