Shiko cka i ben mafia ruse policise (VIDEO)

Shiko cka i ben mafia ruse policise (VIDEO) Vazhdo per te pare videon! [wp-like-locker][/wp-like-locker] 253 total views, 2 views today

Ekskluzive: Video e arrestimit të Fadil Arsllanit nga Gostivari (VIDEO)

Ministria e Punëve të Brendshme ka publikuar videon me pamjet gjatë arrestimit të Fadil Arsllanit, që akuzohet për kriminalitet, fajde dhe veprimtari të tjerë paligjshme. Vazhdoni per te pare videon: [wp-like-locker] Policia e Maqedonisë informoi se ka arrestuar pronarin e disa bizneseve në Gostivar, Fadil Arsllanin të cilin e akuzon për fajde dhe vepra tjera kriminale. Arsllani ishte...

Skandal: Policia i nxjerr nga shtrati burrin dhe gruan gjysëm të zhveshur (Video)

Nuk dihet ende veprat penale e ty dyshuarve pasi për to duhet të vendos Gjykata ndërsa të akuzuarit duhet të trajtohen në mënyrë njerëzore, është regulli që vlen në botën e civilizuar. Në aksionin e quajtur ‘Çekan’ që u zhvillua sot në Gostivar ku u arrestuan 15 të dyshuar duket qartë se policia përdor dhunë të tepruar. MPB sonte publikoi edhe videon e aksionit, ku qartë...

Tetovë: Policia përleshet me protestuesit!

Grupi i protestuesve që qëndronte përballë kordonit policorë, ka filluar të shpërndahet, ndërkohë që policia ende qëndron e pozicionuar në vendin e sajë. Në drejtim të grupit të mbetur të protestuesve të cilët donin të shkonin para selisë së BDI-së, disa herë është gjuajtur me gazë lotsjellës. Protestuesit po largohen duke u ankuar për djegie të syve nga gazi  i hedhur. 15....

Kjo është dhuna e ushtruar nga policia, ndaj shqiptarëve në Shkup (VIDEO+FOTO)

Janë tmerruar banorët e lagjeve shqiptare nga bastisjet, përveç tjerash, disa të rinj shqiptar u keqtrajtuan nga policia maqedonase, në disa raste deri në gjakosje. VIDEO 10 minutëshe nga gjithë ajo që ndodhi me arrestimet e shqiptarëve, e shumë të tjera… Në pamje të parë, duket sikurse në Shkup ka patur sot ndonjë ‘luftë’, pasi që aty gjen gërmadha nga shkatërrimet...

Policia e organizoi djegjen e lokalit tim – Video

Pronari i restorantit të djegur mrbëm në lagjen Gjorgje Petrov ku ndodhi vrasja e maturantit maqedonas ka treguar në detaje se si ndodhi djegja e lokalit të tij. Ai tha se policia i ka lejuar huliganët ta djegin lokalin dhe më pas i kanë ndaluar zjarrëfiksit të vijnë për ta shuar zjarrin derisa është djegur lokali në tërësi. Zjarrëfiksët janë larg lokalit tim vetëm 100 metra, un...

Shkup: Hakmerret policia, shumë arrestime në Bit Pazar

Shumë persona janë arrestuar gjatë akcionit të madh policor që është zhvilluar mbrëmë në Bit Pazar të Shkupit, lajmëron Press24. Janë arrestuar disa persona të cilët kanë qenë të përfshirë në incidentin e 29 dhjetorit të vitit të kaluar, kurr policia tentoi të konfiskoj mjete piroteknike. Jozyrtarisht, 5 personave u është shqiptuar masa e paraburgimit. Nga Ministria e Punve...

Policia bastis lokalet e natës “Beli 9? dhe “Nota” në Tetovë dhe Gostivar

Punësimi i paligjshëm çon në arrestimin e 38 vajzave që punonin në lokalet dhe restorantet e Tetovës dhe Gostivarit. Policia e Tetovës bën të ditur se gjatë një operacioni policor gjatë të premtes janë ndaluar 38 vajza, prej të cilave 36 nga Shqipëria, një shtetase bullgare dhe një maqedonase. Ato janë të moshave nga 18 deri 30 vjeç. Vajzat ishin punësuar në mënyrë ilegale...

Incidenti, policia heton rastin e mbrëmshëm

E ndërsa dje në zyrat e qeverisë u promovua falja dhe bashkëjetesa, mbrëmë në Shkup u regjistrua incidenti i radhës i rrahjes në autobusë. Ministria e Brendshme tha sot se ende nuk ka zbuluar ndonjë nga pjesëmarrësit e incidentit që ndodhi në stacionin e autobusëve, afër Qendrës transportuese në Shkup. Sipas zëdhënëses së Sektorit të Punëve të Brendshme Liza Bendevska, në...

Vrasja brutale e tinejxherit (Video, +18)

Policia kanadeze vrau brutalisht në Toronto të Kanadasë, adoleshentin Sam Yatim (18), me nëntë të shtëna në 13 sekonda. Ata e vranë të riun sepse në tramvaj mbajti thikën në dorë. Vrasjen brutale e xhiroi një kalimtar, i cili e postoi këtë xhirim në YouTube. Ky postim ishte nxitja për protesta të mëdha në qytetin e dytë më të madh kanadez. Në video shihet se si policët tentojnë...