Konkursi për policë – Zgjohu: Të respektohet përfaqësimi

Kandidatët shqiptarë që u përjashtuan edhe pse ishin pranuar në konkursin e vitit të kaluar të policisë, nuk dëshirojnë të flasin para kamerave për largimin e tyre. Siç mëson Alsat M, ata janë kushtëzuar që të heshtin, duke u premtuar se statusi i tyre do të rregullohet dhe do të arrijnë të punësohen në polici në ndonjë konkurs të ardhshëm. Edhe disa nga njohësit e rrethanave...

Cilët meshkuj janë më tërheqës për femrat?

Një hulumtim gjerman ka treguar që meshkujt narcisoidë, të cilët kanë mendim pozitiv joreal për veten, janë më tërheqës për femrat se sa meshkujt normalë. Në hulumtim është matur shkalla e meshkujve narcisoidë të moshës 25 vjeçare, ndërkaq hulumtuesit narcisoiditetin e kanë konsideruar si tipar e jo si defekt. Meshkujt kanë pasur për detyrë të krijojnë kontakt me femra të...

FBI paditet për torturë ndaj muslimanëve

FBI do të ngarkohet me padi nga një mysliman në SHBA, pasi ka marrë pjesë në torturimin e një muslimani amerikan, pasi ai refuzoi për të punuar si informator. Padia është ngritur nga Yonas Fikre, një sudanez me prejardhje të Eritresë. Në padinë e tij thuhet se FBI ka dhënë urdhra për keqtrajtimin e tij në vitin 2011. Ai thotë se agjentët amerikanë ishin të zemëruar kur ai nuk...

Podujevë, pesë të arrestuar për vjedhje të skulpturës

Policia e Kosovës ka arrestuar në Podujevë pesë të dyshuar për vjedhjen e një skulpture. Në raportin e Policisë thuhet se arrestimi i pesë meshkujve të dyshuar është bërë të mërkurën, ndërsa vlera e skulpturës thuhet të jetë rreth 20 mijë euro. Të dyshuarit pas intervistimit në konsultim me prokurorin janë dërguar në mbajtje. 223 total views, 2 views today

Nje pjestar i njesise speciale SWAT ben dicka te papare per te shpetuar te marit peng nga hajduti i bankes

Nje pjestar i njesise speciale SWAT ben dicka te papare per te shpetuar te marit peng nga hajduti i bankes [wp-like-locker][/wp-like-locker] 248 total views, 2 views today

Konkurs per vithet me te mira te vitit 2012

Konkurs per vithet me te mira te vitit 2012 [wp-like-locker][/wp-like-locker] 314 total views, 1 views today

Ushtari serb refuzon të dëshmojë për vrasjet në Çyshk

Një dëshmitar kryesor i prokurorisë në rastin kundër 13 ish-paramilitarëve serbë për krime lufte në Kosovë ka thënë se nuk është “psikologjikisht i gatshëm” për të dëshmuar. Zoran Raskovic, ish-anëtar i njësisë paramilitare serbe të quajtur “Çakallët” që konsiderohet të jetë dëshmitar kyç në gjyqin e 13 ish-shokëve të luftës për krime lufte të kryera në katër...

37 për qind e përdoruesve zëvendësojnë kompjuterët për telefona dhe tabletë

Përmbajtja që dikur kërkohej kryesisht nga kompjuterët personal, sot është zëvendësuar dhe po bëhet nga pajisjet mobile që përfshijnë tabletët dhe telefonat e mençur. Sipas Connected Intelligence Application dhe NPD, 37 për qind e konsumatorëve të cilët dikur përdornin kompjuterët personal për të shfletuar internetin, tani qasjen e tyre e kanë kaluar në tabletë dhe telefonat...

Kjo eshte taktika me e re per te shitur vetura (Video Hot)

[wp-like-locker][/wp-like-locker] 381 total views, 1 views today

Dalin ne skenen e Vallzimit te zhveshur krejtsisht, vetem per te fituar garen (VIDEO)

[wp-like-locker][/wp-like-locker] 313 total views, 1 views today