Abdylfeta Alimi perlot te gjithe, pjese e Programit 200!

Te gjithe pjesemarrisit ne Programin 200, qe do transmetohet sonte ne Alsat M, duke perfshire dhe moderatorin Nazim Rashidi, jane perlotur nga rrefimi trondites i Abdylfeta Alimit se si shpetoi Ziadin Selen. Lupco Nikollovski, deputeti tjeter po ashtu i dhunuar, pas deshmise se Alimit, tha ishte tronditur serish. Po aq trondites shprehen edhe Arben Taravari dhe gazetarja Natasha Stojanovska. Bashke...

Pamje ekskluzive, “terroristi” që gjakosi Selën i lidhur me pranga (Foto)

Ky është Jure Gjeorgjievski, sulmuesi i deputetit Ziadin Sela, ndaj të cilit Gjykata Themelore e Shkupit bashkë me babain e tij i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh. Kjo pamje eshte gjate arrestimit ne shtepine e tij. Nga provat e deritanishme të mbledhura, Zyra e Prokurorit Publik ka vlerësuar se ekziston dyshimi i bazuar se këta dy njerëz së bashku me të tjerët, të cilët...

Dalin pamjet tmerruese nga rrahja e Ziadin Selës (Video)

Portali TetovaSot ka siguruar pamjet tmerruese nga dhuna në Parlament, ku shihet se si Ziadin Sela pa ndenja po tërhiqet zvarrë nga huliganët dhe kriminelët maqedonas. Dhuna e përgjakshme ka ndodhur ditën e enjte, kur pas shpalljes së kryeparlamentarit të ri, Talat Xhaferi, protestuesit maqedonas nisen të mblidhen para Paralementit, njofton TetovaSot. Për një moment, teksa mbahej konferencë...

Ekskluzive: Video e arrestimit të Fadil Arsllanit nga Gostivari (VIDEO)

Ministria e Punëve të Brendshme ka publikuar videon me pamjet gjatë arrestimit të Fadil Arsllanit, që akuzohet për kriminalitet, fajde dhe veprimtari të tjerë paligjshme. Vazhdoni per te pare videon: [wp-like-locker] Policia e Maqedonisë informoi se ka arrestuar pronarin e disa bizneseve në Gostivar, Fadil Arsllanin të cilin e akuzon për fajde dhe vepra tjera kriminale. Arsllani ishte...

Idro Seferi piloton dronin LIVE ne televizioni serb B92 (VIDEO)

Emisioni “24 minuta”, është emituar të dielën në mbrëmje në TVB92, kurse ka zgjuar reagime të shumta në rrjetet sociale, veçanerisht pjesa që i është kushtuar ndeshjës Serbi-Shqipëri. Njëra nga temat që është marrë autori i emisionit satirik, Zoran Kesiq, që ka zgjuar reagime të shumta ka qenë ndërprerja e ndeshjës Serbi-Shqipëri dhe ngjarjet që e kanë pasuar atë. Në...

Kjo është dhuna e ushtruar nga policia, ndaj shqiptarëve në Shkup (VIDEO+FOTO)

Janë tmerruar banorët e lagjeve shqiptare nga bastisjet, përveç tjerash, disa të rinj shqiptar u keqtrajtuan nga policia maqedonase, në disa raste deri në gjakosje. VIDEO 10 minutëshe nga gjithë ajo që ndodhi me arrestimet e shqiptarëve, e shumë të tjera… Në pamje të parë, duket sikurse në Shkup ka patur sot ndonjë ‘luftë’, pasi që aty gjen gërmadha nga shkatërrimet...

Jam i bindur se kete video do ta shikoni mbi 10 here (VIDEO)

Jam i bindur se kete video do ta shikoni mbi 10 here (VIDEO) 237 total views, 1 views today

Ja “përleshjet” me arme mes policisë dhe trafikanteve të Lazaratit (Video)

Kjo është një video amatore të cilën siguron A1 REPORT e përleshjeve mes policisë dhe trafikantëve të drogës. Në video dëgjohet breshëria e të shtënave, ndërsa fatkeqësisht pjesë e tyre u bë edhe gazetari Gerti Xhaja dhe grupi i xhirimit të televizionit A1 REPORT që kishin shkuar në fshat për të raportuar në lidhje me aksionin e policisë. 500 forca policie prej orëve të...

Fotografi dhe video nga trazirat e fundit në lagjen Gjorgje Petrov të Shkupit

Këto janë fotografitë officiale të protestave të sotnme në lagjen Gjorçe Petrov… /* Pause Play Play Prev | Next 241 total views, 2 views today

Premierë: Dhurata tregon “macet” në klipin e ri (Video)

Ashtu siç është pritur, Dhurata ka pasur çfarë të tregojë në videoklipin e ri, të këngës së re që vjen si premierë në Zemra.org. Dhurata është përkujdesur që projekti i saj i ri të jetë shumë bombasik. Këngëtarja shqiptare ka publikuar këngën e re që titullohet “If You Like It”. Këngën e ka punuar në tekst dhe muzikë, producenti Nurteel, kurse projekti është...