Itali, sekuestrohet 1 ton drogë në skafin që vinte nga Shqipëria

Autoritetet italiane sekuestruan një sasi të konsiderueshme lëndë narkotike të llojit marihuanë, që dyshohet se vinte nga Shqipëria dhe arrestuan katër shtetas shqiptarë. Operacioni i policisë italiane u krye në brigjet e Otrantos, ku u sekuestrua rreth 1 ton marihuanë, në një skaf që ishte nisur nga Shqipëria. Siç bëjnë të ditur mediat italiane, skafi i mbushur me çanta me drogë...

Dy shqiptarë përdhunojnë një shqiptare në Greqi

Dy të rinj shqiptar akuzohen nga policia greke si përgjegjës për përdhunimin e një vajze 25 vjeçare, gjithashtu nga Shqipëria. Djemtë e dyshuar u ndaluan nga policia dhe u dërguan në ambientet e paraburgimit në pritje të raportit mjeko-ligjor, i cili pritet të vërtetojë përdhunimin, transmeton NOA. Hetimet e para nisën pas denoncimit të bërë në polici nga një 25 vjeçare shqiptare,...

Përplasje mes shqiptarëve nga Kosova e Shqipëria

Betejë me armë në zonën e Institutit në kryeqytet. Dy grupe përplasen dhe në fund tentojnë të zgjidhin gjithçka me nxjerrën e armëve. Për fat nuk ka të plagosur, ndërsa policia ka mundur të shoqërojë fillimisht njërën palë dhe më vonë ka mësuar se kush janë edhe kundërshtarët e tyre. Në vendin e ngjarjes janë mbledhur një sërë gëzhoja armësh, ndërkohë, sipas të...

Shqiptari nga Maqedonia vret studentin nga Shqipëria në Itali

Një i ri shqiptar, student në Itali, humbi jetën si pasojë e goditjeve fatale në kokë që mori në Firence të Italisë, kurse shtetasi nga Maqedonia i dyshuar për krimin është arrestuar sot nga policia lokale, raportojnë mediat shqiptare. Mediat lokale publikuan këto foto që shihni përbri këtij lajmi, të Shahin Tushës dhe nga vendi i ngjarjes , makina ku mbeti i vrarë emigranti shqiptar. Ngjarja...

Genta Ismaili – Prezanton te Dashurin nga Shqiperia (Foto)

[wp-like-locker][/wp-like-locker] 1,522 total views, no views today

Gruaja shqiptare ia rrëmben fëmijën (Video)

Urben Massena, është një shtetas shqiptar, me origjinë kongoleze, i cili prej tre vitesh po zhvillon një betejë gjyqësore për të parë fëmijën e vet, tashmë 9 vjeç, pasi ish-gruaja e ka rrëmbyer dhe ka ikur nga Shqipëria. Një vendim i Gjykatës Shqiptare i jep atij të drejtën ta takojë vajzën e tij Edenin çdo fundjavë, për pushimet verore dhe dimërore. Massena, 53 vjeç, ushtron...

Videoja më ka shqetësuar mua, familjen dhe fansat

Këngëtarja nga Shqipëria, Bleona Qereti, ka reaguar pas publikimit në internet të në një videoxhirimi ku ajo shfaqej e zhveshur lakuriq. Shikoni Videon ketu! Sipas agjencisë informative Presheva Jonë, Bleona është shprehur e indinjuar duke thënë se ajo video është regjistruar fshehurazi, derisa ajo përgatitej për një koncert në Shkodër. Këngëtarja ka thënë se kjo video i ka...

Samanta së shpejti me klip të ri

Këngëtarja nga Shqipëria, Samanta Karavella ka nisur xhirimet e videoklipit të ri. Në fakt këngëtarja këtë verë do të publikojë dy klipe, një prej të cilëve është në përfundim. Për këtë klip Samanta ka punuara me Provideo. Sa i takon këngës me të është marrë studio “Three dots production”, të cilët prej kohësh kanë marrë përsipër menaxhimin e këngëtares. Klipi...

Soni Malaj bashkëpunon me Baba Stars

Këngëtarja nga Shqipëria, Soni Malaj e cila ka kohë që jeton në Spanjë dhe nuk ishte aq aktive këto muaj në skenën muzikore, thuhet se është duke u përgatitur për një këngë të re. Sipas Prive, krijuesja e hitit “Ndarja” së shpejti do të vijë me një projekt të përbashkët me Baba Stars. Nuk është bërë e ditur se me cilët nga anëtarët e labelit Baba Stars do të bashkëpunojë,...

Rrezarta mohon se e ka bërë gjoksin operacion

Këngëtarja nga Shqipëria, Rrezarta Shkurta ka mohuar shkrimet e mediave se ajo ka bërë operacion gjoksin e saj. Ishte thënë disa ditë më herët për Rrezarta Shkurta që ka bërë gjoksin operacion, por ajo ka reaguar menjëherë në Facebook,duke demantuar këtë lajm. “Disa njerëz të papunë, dhe dashakeqës ose më saktë të verbër e kanë humbur kohen e tyre së fundmi duke bërë...