Vrasje në Klinikën për fëmijë në Shkup

Një dramë e vërtetë ka ndodhur sonte në kulmin e Klinikës për sëmundje për fëmijë në Shkup. Nga MPB kanë raportuar se në orën 20:40 nga sigurimi i Klinikës për fëmijë janë informuar se në kulmin e spitalit gjendet një mashkull i cili dëshiron të hidhet nga çatia. Sipas informatave jozyrtare, një motër medicinale e cila ka punuar në trajtimin intensiv në Klinikën për fëmijë...

Shkup, plagoset një polic

Ne afersi te Çarshise se Vjeter tek parkingu eshte bllokuar qarkullimi nga forcat policore. Jozyrtarishte mesohet se eshte plagosur nje polic.   Raportohet se polici i plagosur eshte pjestar i njesitit Alfa the eshte shqiptar.  Arsyet e incidentit kane te bejne me zenka private te policit me persona te tret. Me gjeresishte do t’ju njoftojme gjate dites se neserme. 281 total views, 1 views...

Kjo është dhuna e ushtruar nga policia, ndaj shqiptarëve në Shkup (VIDEO+FOTO)

Janë tmerruar banorët e lagjeve shqiptare nga bastisjet, përveç tjerash, disa të rinj shqiptar u keqtrajtuan nga policia maqedonase, në disa raste deri në gjakosje. VIDEO 10 minutëshe nga gjithë ajo që ndodhi me arrestimet e shqiptarëve, e shumë të tjera… Në pamje të parë, duket sikurse në Shkup ka patur sot ndonjë ‘luftë’, pasi që aty gjen gërmadha nga shkatërrimet...

Video të reja nga protestat e sotme në mbrëmje, ngjante në skena nga luftërat qytetare! (VIDEO)

Protestat në lagjen Gjorçe Petrov vazhduan edhe sot në mbrëmje, ku iu vë flaka automobilave dhe gjithçka që ishte pronë e shqiptarëve, vazhduan të demolohen objekte të ndryshme, mirëpo reagimi i njësisë speciale pengoi eskalimin e situatës. Nga MPB-ja njoftojnë se deri tani janë arrestuar 20 persona, njofton Albtime. Skenat nga kjo lagje në natën e sotme ngjajnë me skenat e luftërave...

Policia e organizoi djegjen e lokalit tim – Video

Pronari i restorantit të djegur mrbëm në lagjen Gjorgje Petrov ku ndodhi vrasja e maturantit maqedonas ka treguar në detaje se si ndodhi djegja e lokalit të tij. Ai tha se policia i ka lejuar huliganët ta djegin lokalin dhe më pas i kanë ndaluar zjarrëfiksit të vijnë për ta shuar zjarrin derisa është djegur lokali në tërësi. Zjarrëfiksët janë larg lokalit tim vetëm 100 metra, un...

Situatë lufte midis shqiptarëve dhe sllavomaqedonasve

Pas vrasjes së maturantit sllavomaqedonas në Gjorçe Petrov të Shkupit, vazhdon situata të jetë e tensionuar në këtë regjion. Lajmet e fundit që kanë arritur flasin se para pak çastesh, janë djegur shumë lokale të shqiptarëve në këte lagje.Eshte djegur kafeteria Planeta, poashtu embëltorja e një pronari shqiptar nga Tetova që ndodhet në lagjen Gjorçe Petrov të Shkupit, i është...

Vritet maturanti në Shkup

Një maturant është vrarë në lagjen Gjorgje Petrov të Shkupit, afër Klinikës turke të syve. Lajmi është konfirmuar edhe nga policia, por ende nuk ka detaje për ngjarjen e rëndë. Njëri prej sulmuesve të maturatëve besohet se është kapur nga forcat blu. 289 total views, 1 views today

Huliganët maqedonas sulmojnë familjen shqiptare në Shkup

Një familje shqiptare në Radishan të Shkupit mbrëmë u sulmua nga huliganët maqedonas. Incidenti ka ndodhur rreth orës 22:00, kur pjesëtarët e familjes shqiptare u sulmuan nga huliganë maqedonas, të cilët me veturë më pas kanë ndërhyrë në shtëpinë shqiptare, duke sulmuar anëtarët e kësaj familje. Në këtë incident janë lënduar katër anëtarë të familjes, dy prej të cilëve...

Rrahje masive në Shkup

Një rrahje masive midis dy grupeve ka ndodhur mbrëmë në Shkup, me ç’rast një person është therur me thikë dhe disa të tjerë me plagë të tjera. Rrahja fillimisht ka ndodhur në Çarshinë e Vjetër, ndërsa më pas ka vijuar në Urën e Gurit deri te sheshi qendror. Policia nuk ka dhënë detaje se kush janë pjesëmarrësit në këto dy grupe, por duke raportuar për vetëm një person...

Rrahje masive mes nxënësve shqiptarë e maqedonas

Sot rreth orës 13:30 një grup nxënësish nga shkolla PTT “Vllado Tasevski” në Shkup janë sulmuar nga një grup nxënësish nga shkolla e mesme kimike që gjendet afër shkollës “Vllado Tasevski”. Si pasojë dy nxënës kanë përfunduar në spital nga plagët e marrë gjatë përleshjes mes dy grupeve…. Rrahja mes dy grupeve ka ndodhur në bulevardin “Treta makedonska brigada”...