Hajnat në Serbi plaçkisin mërgimtarët shqiptarë

Shfaqen hajnat në rrugët e Serbisë, ku disa mërgimtarë shqiptarë në adresë të portalit Zemra.org kanë treguar tmerrin që ju ka ndodhur duke ardhur në shtëpi. “Sapo hyra në rrugën për Beograd mu shfaq një Mercedes benz me targa të Gjermanisë  më ndaloi, unë mendova se kërkonte ndihmë por ai shiste ar, kur unë i thash se skam nevojë ai tentoi të më kërcënohej” shprehet...

Lorik Cana: Ja pse nuk u martova me shqiptare

Lorik Cana rrëfen për herë të parë arsyen pse zgjodhi të martohej me italian Monica dhe jo me një femër shqiptare. Gjatë një interviste për “Agon Channel”, Cana u shpreh i hapur në lidhje me jetën e tij, ndërkohë që dha lajmin e bukur se pret të bëhet baba, pasi bashkëshortja e tij pret një djalë, transmeton Zemra.org. Futbollisti shqiptar tha se gruaja e tij Monica e premtoi...

Digjen pesë shtëpi në Bit Pazar të Shkupit

Sot në Bit Pazar të Shkupit janë djegur pesë shtëpi të banorëve shqiptarë të këtij vendi. Arsyet e djegies ende nuk dihen. Përveç dëmeve materiale që janë shkaktuar në shtëpitë në fjalë, nuk ka pasur persona të lënduar. 315 total views, 1 views today

73 vjeçarja kërkon djalosh shqiptar si partner, në këmbim të dokumentave (Foto)

Një 73- vjeçare nga Britania e Madhe thotë se meshkujt 50 vjet më të rinj se ajo kthejnë kokën kur e shohin duke kaluar në rrugë. Jane Pesch thotë se futet shpesh në faqet e lidhjeve dhe kërkon meshkuj të rinj për lidhje madje edhe shqiptar. Edhe pse burri dhe djali i kanë vdekur, ajo thotë se i ka lënë pas këto gjëra dhe kërkon të shijojë jetën në maksimum. Ka shpenzuar mbi...

Video të reja nga protestat e sotme në mbrëmje, ngjante në skena nga luftërat qytetare! (VIDEO)

Protestat në lagjen Gjorçe Petrov vazhduan edhe sot në mbrëmje, ku iu vë flaka automobilave dhe gjithçka që ishte pronë e shqiptarëve, vazhduan të demolohen objekte të ndryshme, mirëpo reagimi i njësisë speciale pengoi eskalimin e situatës. Nga MPB-ja njoftojnë se deri tani janë arrestuar 20 persona, njofton Albtime. Skenat nga kjo lagje në natën e sotme ngjajnë me skenat e luftërave...

Vallezimi ne nje dasem shqipetare qe po cmend Boten

Vallezimi ne nje dasem shqipetare qe po cmend Boten 316 total views, 1 views today

Huliganët maqedonas sulmojnë familjen shqiptare në Shkup

Një familje shqiptare në Radishan të Shkupit mbrëmë u sulmua nga huliganët maqedonas. Incidenti ka ndodhur rreth orës 22:00, kur pjesëtarët e familjes shqiptare u sulmuan nga huliganë maqedonas, të cilët me veturë më pas kanë ndërhyrë në shtëpinë shqiptare, duke sulmuar anëtarët e kësaj familje. Në këtë incident janë lënduar katër anëtarë të familjes, dy prej të cilëve...

Rrahje masive mes nxënësve shqiptarë e maqedonas

Sot rreth orës 13:30 një grup nxënësish nga shkolla PTT “Vllado Tasevski” në Shkup janë sulmuar nga një grup nxënësish nga shkolla e mesme kimike që gjendet afër shkollës “Vllado Tasevski”. Si pasojë dy nxënës kanë përfunduar në spital nga plagët e marrë gjatë përleshjes mes dy grupeve…. Rrahja mes dy grupeve ka ndodhur në bulevardin “Treta makedonska brigada”...

Shuhet familja shqiptare derisa po kthehej për pushime

Një aksident i rëndë tragjik ka ndodhur mëngjesin e sotëm, ku pjesëtarët e një familje kanë humbur jetën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur 2 km larg pikës kufitare të Kakavijës në tokën greke. Mësohet se tre pjesëtarë të një familje, mes tyre djali 2 vjeç, dhe prindërit e tij kanë gjetur vdekjen, informon Shekulli Online. Mediat greke bëjnë të ditur se makina ku udhëtonte familja...

Vdes aktori i njohur me prejardhje shqiptare Paul Walker

Ylli i filmit “The Fast and the Furious”  Paul Walker, ndroi jetë ditën e shtunë në një aksident në Californi. Sipas mediave amerikane, Paul Walker ishte në një Porsche bashkë me një shokë i cili e ngiste veturë dhe disi humbi kontrollin dhe u perplas në një dru dhe më pas veturën e kaploi flaka. Aktori ishte në Santa Clarita, Los Angeles, për një show veturash, të...