Bleona Qereti : Dua burrë Shqiptar dhe thot se … (VIDEO)

Bleona Qereti : Dua burrë Shqiptar dhe thot se … (VIDEO) [wp-like-locker][/wp-like-locker] 427 total views, no views today

Ermira Mehmeti: Ka ardhur koha që në Maqedoni një shqiptar të bëhet president

Në tubimin e mbrëmshëm me qytetarë në Shkup, Bashkimi Demokratik për Integrim ka bërë thirrje që sërish shqiptarët t’i bojkotojnë zgjedhjet presidenciale. “Ka ardhur koha që në Maqedoni një shqiptar të bëhet president,ndoshta edhe jemi vonuar pak, që Maqedonia të ketë edhe një kryeministër shqiptar, të ketë edhe një kryetar parlamenti shqiptarë, pse jo! Maqedonia është...

Gold AG – Shqiptar (Teksti i Kenges)

Teksti i Kenges Gold AG – Shqiptar Sa tzezat po vin po pi presim do spi dim Rrencat po na majn kshyre neve spo na nin Kosoven na mloj kejt rrena e hajnija Deksha n’ket vend po srrejn fjalt e mija Ktu qka osht ka bohet mo so ka din kerkush Provoje veq fol e shkon si qeni nrrush Hajnat po na majn se vet ja kem bo venin Vjedhni ateisat se ju po ja dini rendin Bojn hajgare qeverija parlamenti...

Bokseri 13 vjecar Shqiptar që është duke mahnitur botën (VIDEO)

Vogëlushi Reshat Mati që nga mosha e tij e hershme është marë me boks dhe ka qenë Nr.1 në boxing dhe Nr.1 në kickboxing në kategorinë e tij, asnjëherë ska qen i mposhtur në MMA (Mixed Martial Arts) dhe asnjëherë ska qenë i mposhtur në Muay Thai dhe ka rreth 22 breze të fituara në kampionate të ndryshme (po të mos kish patur këtë moshe e kishim shikuar si një makinë për rrahje...

Aksident i 38 veturave në Sërbi, pjesëmarrës edhe mërgimtar shqiptar (FOTO-VIDEO)

Dy persona e kanë humbur jetën kurse 26 të tjerë janë lënduar në një aksident komunikacioni në autostradën Beograd-Zagreb tek pika e pagesës Simanovci, rreth 35 kilometra në perëndim të Beogradit, në rrugën E70, që është korridori kryesor për ndërlidhje të perëndimit me Evropën Jug-Lindore me Turqinë, ku në mënyrë zinxhirore janë përplasur 36 vetura. Jozyrtarisht mësohet...

Flet i shumëkërkuari shqiptar: Kërkoj drejtësi

ITALI – “Mos e telefononi duke i thirrur bos dhe mos e quani personazh të njohur, këto etiketa nuk janë për të”. Kështu e ka nisur shkrimin “ll Giornale di Vicenza”, e cila i ka marrë një intervistë ekskluzive të kërkuarit numër një në Vicenza, shqiptarit  Emanuel Demaj. Akuzat kundër tij kanë qenë të panumërta. Por ai është larg. Ndoshta në Shqipëri, ndoshta...

Vdes aktori i njohur me prejardhje shqiptare Paul Walker

Ylli i filmit “The Fast and the Furious”  Paul Walker, ndroi jetë ditën e shtunë në një aksident në Californi. Sipas mediave amerikane, Paul Walker ishte në një Porsche bashkë me një shokë i cili e ngiste veturë dhe disi humbi kontrollin dhe u perplas në një dru dhe më pas veturën e kaploi flaka. Aktori ishte në Santa Clarita, Los Angeles, për një show veturash, të...

Ronaldo: Lironi nga akuzat djalin shqiptar

Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka reaguar si rallë herë ndonjë futbollist. Ai ka treguar personalitetin e jashtëzakonshëm, duke kërkuar lirimin nga akuzat për djalin shqiptar që hyri në fushë gjatë një miqësore për ta përqafuar atë. Ronald Gjoka ishte djaloshi për të cilin kemi raportuar muaj më parë se kishte hyrë në fushë gjatë miqësores së Real Madridit ndaj...

Këngëtarja serbe Natasha Bekvalac në lidhje me shqiptar!

Këngëtarja serbe, Natasha Bekvalac, është duke dalë me biznesmenin me origjinë nga Gjakova, Qazim Osmanin, i cili prej dhjetëra vitesh jeton në Hamburg dhe ka krijuar pasuri përrallore.Qazim Osmani së bashku me katër vëllezërit tjerë njihen si Feliksat e Hamburgut. Pasuria e tyre vlerësohet në qindra miliona euro dhe disa herë janë arrestuar nga policia gjermane për t’u liruar...

Rrihet edhe një shqiptar i mitur në Shkup

Pesë persona të panjohur kanë sulmuar shtatëmbëdhjetë vjeçarin E.S. (17) nga fshati Krushopek, me shkelma dhe grushta në kokë dhe trup me çka i kanë shkaktuar dëmtime të rënda, thonë nga policia. Sulmi ka ndodhur mbrëmë rreth orës 09:50 në rrugën “Nëna Tereza” në Shkup. Janë marrë të gjitha masat për gjetjen e sulmuesve dhe zbardhjen e rastit, theksojnë nga policia. 214 total...